Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от morgi Преглед на мнение
    95-те имат отопление отзад , но нямат климатик така ,че няма пълно щастие. Другата ще е 100-ца.
    Да. 100-цата има климатроник за задните седалки с регулирание на температурата в градуси. Много добре охлажда и затопля. Има вентилация и на краката и от тавана. Иначе съм добавил и отопление на седалките за пълен релакс

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
      Да. 100-цата има климатроник за задните седалки с регулирание на температурата в градуси. Много добре охлажда и затопля. Има вентилация и на краката и от тавана. Иначе съм добавил и отопление на седалките за пълен релакс
      Пълния релакс е с масажа...
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Забравих да се похваля, относно моят проблем с изгубената тапа на оригиналният багажник, че след питане насам, натам и навсякъде отговорът беше "резервни части за оригиналният багажник няма - само цял". Случайно в някаква листовка попаднах на оригинален партномер за тези тапи и комплекта включваше по една лява и дясна тапа + 2 капачета на фиксиращият болт с ключалки (метални). Това удоволствие струваше почти 40 лв.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Еми дай го тоя номер за да върши работа и на някой колега с подобен проблем.
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Като си прибера ще го видя от плика, че сега съм го затрил от компютъра.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Kолеги малко помощ !!! Днес подадох повече гас на 120та и ми светна чека плюс още няколко жълти лампички на таблото ,колата заби нос ,продължи да работи все едно е в авариен режим без турбо ,давам гас няма никой !! След като я загасих и запалих се оправи и чека загасна някой имал ли е подобен проблем?
              Последно редактирано от jazz29; 13-02-14, 16:49.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Възможно е, горивният ти филтър да е зацапан много и да не е успял да пропусне достатъчно гориво - скоро сменян ли е? Може да пробваш с източване на съдържанието му през кранчето под него.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                  Възможно е, горивният ти филтър да е зацапан много и да не е успял да пропусне достатъчно гориво - скоро сменян ли е? Може да пробваш с източване на съдържанието му през кранчето под него.
                  Сменявам го на 10000 км с маслото !

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Някой от сензорите е отчел стойности извън нормите за тоя режим и компа е ограничил горивоподаването. Най вероятно сензор за налягане в смукателния колектор, или сензор за високото налягане в горивната система. За да не се гадае ела да го закача на скенер.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                      Kолеги малко помощ !!! Днес подадох повече гас на 120та и ми светна чека плюс още няколко жълти лампички на таблото ,колата заби нос ,продължи да работи все едно е в авариен режим без турбо ,давам гас няма никой !! След като я загасих и запалих се оправи и чека загасна някой имал ли е подобен проблем?
                      И на мен ми се е случвало същата ситуация но 95-ца с 1KD дв. При подаване на газ на място, чека светна и влезе в авариен режим.След време ходих в сервиза в Биргас и не ми казаха нищо за записана грешка. Сигурно е някаква защита. Колегата Джамбазов ,ако знае нещо да сподели.

                      Коментар


                      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                        Той колегата първо пита на ЛС, после тук. Отговорил съм му. Да видим той какво ще отговори.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Той колегата първо пита на ЛС, после тук. Отговорил съм му. Да видим той какво ще отговори.
                          Чакаме.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Oбщо взето което разбрах от приемчика ( абсолютно неадекватен ) е че това е нормална грешка на компа ,защото геометията на турбото се е променила и ако искам да не се получава такава греша при по рязко подаване на газ ,тойоа предлага да се смени компютъра с по новия модел ,абе с две думи да не подавам рязко газ (тип кик даун от място или от ниска скорост) питах го тубото ли е за смяна (а то не омаслява работи норално не пуши) тои гледа умно и казва че и с ново турбо пак може да направи грешка !!! КАРАМ СИ И НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С ГЛУПОСТИ!!!
                            Последно редактирано от jazz29; 15-02-14, 16:11.

                            Коментар


                            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                              От него не се иска да е адекватен, иска се кода на грешката.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Поради внезапно обхванала ме лудост си купих интерфейс за диагностика на Хонда и Тойота. Ако някой има голем зор ще му прочета грешките, но от там нататъка мога да давам съвети като монтьор 4 разряд, което е крайно недостатъчно, имайки предвид развитието на техниката последните 25г.

                                Интерфейса го купих за да следя пустите дюзите пред 5000 км.
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X