Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
    В немски каталог дават 2,8 за път на 265ците и да ти кажа най-добре се държи колата на 2,8 иначе е като лодка.
    Не е особенно мъдро да се карат препомпени високопрофилни гуми. По- истински резултат ще имат малко по ниски гуми, но на по-големи джанти.
    Против е естествено, минаването през дупки. Но с пренадути високопрофилни гуми ефекта ще е почти същия.
    Давам сравнение:
    високоскоростно ( до лимита на колата),
    Мл 55 амг предни 2,6 задни 2,9 размер 285/50 18
    туарег (2006) предни 2,4 задни 2,6 размер 255/55/18
    баба тьотка (пак какрана от мен) предни на 2,4, задни на 2,8 и е лодка както ида го погледнеш.
    Това съоръжение е странен хибрид между съвместимост от проходимост и движрние по асфалт.
    И мл и туарега ще се придвижат през местата по ,които ще мине и тьотката. Просто са позиционирани да не се праят толкова на джипки. Ама минават. Но по асфалтовите пътища...моля, не ставайте невменяеми.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Надали с ниско профилни гуми с туарег, можеш да закараш 400 шишета вода и 40 раници+ 5 човека и оборудване през камъните до черни връх Толкова го дават по каталог, колата си вози меко с гуми на 2,8 просто го няма плуването ако са на 2 да кажем, не мисля че 2,8 за нещо 2тона+ е пренадуто.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Ако ги съберете вътре ще стане.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          С ниско профилни през камъни?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            255/55/18 не е нископрофилна, а по нископрофилна от 265/65/17.
            И да няма проблем.
            Мл 55 285/50/18 се качи на Орлово око над Ягодина със запълнена всяка дупка по багажника и задната седалка.
            Преди 2 години.
            Та тия високите седемнайски са създадени за дискомфорт по завоите, по-ниски скорости и като караш така дефанзивно и гумите траят по 100 000 км. И е ефтино.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Не разбирам какво искаш да кажеш, ама няма значение. МЛа вобще не го броя за джип, камо ли за джип който да се сравнява с Ленд крузър. Не знам за какъв дискомфорт говориш, ама МЛ се мета като риба на сухо по дупки и завои че чак ми се сгаждаше, като клиренс и проходимост бих го сравнил с ситроен С2, следователно и ниски гуми му пасват добре, никога не бих сложил по-ниски гуми на ТЛКто, даже мисля по-високи да му сложа като изтрия тия сегашните

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Някой май те е излъгал, че камиончето ти е джип.
                Това си е просто автомобил с повишена проходимост.
                Колкото до мл-а си в грешка. Но ти си си известен с грешните си мнения.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Коiто после се оказват верни ама карай. МЛ съм имал и се радвахме като го откраднаха, ако за теб МЛа е джип, а ТЛК не е, наистина няма смисъл да говорим повече. Може ли да ми обясниш защо ТЛК 120ка не е джип истински, защото други капацитети в 25 мнения твърдяха че съм тъп, известен с грешните си мнения и т.н но така и не разбрах аджеба до ден днешен защо Ленд Крузъра не е джип, а е паркетник. Та може ли най-накрая в тоя форум някой да каже нещо конкретно, а не празни приказки на ниво сина ми в спор с приятели в детската. След като се обоснове инженерно, ще го преведа и ще разпратя до всички ползващи ТЛК по света за хард експедиции военни действия и т.н да им кажа "Пичове не ставаме с тия Тойоти" , само че на фона на всичко което съм видял до сега като инженерна мисъл в тоя форум, изключвам 4-5 човека, всичко друго е празни приказки на провинциални капацитети, дето като дойдат с "джиповете" и на 5тия метър са на части. Обзалагам се на 1 бутилка , че следващото мнение е ще е колко не разбирам и как 120ката за нищо не става и до там

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Верно е , че доста провинциални капацитети се събраха тука. Ама най-после някой да им отвори очите. А да се сравнява ТЛК 120 с МЛ 55АМГ като да сравняваш компоти с компютри. Особенно на стр.35 в темата "как да си поправяме колите дето никога не се развалят"...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      "Обзалагам се на 1 бутилка , че следващото мнение е ще е колко не разбирам и как 120ката за нищо не става и до там " Kak спечелих бутилка Да се сравнява АМГ автомобил с Крузър наистина е малоумие, може да сравниме джапанки с любеници със същия ефект или чаршафи с крем за ръце, но точно за вас "капацитети" говорех, нискокачествено детинско заяждане без никакво покритие Ако беше прочел русев тези 35 страници щеше да видиш какво се разваля на ТЛК основно-Акумулаторите след 5-6г, накладките и те също се скапват, гумите се сменят и те, а да има и сериозни проблеми като счупен ключ Та да питам ,няма ли някой да каже защо ТЛК не става и не е джип, да кажа и на тия http://www.arctictrucks.com/ че явно не знаят какво да карат хорицата
                      Утре май взимаме още една 120ка в групата нека ни е зле стискайте палци ! (това към приятелите от групата, завиждащите "капацитети" да не четат последния ред)

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Хубавото на темата е, че липсват кофти сравнения и заяждания.

                        Който се е минал, минал, сега остава да ги потдръжаме тези коли , тука темата е за това.
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Айде да ни е честита още една 120ка 3 вратка в групата Днес я купихме с комшията, невероятно запазена, без никакви следи от офроуд. След Какви ли не джипове най-накрая комшията го прилъгах и си взе каквото трябва. Имаше Реиндж, Митсубиши, Хюндай, Рав4ка ( продава се) и сега 120ката, ще си влачи лодките с нея. Остана ужасно учуден като за всичко по обслужването остави 244лв в това число и маслата за раздатката За инсигнията това е по 3 като цена, 1ви ден ужасно довоелен. Много странно двигателя щеката на маслото е от дясно моя е от ляво и няма перка за климатика ел. Ама не че я няма просто не е била монтирана. Друго странно е че градско дава 15 с климатик, аз я карах определено по-висок разход от моята, но след смяната на масла всичко ще я поиздуем да отпуши Утре смяна на всичко, смяна и на масло в скоростите, ремъка с ролките ще поръчаме оригинален от Люцкан и само газ до ламарини По моята и регулирах височината и каквото и да правя има малка разлика в височината 2см. от тм казаха че най-доброто което са постигали е 1см разлика.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            Коiто после се оказват верни ама карай. МЛ съм имал и се радвахме като го откраднаха, ако за теб МЛа е джип, а ТЛК не е, наистина няма смисъл да говорим повече. Може ли да ми обясниш защо ТЛК 120ка не е джип истински....
                            ....не разбирам и как 120ката за нищо не става и до там
                            Не се оказват верни. Просто на теб така ти се струва.
                            120-ката е толкова"джип", колкото по-маломощните МЛ-и, Дискавъри 3и4, Туарега, Патфайндера и за друго не се сещам на първо четене. Имат си фултайм, бавни, раздатка с блокаж, повечето са даже на независимо окачване, 4 колелета, тук таме и някоя умна система. А по какво се различават, по това как се чувства вътре шофьора. И по това че всички с изключение на 120-ката са много удобни за дълъго и бързо пътуване.
                            Височината под колата се определя от височината на колелетата.
                            Теб те кефи 120, не си имал нещо по-добро явно, та дано да имаш.
                            Но да пишеш, че това което имаш е най-доброто и там където ти правят колата постоянно е най-правилното място...е меко казано грешно.
                            Та твоето возило е "автомобил с общо предназначение за цивилна употреба с повишена проходимост". Разбра ли?
                            За джип може да мине 80-ка, 7, 6 , 4 , та дори и 105 от моделната гама тойота. На твоята гледай като на една подута РАВ4КА с дупка за касетка на касетофона в колата на който може да си слушаш любимата музика дето ти пуска Люцкан в сервиза.
                            Ама като те кефи си я карай.
                            И да печелиш бутилка, само кажи от какво да е, че доста празни бутилки се насъбраха.
                            а, и много ми хареса:
                            - всички много се зарадвахме като ни откраднаха мл-а ))
                            аз пък се зарадвах като си продадох 120-ката. Това е първата кола, която продадох по-скъпо от колкото я купих. Клиентите били чели твоите мнения във форума.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Е да щом сравняваш МЛ с 120ка ясно колко разбираш от офроуд и джипове Не нямам нищо друго, карам москвич алеко както и очаквах никаква конкретика само глупости, пак не разбрах защо 120ката не става, но от човек сравняващ я с туарег и МЛ няма и да разбера наистина много се смея на такива мнения. А FJ крузър става ли за офроуд да попитам? И пак да попитам кое точно от конструкцията на 120ка не става за офроуд? Не е зле преди да обясняваш някой колко разбира и какво кара да се поинтересуваш малко какви джипове има кара, на какви офроуди ходи с какви джипове и т.н. защото мненията ти са като извадени от БМВ форума. Да ти кажа по-склонен съм да вярвам на Джамбазов и на половин та и повече свят че 120ката става отколкото на човек който не прави разлика м/у МЛ и ТЛК. Има едно заболяване казва се ТРОЛИНГ, изразява се в безсмислено заяждане без никакви доводи из нета, първи признак е да влизаш в групата на Тойота и да обясняваш как не става Тойотата без никой да ти иска "компетентното" мнение. Сигурен съм че още 20 мнения ще има но нито едно конкретно защо не става 120ката, за сега са 2 Да верно се радвахме много, след това купихме 120ка за служебните нужди, след това аз си купих лична.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Сега по темата с новата 120ка 12 дава градско като последно Да попитам Джамбазов защо при 9,3 по комп реалния разход е 10,9 преди беше точно 10% повече от показанията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X