Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАВ 4 Dcat 150кс.2008г - автоматик - Проблем при завиване на място

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РАВ 4 Dcat 150кс.2008г - автоматик - Проблем при завиване на място

    Привет! Захлади се времето и завиването на място стана кошмарно с РАВ 4. Имам съмнение, че маслото в предния диференциал не изпълнява функциите си(предницата се държи като със заключен диференциал ). Някъде мога ли да проверя какво масло да взема и сложа съответно в диференциал (заден-преден) и раздатка (не съм сигурен дали не е заедно с това на автомата). Някакви съвети какво да предприема???

  • #2
    Здравей !
    Преден диф нямаш. В задния и в раздатката маслото е 80W-90 GL-5 (минерално), може и 75w-90 GL-5 , 75w-140 GL-5 (синтетика) , марка по избор.
    За автомата най-добре отиди някъде където машинно да го сменят цялото.
    Ако и след това забелязваш проблема - в сервиз да се уточни точно от какво е.
    Последно редактирано от cnc82; 22-10-21, 08:56.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Аз бих проверил хидравликата!!!!!!

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Как да няма преден диф?! Има, но е в скоростната кутия. Едва ли е от него обаче. То и описанието на проблема е доста афиф...

  • #3
    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Здравей !
    Преден диф нямаш. ..


    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Имах предвид отделно от кутията, на който се сипва масло също отделно.

  • #4
    Едва ли е заклинил диференциал. Провери хидравликата на волана. Там е ремъчна помпа - поне моят боклук беше с такава.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #5
      Ако правилно описваш проблема и наистина колата се държи като фултайм такава с блокиран междуосев диференциал, или като парт-тайм с включен преден мост, то много е вероятно съединителя който включва задния мост да блокирал (намира се в общ корпус с главното предаване и диференциала на задния мост) и да си твърдо 50/50 преден/заден мост. Ако е така, не я карай много, много защото трансмисията не е пригодена за това и може да се счупи нещо.

      Коментар


      • New hope
        New hope коментира
        Редактиране на коментар
        Не са в един корпус ,а е захванат за корпуса и пиньона и за него се захваща кардана. Обикновенно им заминава лагера и почва да трака зверски. Сменял съм и преди време струваше около 2200 лева .
        Провери дали буксата не е откачена или скъсан кабел.

      • Двигателист
        Двигателист коментира
        Редактиране на коментар
        Еее, добре. Просто исках да кажа, че са заедно отзад, та да знае къде да търси.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X