Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота рав4 първо поколение поставяне на феислифтови фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Смотан,явно ти не разбираш какво ти се говори - хайде като подкараш / ако стане въобще / и двете жици на 100 % на Н4 крушка в пласмасов фар с кекавите жички на Тойота пак да се дървиш а.

    Не светело......това го разбрахме,ако светне и държи 5 минутки ше ти светне и на теб за какво ти се говори.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      До тук разбрахме, че с турския не те бива, с автомобилните инсталации хич, сега разбирам, че и с разчитането на датите хич те няма.Простено ти е, там си ги четете по ваш си начин.Датата е 23.12, годината е 20-та.По моя часовник е 5.04 сутринта и 2.10 следобед, разликата сигурно е от часовника на форума или различните часови зони, но това ще те натовари много.За сега осмисли датите и разликата между фар с една крушка и такъв с две.

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Кой ти говори за фара?! Ти пост #17 четеш ли го? С фара не съм запознат, и за това ПИТАМ с питанка на края /за такива като тебе/ зали ше издържи.
      Шъ ти издам една тайна- тук датите ги пишат по обратен начин. Часовника е различен при мене и при тебе, защото ти си на гъза на географията /или аз съм там, все тая/. Ама факта, че мнението за “горката крушка, горкия фар” е писано часове преди да бъде постната схемата с инсталацията си остава. А ти можеш да го извърташ колкото искаш.
      Да с турския съм зле, не ми трябва турски... А на теб?...

      Явно пак си станал със задника нагоре и си решил да се заяждаш. Айде, аз спирам, ти можеш да продължаваш сам.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      ".......сега разбирам, че и с разчитането на датите хич те няма.Простено ти е, там си ги четете по ваш си начин." - Писано в 11.03
      Схващаш, но явно трябва много бавно да ти се обяснява.

  • #17
    Я че ми стана интересно. Калинчо- “фара е с 2 крушки”. Ок, и 4 кабела. Или поне така го разбирам аз. Стария фар е с една крушка и 2 кабела. Превключвателя къси/дълги гаси късите при включване на дълги. Задачата е да светят къси, и при включване на дълги да не спират късите?
    Ок, късите са 55 вата, дългите са 60. До сега на къси имаш 2х55, на дълги 2х60. При новата задачка ма дълги ще светят 4 крушки, общо 230 вата. Ъхъ? Е, инсталацията на колата мислена ли е за толкова товар? Че превключвателя не е мислен е ясно. Рефлектора на фара мислен ли е за тази топлина? Питам, защото в групата имаме няколко Тойоти, и като им гледам тънките жички, май нйкой не е мислил за 230 вата кандилник. Е, може европейските налолитражки да са с по-добра инсталация, ама ме съмнява.

    Правилно ли съм разбрал задачата?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Кирилчоооо, мрънкач си ама не се напънеш да видиш кой кога какво е писал. Поста “горката жица, горкия фар е от 6.10 сутринта, схемата е постната същия ден СЛЕД ОБЯД.
      Пътеводна звезда.... тъпизми колкото искаш, ама важното е да се мрънка.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      На 18.12 миналата година, човека е казал, че е сложил фар от 2000-та година.На 22.12 вечерта, се обяснява, че този фар е с две крушки.На 23.12 сутринта, Боса все още оплаква една единствена крушка.Бързо схващате, но трябва малко по-бавно да ви се обяснява.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Глупости Кирилчо

  • #18
    Почнаха да ми изчезват коментарите...няма смисъл.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #19
      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Почнаха да ми изчезват коментарите...няма смисъл.
      Нищо не е изчезнало!!!

      Гарантирам ти!!

      Коментарите ако са повече от 3 или 4 ... има стрелка
      Трябва да ги "Отвориш".

      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        УтепА конспирацията

    • #20
      Братята-не се дърлете.

      Този фар си е предвиден да му работат и двете крушки, затова и има допълнителна маса за другата.
      Ако се направи читаво инсталацията на колата-с релета и по-дебел кабел за масата-би трябвало фара да свети и да си свирка.

      Обаче трябва човек който поне малко е в час с релета и теория как работи системата.
      Явно този при който е ходил колегата е зле по-въпроса, щом не може да се оправи с толкова елементарна задача.
      Толкова е елементарна, че чак ме е срам, че я коментирам.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Босе, не ми се рови баш сега, че съм на бира, и внука ми отвлича вниманието, а и не искам да споря.
        Това лапе с фара е явно неграмотно, не само технически, а всякак, а пък вие кълвете на всяко заяждане. Пък викаш, че не си млад. Ми не-млад си, реагиташ като млад, дай Боже по-дълго.

        Та изкам да кажа-гледайте на тези неща отвисоко, само полза, нали...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Глупости говориш

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        То това ми идва отвътре някак...

        И само да кажа, че прегледах хронологията. Ми не си прав. Глей какво е писал Кирилпм-вярно е.

        А за инсталацията-има си начини за тунинговане, за да носи по-големия товар, ако изобщо се налага. Не съм запознат, но може и да стане и соригиналната си инсталация. Ако не-по магазините продават дебели жици, трябва само някой който поне малко хваща от токове и да ги навърже.
        Ама то лапето сигурно си е свършило работата вече, а ние се драчим като 12 годишни...
        Последно редактирано от Кольо; 18-01-21, 12:10.

    • #21
      Чудя се вече как да го кажа културно. Я преди да продължите с данданията, да се напънете да прочетете кой КАКВО и КОГА го е писал.

      Кольо, я кажи с какво и с кого съм се дърлял. Не за друго, ама понеже те уважавам, просто ми е интересно къде видя дърлене в моите 2-3 поста.
      И, ако проследиш темата, ще видиш, че и брат ми е прав да ги пише тия неща. А, че ония тъпанар не се изказва, ама може да приказва кой какви банички, той не се дърля, така ли?
      Давай, кажи къде се дърлех.
      А на другите двамца устатници дето му припяват на тъпанара, вземете си прочетете темата пак баааавничко и ще видите какво е писано и защо са такива отговорите.


      Ясене, ти си. Давай с теслата, заслужено ще ми е.
      Аман от непрочели ама устати, че и с претенции... /Кольо, ти не си в тая група/
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Относно дърлянето-така е лафа бе. Вие пък се хващате за буквата.
        Като едни ученички сте

    • #22
      Към пусналия темата: измери на куплунга на крушката( тройния откъм колата), какво управлява ключа за фаровете на тази кола- плюс или минус,( че не помня вече на тази Тойота как беше) и ще ти кажа какво да направиш, за да светят както трябва.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #23
        И малко офтопик- за 13-14 години от както го следя тоя форум, сефте тема да ми вдигне кръвното /нищо де, червено вино има, ще се лекувам/. Забелязвам в последно време една тенденция тук- няма го нормалния диалог вече. Винаги е имало малки дрязги, ама последно време има направо шампиони. Ей го и сега, информация се подава на час по лъжичка, елементарен коментар, че ще си опечеш фара и/или инсталацията /коментар базиран на почти никаква конкретна информация/ води до един смотаняк да започне с “банички”. Че и други двама заядливци мрънкат ама не искат да си дадат зор да прочетат хронологично кой кога какво и защо пише. Важното е някой да е крив. И заяждане да има. Егати елементарната тема, и можеше за няколко поста да се реши елементарната задача с едни тъпи крушки. Ама единия “банички” , другия “пиши си за лодките /или нещо от сорта/, третия за някакви “барове” мрънка... Май тая карантина не се отразява добре на някои хора....

        Боооокс!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          Давай го по-ларж. Тоя се дърлял, оня се дърлял, ти се дърляш - голям праз. То пък само цветя и рози не е интересно.

        • pan_rt
          pan_rt коментира
          Редактиране на коментар
          лопваш лаптопа,отиваш в мазето, риташ оранжевата манивела ,прайш 1 час возене по песъчлива почва и оп– ти минало

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Не може,на парчета е,последно и пренавивахме статора,развъртяхме го само на ДС да бачка,леко му се презапоиха някои кабели,нов регулатор и Баха ХЛ Про фар с малко допълнителни,че обичаме да ни е светло........оригинала беше Н4,пробата с Хикари мегатрон не ни хареса.

      • #24
        Дреме ти за някой смотан с 3 изречения на кръст,сложно им е и на други.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #25
          Темата избива на философия, а се отнася до едно просто реле...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • pan_rt
            pan_rt коментира
            Редактиране на коментар
            и две крушки........
            дано на ония двамата им е минало,че ми трябват тук във форума

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не ми е ставало та да ми мине.

            Поне Колето май погледна кой какво и КОГА е писал

            Кажи какво ти трябва.

        • #26
          Добре де, наистина не разбирам какъв е проблемът да се мине от Н4 към Н7. Технически е елементарно и наистина лесно изпълнимо. Много шум за нищо....
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Аз най-много се амбицирам като някой ми каже, че нещо няма да стане.Колата ще се запали, пожарогасител 6кг прахов, кофпомпа, ужасшеумрем.А наистина се касае до едно допълнително кабелче и евентуално реле.Ако аз го правя бих разделил късите и дългите с две нови релета, понеже според моите разбирания 13.5 волта достигащи до фара, са повече от 12.5(говоря примерно).Окислена маса, нагар по пъпките на релетата, разхлопани от топлината букси - все врагове на добре светещите фарове,

        • #27
          Най-сигурно е съществуващата силова верига да стане оперативна и да управлява едно реле с нормално отворен и и затворен контакт, а то да се захрани от някъде си.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #28
            Аз не вижда някой да е казал, че няма да стане. С малко кабеляк и релета, става муцка. Ей на, брата е накичил някакви десетки хиляди лумина фарове по неговата Тойота, сигурно се вижда от луната как свети. Ама си трябва поне малко...

            Брат, колко лумина кандилници имаш бе?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Не знам,не съм ги смятал,последно 18 000 свещички са на мъглата само,около 8 пъти по-силни от оригинала,легални били уж / нямало как да са легални ма на /.

              Тойотата как да е,320ката беше с Н4 крушки,метален рефлектор и стъклен фар та от там помня някои неща........нищо невъзможно няма ако малка идея си има от токове........което е доста съмнително

          • #29
            Всичко ОК, но тонът на питащия нещо не ме кефи.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              "Аман от клавиатурни командоси!"
              Това като го чуя веднага се сещам за двама командоси в най-свободната страна, с много пуцанье и се големи пушкала

            • NIKSD
              NIKSD коментира
              Редактиране на коментар
              Абе и аз като ти чета заяжданията се сещам за нещо ама... Ясен дебне!

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Чак пък все големи......и малки имам един 2 куфара

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X