Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростна кутия Тойота рав4 97г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростна кутия Тойота рав4 97г.

    Здравейте колеги,

    Имам следния проблем с моята тойота първа генерация. Закупих я в началото на юли месец и още тогава скоростния лост САМО на 5-та предавка видимо се виждаше нещо като луфт така да го нарека, самия лост при подаване или спиране подаване на газ се вижда как лоста отива напред или назад. Приятел има 3-та генерация рав4 и при него е същата работа с лоста, но нямат никакви проблеми за сега, но моята както правеше така и изведнъж се изключи 5-та предавка, както съм в движение. След като 2,3 пъти се изключваше повече не можех дори да я вкарам и се прибрах на 4-та. След преглед от сервиз и намиране на резервна СК се смениха муфа, лагер и др. , т.е само 5-та предавка (не цялата кутия). И колата си заработи нормално. Месец по-късно обаче се появи същия проблем...отново 5-та скорост изключва, с изключение че този път лоста има съвсем малък луфт, но въпреки това 5-та скорост отново прави проблем. Като признаци не мога да кажа, че има някакви други освен че при включване на скорости, често се чува едно заглушено "туп" при пускане на съединителя.

    Моля за съдействие, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, дали е по-удачно да се смени цялата СК, дали да търсим проблема на друго място. Всяка информация би ми била полезна.

    Благодаря предварително

  • #2

    Коментар


    • #3
      Муфа ,лагер и др. какво точно включва?
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Муфа ,лагер и др. какво точно включва?
        Ееее айде сега какво,муфа без търкало. Позамазани зъбчета на колелото и докато са били здрави зъбчетата на муфата е включвала нормално.Сега и муфа и колело.

        Коментар


        • #5
          Точно както е показано на клипа се смениха и частите, синхронизатор, вилка, лагер, муфа, но въпреки това след 1 месец отново се счупи и започна да изключва 5-та предавка.
          Показвам и старите части
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            Аз бих се огледал за:
            - лошо смазване - гъсто масло, счупен "чучур" ако има, каране на 5-та с много ниски обороти на двигателя;
            - непълно зацепвене - вилката по някава причина няма пълен ход и зъбите на колелата работят с по-малка площ.

            Коментар


            • #7
              Аз разбрах от първия пост че си сложил втора ръка 5-а. Ако е така ,защо се чудиш? Това им е хроничен проблем.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Аз разбрах от първия пост че си сложил втора ръка 5-а. Ако е така ,защо се чудиш? Това им е хроничен проблем.

                Да, явно че е такъв проблема, но не ми се вярва да се счупи след толкова кратко време, за това се чудя да не би да е от друго място проблема.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Nikolay93 Преглед на мнение


                  Да, явно че е такъв проблема, но не ми се вярва да се счупи след толкова кратко време, за това се чудя да не би да е от друго място проблема.
                  Здравей колега, оправи ли проблема?
                  Отдавна не съм влизал във форума, та късно я виждам темата.
                  Аз самия имах този проблем миналата седмица и успешно го реших с доставка от Люцкан и коректен майстор. Освен подмяната на V-та скорост фиксирахме и износването на първичния и вторичния вал (ако правилно цитирам майстора). Каза, че нещо е поръчал на стругар, втулка, пръстен или нещо подобно.
                  Ето ти готови извадки от руски форум относно възможните причини и решения :

                  "...Эта проблема встречается у первых РАФчигов спустя 200 000 пробега. Причина выход из строя синхронизатора 5 передачи.

                  Если вылетает, то шестерня и муфта. Поправьте меня друзья если что...

                  Варианты решения:

                  1. Забить и собирать бабло на б/ушну коробку (как я поступил)
                  2. Купить новую коробку 5000 зелени;
                  3. Перебор коробки в автосервисе цена сопоставима с б/ушной;
                  4. Перебрать своими силами отчет тут
                  http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316..."


                  И още :
                  "... Поставил все как по списку.
                  Шестерня не подошла , оставил старую.
                  Но основная проблема 5ой передачи оказалось в другом.
                  Даже если поменять всю пятую передачу(я два раза туда лазил) , она все равно со временем начнет вылетать под нагрузкой.
                  Т.к. изношен первичный подшипник самого вала коробки(на него вешаются шестерни) и из за этого вал вод нагрузкой чуть кривится и изнашиваются шестерни. Выхода есть два - снимать коробку и разбирать и менять подшипник. Вариант второй- прошареный механик , сделал мне мет. кольцо (типа прокладки) из мет. банки
                  и поставил эту прокладку у фланца коробки на вал. Подробнее описать не могу тк делал механик. И после этого вал стоит ровно даже под нагрузками. Проехал так уже 30тыс. все отлично.

                  ПС Если на первой передачи(например ехать медленно по двору) слышно не большой гул(завывание) это первый звонок о подшипники первичного вала.

                  Клуб ТОЙОТА РАВ 4 форум, ремонт, запчасти, тюнинг - https://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316&st=80 ..."
                  това ти е първото възможно обяснение и съответно решение, освен това, което ти е написал колегата в пост №7

                  А ето ти и второто възможно обяснение :
                  "... John pk4

                  Запчасти приехали за две недели. 13.04.13 собрался поставить. Все выше перечисленные детали подошли. У шестерен 5 передачи разница во внутр диаметре,но не как не количестве зубьев. Под неё свой подшипник и всё как родное. Вал на подшипнике не болтается, но 5-я продолжает вылетать. Я думаю это фиксатор(пружинка с шариком) штока(на который вилка крепится) сломан. По книге меяется легко.

                  Клуб ТОЙОТА РАВ 4 форум, ремонт, запчасти, тюнинг - https://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316&st=80 ..."

                  и още :
                  "...
                  John pk4
                  ООО "Миал-Авто" привез дешевле чем Экзист
                  Подшипник поз. 33336А (90364-28023) -520р.
                  Шестерня поз. 33336 (33336-42040) - 3050р.
                  Муфта синхронизатора поз. 33395 (33395-42012) - 1500р.
                  Шестерня синхронизатора поз. 33393 (33393-42010) - 1600р.

                  Это верные номера деталей 5 передачи для полноприводной коробки E250F
                  Но прежде чем заказывать нужно убедиться есть ли износ на установленных деталях. У меня 5-я вообще не держалась, ручку даже выталкивало в нейтраль. После вскрытия: на деталях поз. 33336, 33395, 33393 сильный износ.
                  После замены на новые 5-я стала держаться, но при перегазовках ручка либо сместится в сторону нейтрали либо вылетит в нейтраль. Остается смотреть фиксаторы передач. Помню раньше на жигулях также вылетала задняя после замены фиксаторов было всё ок. Слабнет пружина и не держит шток с вилкой. Руки не доходят выкрутить пробку и посмотреть состояние пружинки. Узнавал под заказ долго и нет гарантии что вообще приедут. Думаю подобрать пружину проще и быстрее.

                  John pk4
                  Я сегодня всё таки открутил пробку фиксатора 5 передачи. Завтра вечером планивую подробно описать и фотки выложить. А сейчас коротко. Я нестал замарачиваться что то искать , просто растянул старую пружину и поставил обратно. Прокатился около 5 км. Пробовал сцепление выжимал многократно ,перегазовки ,в натяг и т.д. Передача не вылетела ни разу, но при выжиме сцепления рычаг дергается в сторану нейтрали , а при отпускании - обратно к торпеде. Надеюсь ,что новая пружина будет четко фиксировать. Уже заказана

                  Клуб ТОЙОТА РАВ 4 форум, ремонт, запчасти, тюнинг - https://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316&st=80 ..."

                  и още :

                  "... А где находиться эта пружина кто знает

                  Клуб ТОЙОТА РАВ 4 форум, ремонт, запчасти, тюнинг - https://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316&st=80


                  John pk4
                  Снимаешь воздухан и она перед тобой. Шестигранник на 6 и откручиваем (при сборке герметик используй). Достаем магнитной указкой или любым магнитом. Указка нужна чтобы достать шарик. Фотки не грузятся инет хлам.
                  Не как не грузит фото. Вообщем она находится левее сапуна. Больше там некаких пробок нет

                  Клуб ТОЙОТА РАВ 4 форум, ремонт, запчасти, тюнинг - https://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=316&st=80 ...."


                  Има и снимки на фиксаторите с пружините, но т.к. при мен са "залепени" в самия уърдовски файл, наред с текста, не виждам или пък не знам как да ги прикача или да ги залепя тук, където пиша.



                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X