Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чукане при влизане в дупка ТЛС 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чукане при влизане в дупка ТЛС 120

    Добър вечер, колеги.
    От няколко месеца се появи много неприятно чукане с характеристика "метал в метал" при влизане в по-дълбочки дупки.
    Предницата многократно е преглеждана, по нея няма нищо за оправяне. При последния преглед майсторът ми каза, че имам тампони на рейката за смяна,
    което вероятно е така, защото имам доста занасяне по завои, свирене на предни гуми и потрепване на волана между 100 и 120 км/ч. Тъй като Тойота не предлагат
    отделно тампони на рейката, ще си внеса алтернативни.
    Въпросът ми е за чукането обаче. Забелязал съм, че се появява само, когато гумите влизат в дупката, има го и от двете страни. Пробвах да влизам с по-висока скорост
    в дупките с леко обрана спирачка, не се чува тракането. Бях на тест на амортисьори, предните и двата са над 55 %, задните нямат никакво износване. По паваж не се чува тропане, освен ако има голяма рязка
    неравност, тогава пак се чува. Други проблеми и странични звуци нямам. Моля, ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели как да го локализирам и съответно разреша.
    Благодаря!

    П.С. Колата е Ленд Крузер 120 2008 год., D4D, 173 коня.

  • #2
    При натиснати спирачки не се чува ?? Може да са водачите на спирачките, хвани апарата на ръка и ако мърда, може от там да е. Аз имам чукане, но само при завой с ниска скорост и разбит път, та често на яконките се износват.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      +1
      Осьдвлсладв

  • #3
    здравей, скоро имах подобно чукане и се оказа че е изпаднала една от пластините които обират страничния/ или радиалния/ луфт на една от челюстите на предна спирачка.

    Коментар


    • #4
      Благодаря на отзовалите се. Наистина пробвах да влизам в дупките с обрана спирачка и няма никакво тропане. Явно ше трябва да обърна внимание на майстора за апаратите.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X