Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въстановяване на тлк73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да попитам- за какво ти е лепилото за стъкла и къде се развива деиствието?
    Последно редактирано от taran; 15-04-20, 21:16.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      Черно полиуретаново лепило за стукла от някой производител, брандирано като Toyota. Кобра продават на Sika в момента. Има "бързо" и "бавно".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • taran
        taran коментира
        Редактиране на коментар
        Да,ясно ми е какво е,ма не ми е ясно какво ще му е приложението. Мисля,че на тази Тойота всички стъкла се крепят на уплътненията.

    • #18
      Да приложението на силикона е преди да затвора вътрешния праг с външния е да грундирам боядисам и после да изолирам с този силикон. Подмазвал съм с ръждопреобразовател преди всички горни процедури

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
        Да приложението на силикона е преди да затвора вътрешния праг с външния е да грундирам боядисам и после да изолирам с този силикон. Подмазвал съм с ръждопреобразовател преди всички горни процедури
        Какъв ръджопреобразувател???

        Това НЕ Е силикон. И ти трябва праймер за да хване баш както трябва. Тогава хваща буквално като заварка - няма откачане. Особено добре хваща към епоксидна основа. Такова от епоксиден детайл съм го човъркал с отвертка и сваля парче епоксид, вместо да се откачи от него. Като монолитен детайл стои.

        Купи си МНОГО мастит пистолет за силикон с по-голямо "предавателно число" и преди нанасяне позагрей флакона с пистолет за горещ въздух. Дори като го загрееш ще псуваш много, но без да го загрееш и с обикновен пистолет ще псуваш НАИСТИНА МНОГО.
        Ако има от кой да вземеш як професионален (400+ кила на натиск, батериен или пневматичен) - най-добре.

        И ако е от "бързия" вид, ще трябва да действаш доста бързо. Повърхностно стяга за минути.

        Не ме питай от къде знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #20
          За пистолети и материали свързано с автомобилстроето на дали ще науча нещо ново. ИМАМ ОТ А-Z 🥂🥂🥂

          Коментар


          • #21
            За силикона има няколко вида с праймер-черен ,безцветен и лепила от авиастроенето притежавам и от трите в изобилие ixell се исползва в авиастроенето например е по здраво и от заварката а
            ма тука са други теми за репликата
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #22
              ОК, а за ръждопреобразувателя нещо?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • vili_dls
                vili_dls коментира
                Редактиране на коментар
                За ръждопреобразователя някакъв марка pattex такъв ми припадна 👍

            • #23
              Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
              За пистолети и материали свързано с автомобилстроето на дали ще науча нещо ново. ИМАМ ОТ А-Z 🥂🥂🥂
              Харесва ми самочуствието ти , и да питам,какво е предимството на лепилото за стъкла,пред уплътнителя за заварки?

              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #24
                Не виждам никакво самочуствие да съм показал, каде го видя незнам.А за кое е по добро каде съм написал също? Всяко лепило и уплътнител,както ти го написа си има предназначение. Поздрави.

                Коментар


                • taran
                  taran коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ми,прочети си мнението-ти твърдиш,че няма какво ново,да научиш.
                  Аз, се надявах да науча нещо ново- например,защо трябва да се ползва лепило за стъкла,вместо уплътнител и лепило за заварки и заваръчни шевове,ма на-не казваш.
                  Успех в начинанието.

              • #25
                Да написах че няма какво да науча и е така,пиша го без самочувствие.И пак питам къде видя да съм споменал къде ще си използвам лепило за стъкло-или ти започна да си го нанасяш кадето искаш😅 Сега да си спокоен това на снимката ще го ползвам за заварките и по праговете,и цялото дъно от външната страна. С този пистолет.Сега добре ли е 🙄
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #26
                  Аз съм спокоен,и да този пулиуретанов уплътнител е чудесен за целта ,за която си описал.Става също и за вътре в купето.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #27
                    Купето почти е към края,целите калници от долната страна бяха в смола и фибро кит. И тука има баш майстори и таланти на фибро кит.Всеки детайл беше намазан с ръждопреобразовател изтъркан до здраво и бовдисан със специален грунд от вътрешната страна.От понеделник започвам с пясъкоструене на шасито и мостовете.Идеята е пълна ревизия на всички възли.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #28
                      Бавничко ама за един ден от седмицата по 4часа толкова🥺
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #29
                        ....

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X