Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Такааааа......след прочетенето в тая тема днес реших да видя как е работата....на около 70 литра нафта набутах ни повече ни по малко от 600 мл. двутактово масло хускварна......положителното е че: Дизелака заработи доста меко........Но .......започна да пали с въртене преди се чуваше само как изхвърля бендикса и мотора рипваше а сега въртя по 3-4 секунди и даже паля на втория път....другото е че умряха поне 15 коня.....галопера стана муден и тромав...дали му е много това масло......
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Такааааа......след прочетенето в тая тема днес реших да видя как е работата....на около 70 литра нафта набутах ни повече ни по малко от 600 мл. двутактово масло хускварна......положителното е че: Дизелака заработи доста меко........Но .......започна да пали с въртене преди се чуваше само как изхвърля бендикса и мотора рипваше а сега въртя по 3-4 секунди и даже паля на втория път....другото е че умряха поне 15 коня.....галопера стана муден и тромав...дали му е много това масло......
      Не вярвам да е от маслото всичкото това. Да не си попаднал просто на кофти нафта? Изгори тоя резервоар и опитай пак на следващия. В галопера ти няма нищо кой-знае колко по-различно от тераното ми като двигател, че дори са произведени в една и съща година.

      И маслото се сипва, преди да сипеш горивото, че да се смеси при сипването добре. Точно като всяка друга добавка за гориво.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Налях го при пълен резервоар.....после отидох на сепарацията на река Стряма там има много заигравки....катерих купчини чакъл и дигах предницата на насипите почти до 40 градуса .......Сигорен съм че сместа е хомогенна.....после минах около 40 км. извън градско.....Нафтата е добра .....зареждам винаги на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка....собственика ми е приятел и винаги карам пълен пълен....а и преди да сложа маслото вичко си беше ок.


        п.с Малка корекция на литрите значи наличното гориво е около 45 литра ( а не 70 литра както съм писал по горе.) и съм сложил 600 мл. масло хускварна....
        Последно редактирано от Roninn; 08-08-10, 00:28.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Налях го при пълен резервоар.....после отидох на сепарацията на река Стряма там има много заигравки....катерих купчини чакъл и дигах предницата на насипите почти до 40 градуса .......Сигорен съм че сместа е хомогенна.....после минах около 40 км. извън градско.....Нафтата е добра .....зареждам винаги на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка....собственика ми е приятел и винаги карам пълен пълен....а и преди да сложа маслото вичко си беше ок.


          п.с Малка корекция на литрите значи наличното гориво е около 45 литра ( а не 70 литра както съм писал по горе.) и съм сложил 600 мл. масло хускварна....
          Нещо не е така,познавам хора където са изгорили резервоари само с масло без грам нафтичка вътре и са нямали никакви проблеми до сега.А като зареждаш от една и съща бензиноколонка това не означава,че нафтата ти е същата .
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Имам около 30 литра масла които пазя по принцип за резачките за дърва ,що да не ги издухам през ауспуха.........За паленето пали....но няма мощност..... осезателно...! Не е от нафтата
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              Нещо не е така,познавам хора където са изгорили резервоари само с масло без грам нафтичка вътре и са нямали никакви проблеми до сега.А като зареждаш от една и съща бензиноколонка това не означава,че нафтата ти е същата .
              Преди време нашите автоджамбази ходиха до Австрия само на отработило дизелово масло. Колите са още живи
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                Преди време нашите автоджамбази ходиха до Австрия само на отработило дизелово масло. Колите са още живи
                Така е колега. Един приятел така кара Нисан пикап с преработено масло. От бидона в който точат маслото направо в резервоара на Нисана!
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Имам около 30 литра масла които пазя по принцип за резачките за дърва ,що да не ги издухам през ауспуха.........За паленето пали....но няма мощност..... осезателно...! Не е от нафтата
                  не е от маслото..
                  като се видим, ще ти разправям...

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    не е от маслото..
                    като се видим, ще ти разправям...
                    Ами разправяй тук,утре може да се случи на всеки
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Днес тръгнах към Велинград....с около 20 литра нафта с маслото .....след 15 км. реших да сложа малко бензин,сметнах че 2 литра е достатъчно след което разлика във вървенето почти нямаше .......изминах около 130 км. и по мои сметки трябва да е останало около 7-8 литра нафта......след което напълних резервоара до горе....и след 20-30 км.. пробег галопера се събуди........! От Якоруда до Юндола катерих на 5 скорост и като настъпя газта ускорява по баирите и изпреварвам на 5 скорост ....а преди зареждането пъплих на 2-3 скорост а за изпреварване и не си помислях ....поне се нагледах на природа.........та проблема при мен е наличието на масло категорично........цитаново число ли се променя...давайте да мислим.......че върви с масло върви......но няма нищо общо с нафтата.....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Не, не е от маслото. Убеден съм в това. Няма как на сума народ двигателите от същия тип да вървят без промяна (или по-скоро промяна към добро, поне по отношение на шумност). Някъде другаде е заровено кучето, а колегата, дето спомена горе че знаел, моля да каже тук, че и на мен ми е интересно. Аз карам вече 6-7 резервоар с масло в нафтата, все с масло на OMV(до скоро минерално двутактово, а в момента синтетично двутактово), а нафта на OMV, ROMPETROL и ЕКО (или каквото беше там). Промяна във вървежа няма. А от София до морето със 130 по магистралата и включен климатик дори ми даде разход 11, което е леко по-ниско от това, което съм засичал до момента.

                        Прав е колегата - това че сипваш от една и съща бензиностанция и от приятел от дълги години, не е гаранция че е невъзможно да попаднеш на кофти нафта, с която да речем друг дизел би си вървял безгрижно. Дизелите са своенравни дивотни. Явно си имат вкус, буквално, при това по-новите са по-разглезени. Лично аз съм имал проблем с нафтата един единствен път в живота си, в кучия зимен студ. За сметка на това беше фатална за помпата - счупи плунжер. Да, имало е разлики между различните нафти, с които съм карал, но нищо сериозно.

                        Преди сипвах по половин литър на 60 литра нафта, минерално, сега сипвам по 250 грама синтетично на 60 литра. Осезаема разлика няма, нито в димността, нито във вървежа, нито в шума, нито в разхода. Сега съм на морето, отново с масло в нафтата, та спомените са ми съвсем прясни,
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Пълен абсурд е от масло в нафтата да падне мощността и то осезателно. Е-стига да не е прекалено много маслото,де!Според мен до 0.5% 2Т синт. масло идва супер на мотора и помпата...и на ауспуха(от вътр. страна)
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Е .......по твоята схема съм превишил 3 пъти допустимото от теб и то с минерално двутактово масло хускварна.....12 или 14 лв. литъра....не съм видял да пише синтетично.....! А дали е абсурд или не незнам но е факт....! Аз не се чудя дали от маслото пада мощноста а търся отговор на въпроса защо....пада мощноста...от маслото при галопера ! Колегата който каза че с отработено дизелово масло директно в резервоара нещо не ми се вярва ...не и без добавка на бензин или някакъв разтворител(разредител).....днес сменях старото масло и излезна 6 литра гъсто черно като мазут....това в тази му консистенция гарантирам че няма да мине през филтрите...а беше вряло.....!
                            А ето и още един галопер с подобен проблем.....
                            Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                            Здравейте,колеги. Преди месец и аз сипах на един резервоар(около 90л.) 1л. хидравлично масло и оттогава джипката от 100 коня стана към 50. Изкарах го на магистралата уж да продуха-ядец,източих резервоара смених филтъра и джипа полетя.Съотношението ли съм объркал или маслото,става въпрос за галопер 2.5тди.Поздрави
                            Последно редактирано от Roninn; 15-08-10, 23:12.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Е .......по твоята схема съм превишил 3 пъти допустимото от теб и то с минерално двутактово масло хускварна.....12 или 14 лв. литъра....не съм видял да пише синтетично.....! А дали е абсурд или не незнам но е факт....! Аз не се чудя дали от маслото пада мощноста а търся отговор на въпроса защо....пада мощноста...от маслото при галопера !
                              И при тройно увеличение на "моята" дозировка-т.е. 1.5% нямам никакво обяснение защо ти губи мощност-ако е от това,де в което не вярвам!
                              Че не е синтетично не е беда-просто синтетичното не дава такива отлагания,като минералното и е по-температуро-устойчиво.Предвид малко солената му цена,обаче(18лв. в Шел) последните 2-3000км. не съм слагал нищо-признавам си!
                              За продължителна употреба ти препоръчвам "моята" дозировка- 0.2-05%-не повече!
                              Това са си наистина само мои разсъждения,с които не ангажирам никой и не настоявам,че са истина!
                              Ще следя с интерес каква ще да е причината?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                Следващия път ще пробвам да сложа отработеното масло от двигателя ....да видим.....!
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X