Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Всеки с гледната си точка. Просто изказах мнение. Нечия правота или грешка може да се докаже единствено с лабораторни измервания по подходяща методика, а това не сме в състояние да направим.

    ПП: За мазането от маслото съм съгласен. Не съм сигурен обаче какво друго достига до помпата, освен маслото. Пак казвам - мое мнение. Може и ти да си прав.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      Имам мотокар на който наливах отработено масло към нафтата и за 2-3 часа работа запуши горивния филтър. После промивки на резервоар и т.н. повече такива глупости не правя.
      Последно редактирано от kastro; 05-02-12, 23:12.

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Е...аз съм минал до сега 3000-4000 км.с отработено масло, горивния филтър не съм го сменял досега и е такъв какъвто е сложил предишния собственик !Ще взема да си купя един за в багажника !Маслото не го прецеждам ,само го оставям да се утаи ,сложил съм един кран на 4 пръста по високо от дъното,до сега никакви проблеми !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Е...аз съм минал до сега 3000-4000 км.с отработено масло, горивния филтър не съм го сменял досега и е такъв какъвто е сложил предишния собственик !Ще взема да си купя един за в багажника !Маслото не го прецеждам ,само го оставям да се утаи ,сложил съм един кран на 4 пръста по високо от дъното,до сега никакви проблеми !
          3-4 хиляди километра не са показател за износването на възел, имащ ресурс като минимум стократно на това.

          А филтъра по-добре смени. Аз го сменям най-малко веднъж на 2 години. А при закупуването на "ново" возило - веднага.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Мотокара направо умря, сложи си наистина един в багажника за резерва като го извадихме изтече черното масло от него като на маслен филтър.
            Това при положение че добавих 5л.масло на 20л.нафта и беше юли месец.

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Разбира се ,само че грубо това са половин тон масло ,минал през горивния ми филтър в неизвестно даже и на мен състояние....в еквивалентна цена на нафтата 1000 лв. и повече чиста икономия !А смея да твърдя че всичко е в отлично здраве,обаче филтър ще си купя,мисля че скоро ще ме предаде предвид по горния ми пост за отказа да запали в студа !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Ако можех да взимам масло в тия количества без пари, може би и аз щях да се замисля. Помпа и дюзи сумарно при мен струват около 2500лв. (говоря за нови дюзи и помпа в добро състояние) Значи в момента в който ги спестя от гориво, вече ще съм на зелено.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  А това смазочно масло гори ли изобщо или става на дим и затлачва изпускателната система с нагари които стават твърди като камък, за който пък има катализатор не ми се мисли.
                  Не че съвременните 2Т масла нямат същия ефект, но със сигурност е свален до абсолютния минимум, защото тяхното съотношение варира от 1:60 до към 1:40 спрямо горивото.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    А това смазочно масло гори ли изобщо или става на дим и затлачва изпускателната система с нагари които стават твърди като камък, за който пък има катализатор не ми се мисли.
                    Не че съвременните 2Т масла нямат същия ефект, но със сигурност е свален до абсолютния минимум, защото тяхното съотношение варира от 1:60 до към 1:40 спрямо горивото.
                    Ако запушва, ще пуши здраво и отзад.

                    Кокото до двутактовите - ефекта е по-скоро обратен. Смея да твърдя че по двигателя ми няма грам нагари. Върху подгревните свещи няма саждичка дори.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Да се сипва отработено масло в нафтата ми се струва прекалено(меко казано), но това си е само мое мнение.
                      Всеки има глава на раменете си и да чете и преценява.
                      2Т масло за разлика от моторното дава по-малко отлагания в двигателя.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        2Т масло за разлика от моторното дава по-малко отлагания в двигателя.
                        При читав мотор и дюзи отлагания от 2Т масло НЯМА! Най-отговорно го твърдя след близо 2 години експлоатация.

                        Отлагания стават когато нещо не е в ред или от икономия се кара само в ниски режими. Едни 50 километра с всичката газ на изправен мотор издухват всичко, дори и някъде да е имало отлагания.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          При мен започна като експеримент и както е казал мечо пух ........Да не си помислите че съм прежалил галопера,напротив,лъскав е още и е пушка ,дори най малкия признак за нещо нередно би ме накарало да променя,разглобя или заменя всичко по него.При палене пуши първите 30 сек до минута,и то по скоро е пара...черен дим няма ,усеща се във въздуха като леко кисела миризма ,особенно в гаража !На изпускателната система се отразява блаженно маслото,да си видял вартбург с дупка в гърнето ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Първите 30 секунди е буквално пара. В отработените газове има доволно количество вода. В момента, в който излезе на студено, кондензира и я виждаш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              да си видял вартбург с дупка в гърнето ?
                              Аз съм виждал и всъщност им е болест. Не знам защо се носеха слухове, че на Трабант и Вартбург гърнетата не гният - гниеха си на общо основание.

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                Виждал си такъв дето не се кара...Дядката също не го кара отдавна обаче аспуха му е като кумин на кебапчийница !
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X