Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    ако не ви се налага да пътувате, не палете при такъв студ само "за проба" - дори да запали от раз, амортизацията на мотора и скоростите в първите няколко минути е огромна - колкото от няколкостотин км каране в нормално време...
    Съгласен съм, ама като добичето ми трябва непрекъснато...?
    Компенсирам със синтетично моторно масло, качествени масла де-що има по други възли и по-полекичка първите 10-15 мин., докато си поеме дъх хайванчето
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      След ремонта на помпата,майстора каза: На 10 л - минимум 70 млл. Така ,докато не започнат да ни продават качественно гориво.

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Само 2Т масло няма да попречи на скапана нафта да замръзне
        Пречи, пречи. Ама не можеш да сипеш толкова, че да си проличи - скъпо е.

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Здравейте, някой може ли да обясни защо точно Двутактово масло? Слагал съм на Щил и Хускварна в различни количества и има ефект за тракането и мекото преминаване от едни в други обороти плавно. Но скоро видях, че ми е останало от другата кола 5w30 на Fuchs и сложих от него. Няма проблем никакъв и ефекта е по-малък, но аз сложих на 30литра 130мл Пробвал съм и най-различни добавки, но в последните месеци карам изцяло със скъпата нафта на ОМВ и добавката на Кастрол в малко по-голямо количество.

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от nikyyyyyy Преглед на мнение
            Здравейте, някой може ли да обясни защо точно Двутактово масло? Слагал съм на Щил и Хускварна в различни количества и има ефект за тракането и мекото преминаване от едни в други обороти плавно. Но скоро видях, че ми е останало от другата кола 5w30 на Fuchs и сложих от него. Няма проблем никакъв и ефекта е по-малък, но аз сложих на 30литра 130мл Пробвал съм и най-различни добавки, но в последните месеци карам изцяло със скъпата нафта на ОМВ и добавката на Кастрол в малко по-голямо количество.
            Щото от моторното масло ефекта е близко до никакъв, а с двутактовото - съвсем реален. Има правени лабораторни тестове по въпроса. Има и тема с резултатите. Поразрови се.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Помогни ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Помогни ?
                За какво...и кой...?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Спарки с линковете ,че ефекта от моторното масло е почти никакъв !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Моля:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107487

                    Залепена е и е най-отгоре в "Горива, смазочни материали, течности и химия".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Там пише съотношение 1:200 Карам даже не 1:1 ..а 100% само отработено масло,питам се ,как се отразява на износването !Това е все едно да търкаляш джамената в локва отработено масло и да кажем че износването е по голямо отколкото в нафта с добавка на 2Т в съотношение 1:200
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Там пише съотношение 1:200 Карам даже не 1:1 ..а 100% само отработено масло,питам се ,как се отразява на износването !Това е все едно да търкаляш джамената в локва отработено масло и да кажем че износването е по голямо отколкото в нафта с добавка на 2Т в съотношение 1:200
                        Темата е за "двутактово масло в нафтата", а не "нафта в отработеното масло".

                        А ИМХО, ако маслото беше бистро и филтрирано, отговора на въпроса ти щеше да е еднозначен - отразява се положително. Ама с отработеното (предвид неизвестния състав на остатъчи от двигатела, на който е ползвано), отговора е далече от еднозначен. Аз не смея да карам с нищо "отработено". Никак не може да се филтрира в домашни условия до "безопасно" по моите критерии съдържание на твърди частици.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Проблемът с кристализацията на нафтата не може ли да се реши с добавяне на повече бензин? Говоря за големи количества - 10-20%. Влошеното мазане ще се компенсира с двутактово масло... Остава проблема с пониженото цетаново число на сместа (няма вече нискооктанов бензин, който би бил по-подходящ за целта). Как да го коригираме? С някаква добавка? Интересно ми е как е студения старт с такава смес? Нямам дизел да пробвам. Че ще работи доста твърдо това е ясно.

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Аз разсъждавам така,след като отработеното масло не е било опасно за сегментите отдолу в картера,няма и да е опасно отгоре в горивната камера при условие че задачата му е да гори а не да маже !

                            Двигателист,вторник или сряда джипа не щя да запали на -7 градуса в гаража при условие че предния ден запали на -11...В събота сложих една духалка срещу помпата и филтъра и след 20 мин. запали точно от четвърт оборот при условие че скапах от въртене два инъче нови акумолатора 3-4 дни по рано !
                            Вчера сложих 5 литра бензин да видим дали ще замръзне пак,мисля си обаче че такива ниски температури няма да има вече по нашия край !
                            Последно редактирано от Roninn; 05-02-12, 22:18.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Аз разсъждавам така,след като отработеното масло не е било опасно за сегментите отдолу в картера,няма и да е опасно отгоре в горивната камера при условие че задачата му е да гори а не да маже !
                              Сегментите "отдолу в картера" са много по-груб детайл с много по-големи допуски и луфтове от тия в горивната помпа. Все едно да сравняваме механизма на "Биг Бен" с механизма на ръчен часовник.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                Спорен въпрос !Сегментите в картера са изложени на много повече натоварване и износване ,както и температурно така и механично,дребните механични отпадъци за които твърдим че ги има в отработеното масло също не би трябвало да са в филтъра,горивният обаче е по ситен и помпата не е натоварена така както двигателя,мазането на отработеното масло е в пъти на нафтата.Не на последно място опита на много колеги показва че проблеми няма ако маслото е основно двигателно...Друг е въпроса дали е само моторно ,но и там както твърдеше колега от форума проблема идва с клапани и легла
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X