Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Прегледах руския форум само за галопери.....там в Русия явно са много ,та ми отговориха да прегледам някакви съединения на тръбите за нафтата с болт в средата......там се запушвали често.......Събота неделя че рапортувам че през седмицата се прибирам омагьосан от работа .....!
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      ако нещо завързано се налага да се превежда, викай

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Прегледах руския форум само за галопери.....там в Русия явно са много ,та ми отговориха да прегледам някакви съединения на тръбите за нафтата с болт в средата......там се запушвали често.......Събота неделя че рапортувам че през седмицата се прибирам омагьосан от работа .....!
        Входното и изходното на помпата са такива. Предполагам и входното и изходното на филтъра. А въпросното филтърче на входа на помпата е или вътре в самия болт, като го отвиеш, или веднага под него, поне на помпите, които съм виждал. Има и мрежичка на изхода на помпата, отново под или в самия болт, но това не е съвсем филтър.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Да входното и изходното са такива ...входното го изкарах......но там няма мрежичка или подобно......бърках с тел неръждавейка като кука но вътре няма филтър....вътре свети чист жълточервен цвят на мед.....обратната нафта не съм развивал че беше малко криво мястото......!изчистих там където е пробката за отводняване под филтъра.....вода нямаше......а горивния филтър с пробката за отводняване в едно лиса....!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Днес реших да пробвам с масло в нафтата.Много бях слушал и прочел за това,че е по-добре на ГНП и ДВГ.На 30 литра добавих около 0,3литра двутактово масло. Минах около 30-35км градско - засега без забележки. Двигателя май че стана малко по-тих. Следващият път ще добавя и малко растиелна мазнина(слънчогледово олио) но се колебя какво да е съотношението с дизела.

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Тея пак вдигнаха цената на олиото..........! Инъче в тая тема колегите казват че може и на 100% олио...аз бих сложил в една бутилка с маркуч в гнп-то директно та ако има проблем да духаш само помпата...!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                В Пени олиото е около 1,90лв.Така че при следващо зареждане на Рокито ще направя опит с 20%.

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Аааааа !!! Ша се караме ! Някой ме е изтрил. Пак да спомена, че олийцето е по-евтино от кое да е двутактово масло. Мотора просто започва да мърка , като мъжко коте, като го чешеш по топките. И не пада мощността. Прбвано на два дизела.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Помпата нямам идея как ще се "духа". Процедурата е сваляне, пълно разглобяване и ревизия в сервиз за дизелови горивни системи!

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Тея пак вдигнаха цената на олиото..........! Инъче в тая тема колегите казват че може и на 100% олио...аз бих сложил в една бутилка с маркуч в гнп-то директно та ако има проблем да духаш само помпата...!
                      Струва ми се,че доста по-гъстото олио никак няма да се отрази добре на финните луфтове на ГНП,особенно като е роторна!Да беше редова иди-дойди(поне ремонта ще е по-евтин,и помпата е по-корава),ама на роторна помпа чисто олио не сипвам!Не,че не е правено,прави се и ще продължава да се прави,но всеки да си решава
                      Лично аз бих налял еднократно до 10-15% олио в нафтата,и то ако е топло времето единствено с цел промиване на горивната система,ако има нужда-колкото и да е странно се оказва,че олиото перфектно разтваря всякакЪви гнусотийки!Трябва да се има готовност за смяна на горивния филтър скоро след това.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Колеги , аз на моя дизел добавям само трансорматорно масло през лятото и добавка TDA на Кастрол през зимата . Ефекта е по-мека работа на мотора ,по-бързо палене през зимата и най-вече намален разход .

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Днес издухах за всеки случай почти всичко от резервоара като сипах на остатъка от около 15 литра нафта 3 литра бензин.......карах докъто сметнах че съм издухал почти всичко...така установих че не ми работи лампата за резервата......а и нивомера като остане под 15 литра стрелката пада на нула.......! Заредих в Самоков на лукойл точно 56 литра нафта на 60 литров резервоар(къса база)....Напълни се до гърловината......Джипката върви добре,ускорява добре и утре наливам пак масло да видим тая работа....!Тоя път мисля да сложа моторно някакво....щото такива имам за синтетично двутактово не ми се дават пари....! Всъщност сещам се че имам синтетика моторно масло мобил от сеед-а
                          Последно редактирано от Roninn; 28-08-10, 21:45.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                            Колеги , аз на моя дизел добавям само трансорматорно масло през лятото и добавка TDA на Кастрол през зимата . Ефекта е по-мека работа на мотора ,по-бързо палене през зимата и най-вече намален разход .
                            TDA се оказа,че не е нищо особенно-казвам го след десетки хиляди километри.В един от МБ-форумите коментирахме тази добавка надълго и нашироко.
                            По-"меката" работа на двигателя е от маслото,а не от ТДА на Кастрол,но не прекалявайте с количеството.

                            Към Roninn-много бензин си сложил,бе човек-с каква цел?!Зорлем ще си прецакаш,като начало помпата-30% бензин,който е "сух" и не маже,като нафтата...поне малко масло да беше сипал!

                            П.П. За пореден път се убеждавам,че обикновенно ефекта от добавките е чисто субективен!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Речено сторено.....днес намерих полусинтетика на кастрол 10w40 магнетик моторно масло.....разбърках 250 мл. масло + 1.3 литра бензин в една бутилка от дерби....долях го в около 40 литра нафта и покарах 20 км. мотора заработи по меко и нямаше загуба на мощност.........Значи първия опит с загубата на мощност е бил от маслото 2Т минерално на Хускварна за моторен трион.........или от предозирането .....!

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              Към Roninn-много бензин си сложил,бе човек-с каква цел?!Зорлем ще си прецакаш,като начало помпата-30% бензин,който е "сух" и не маже,като нафтата...поне малко масло да беше сипал!
                              по точно 20 % бензин в нафтата ........идеята беше да отмие всичко от старото масло ....и да пресуша резервоара....!

                              Между другото помпата ми е чисто нова.........Махната е старата помпа с ЕКУ-то и е сложена механична такава ....а ЕКУ-то не действа....Върху помпата стоят хартиените бележки ......!
                              В Руския форум е описана тая ситуация като много добър ход....електронните помпи давали много фира.....
                              Последно редактирано от Roninn; 29-08-10, 20:17.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                Втори резервоар прекарвам с масло полусинтетика и нямам проблеми като в началото.....!
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X