Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение относно този джип 4-рънър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: мнение относно този джип 4-рънър

    Пояснение-предното се включва като дръпнеш малкия лост назад/към теб/,а не напред!Напред го изключваш,но както да е-не можеш да объркаш-на лоста си пише,пък и има светлинна индикация на таблото!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      До: мнение относно този джип 4-рънър

      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7568
      Ако се интерисуваш по-подробно може да прочетеш за различните системи 4х4.

      Коментар


      • #33
        До: мнение относно този джип 4-рънър

        Аха горе долу разбрах значи супер селекте е фул тайм така ли? абе май ще трябва да се преорентирам към паджеро. Много благодаря за съветите. Ще ровя още, ще питам и така дано най накрая да се спра на нещо щото ще свърши зимата вече.





        ПП: неможах да намеря нисан патрул 95-99г. дали е фул тайм. Ако някой може да помогне.

        Коментар


        • #34
          До: мнение относно този джип 4-рънър

          Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
          ... ПП: неможах да намеря нисан патрул 95-99г. дали е фул тайм ...
          Патрулът си е класически камион с парт тайм.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            До: мнение относно този джип 4-рънър

            Малееее, и това, на къде се дърпа дръжката за да включи на 4х4 ли съм объркал ?!?! Преди по-малко от половин година го продадох и вече всичко съм забравил...
            Няма да пиша повече за Рънър за да не се излагам...
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              До: мнение относно този джип 4-рънър

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Патрулът си е класически камион с парт тайм.

              Като чета темите много се обърквам какво да търся фул или парт тийм. Доколкото разбрах ако има фул тайм мога да карам 4по4 на сухо(ми то като е сухо за какво да карам така). Незнам а и не рзбрах фул тайм може ли да се кара само на заден мост? Незнам вече какво да чета обърках се доста.

              Коментар


              • #37
                До: мнение относно този джип 4-рънър

                А бре човек,как ще караш ful-time само на заден мост??Не може-постоянно са зацепени и двата моста.има само понижаваща!!Запомни това!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #38
                  До: мнение относно този джип 4-рънър

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  А бре човек,как ще караш ful-time само на заден мост??Не може-постоянно са зацепени и двата моста.има само понижаваща!!Запомни това!
                  Ще може ли да ми обясниш какво е това понижаваща защото за пръв път го чувам

                  Коментар


                  • #39
                    До: мнение относно този джип 4-рънър

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    А бре човек,как ще караш ful-time само на заден мост??Не може-постоянно са зацепени и двата моста.има само понижаваща!!Запомни това!
                    Супер селекта на мицубиши има следните позиции:
                    1. само задно
                    2. фул тайм
                    3. парт тайм
                    4. бавни парт тайм
                    +/-5. блокаж на заден диф, който може да се ползва на т.3 и т.4

                    запомни това

                    dorian - абе фул тайм е лаишки казано като да караш куатро или субару, независимо дали е мокро или заледено
                    парт тайм - пробвай на асфалта (примерно като правиш оглед на рънър) да направиш едно бааавно кръгче на пълен ляв или десен и ще ти стане ясно за какво става въпрос.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #40
                      До: мнение относно този джип 4-рънър

                      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                      Супер селекта на мицубиши има следните позиции:
                      1. само задно
                      2. фул тайм
                      3. парт тайм
                      4. бавни парт тайм
                      +/-5. блокаж на заден диф, който може да се ползва на т.3 и т.4

                      запомни това
                      Както и Селект Трак при джип. Само дето задния диф не е с твърд блокаж а с ограничено преплъзване.

                      Коментар


                      • #41
                        До: мнение относно този джип 4-рънър

                        Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                        Като чета темите много се обърквам какво да търся фул или парт тийм. Доколкото разбрах ако има фул тайм мога да карам 4по4 на сухо(ми то като е сухо за какво да карам така). Незнам а и не рзбрах фул тайм може ли да се кара само на заден мост? Незнам вече какво да чета обърках се доста.
                        верно не ти трябва по сухо...... трябва ти, когато караш по път с различни участъци......... нали си виждал зимата....... уж един е пътя, пък ту сух асвалт, ту мокър... а в усойното сняг, че и лед..... е тук ти трябва фултайм, за да не ръчкаш постоянно малкия лост.

                        но фултай означава, че винаги са включени двата моста и не може да се изключва единия.... колегите са писали, кои коли имат раздатки, позволяващи да караш в различни режими на сухо, без последствие за раздатката.....

                        класическия пример за това е Джийп с 242 раздатка и Мицубиши със суперселект
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #42
                          До: мнение относно този джип 4-рънър

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          верно не ти трябва по сухо...... трябва ти, когато караш по път с различни участъци......... нали си виждал зимата....... уж един е пътя, пък ту сух асвалт, ту мокър... а в усойното сняг, че и лед..... е тук ти трябва фултайм, за да не ръчкаш постоянно малкия лост.

                          но фултай означава, че винаги са включени двата моста и не може да се изключва единия.... колегите са писали, кои коли имат раздатки, позволяващи да караш в различни режими на сухо, без последствие за раздатката.....

                          класическия пример за това е Джийп с 242 раздатка и Мицубиши със суперселект
                          Много правилно! Важно е да се отбележи, че това фул тайм/парт тайм е прекалено опростено описание на функциите на база това в каква част от времето да го използваш - какви в действителност са показателите му зависи от доса допълнителни фактори и точно тук си проличават добрите 4х4 машини!

                          Коментар


                          • #43
                            До: мнение относно този джип 4-рънър

                            абе ако не сте вие не знам какво ще правя!!!!! Днеска само дето минах 360км(ходих за рънъра и по други задачи).Отказах се ще зимам паджеро(днеска докато путъвах си бях зел лап топа да следя дали ще ми дадете някъв акъл. Днеска гледах едно паджеро продавача ми каза че е супер селект на малкият лост имаше 2h,4h,4hlc,4llc но ми каза че не мога да карам на 4hlc на сух асвалт, а като го попитах на 4hми каза че пак не може.Аз мисля че в режим 4h може( не е ли това фул тайма) а другите 4hlc,4llc са бързи и бавни. И каква е разликата между 4hlc и 4h

                            Коментар


                            • #44
                              До: мнение относно този джип 4-рънър

                              Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                              абе ако не сте вие не знам какво ще правя!!!!! Днеска само дето минах 360км(ходих за рънъра и по други задачи).Отказах се ще зимам паджеро(днеска докато путъвах си бях зел лап топа да следя дали ще ми дадете някъв акъл. Днеска гледах едно паджеро продавача ми каза че е супер селект на малкият лост имаше 2h,4h,4hlc,4llc но ми каза че не мога да карам на 4hlc на сух асвалт, а като го попитах на 4hми каза че пак не може.Аз мисля че в режим 4h може( не е ли това фул тайма) а другите 4hlc,4llc са бързи и бавни. И каква е разликата между 4hlc и 4h

                              1. само задно 2Н
                              2. фул тайм 4Н
                              3. парт тайм 4HLC
                              4. бавни парт тайм 4LLC
                              +/-5. блокаж на заден диф, който може да се ползва на т.3 и т.4 - това може да го има като копче

                              и ДА 4Н е фул тайм и може да го караш когато и както си искаш
                              Зима иде

                              Коментар


                              • #45
                                До: мнение относно този джип 4-рънър






                                всичко това е от тук дано да си добре с руския, че не намирам линка на английски..... а ако поработиш с търсачката, може и с гугъловата, ще го намериш и на български


                                верно, че сме безкрайно търпеливи понякога, но потруди се малко повечко с четенето - още повече че имаш нет постоянно
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X