Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблем или нормално да пълни разшерителният съд с антифриз

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Абе като сваля главата, без сваляне на радиатора няма да мине. Така че за успокоение да махне термостата. Обаче е малко вероятно да е от него. Нали го е сменил с нов. Карал го е 15 мин. с 140. Това са сигурно 4500 оборота. Ако не отваря термостата, за нула време да е кипнал при тия обороти. Теста не го е хванал щото го е закарал сутринта, карал е на градско и там е работил на място. Тоест ако има микро-пукнатина на главата, докато не загрее хубаво не отваря и няма газове. Затова го и прави след като се кара продължително време и на високи обороти.
    А клапана на капачката го отваря щото като загрее хубаво почва да надува системата с газове, прави въздушна възглавница, няма циркулация на охладителната система, водата кипва, повишава налягането, оваря клапана и почва да изкарва мехури и пара (вода) в казанчето.
    Термостата не го е сменял. Само капачката е сменял.
    Не мога да разбера защо сте толкова против да се провери работата на двигатела без термостат?
    Защо трябва да се почва от най-трудното?
    Ако и без термостат надува.. работата е ясна.
    Поздрави на всички !
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • #47
      До: Проблем или нормално да пълни разшерителният съд с антифриз

      Първоначално публикуван от R I P E R Преглед на мнение
      ...
      смених с чито нов термостата...
      Явно не си обърнал внимание.
      Аз казах да го свали, обаче шансовете са малки.

      Коментар


      • #48
        До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

        Не си спомням точно, но водната помпа на Тойотата май се въртеше от отделен клиновиден ремък. Та ако е така, не е зле да го огледаш внимателно и ако се е излъскал отстрани, да си го смениш. Може да се окаже, че проблемът е съвсем прозаичен-при високи обороти шайбата приплъзва и нямаш достатъчен дебит на охл. течност. Това, че стрелката не мърда, може да е в резултат на неудачно разположение на температурния датчик.
        Последно редактирано от kuzdov; 15-11-08, 19:19.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #49
          До: Проблем или нормално да пълни разшерителният съд с антифриз

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          Явно не си обърнал внимание.
          Аз казах да го свали, обаче шансовете са малки.
          Опс..
          Грешката е моя !
          Извинявам се !
          LZ5ZI qth HASKOVO
          Pajero II GLS 3000 V6

          Коментар


          • #50
            До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

            момчета - луда работа!!! наложи се да пътувам и отложихме за утре чопкането по джипката. изминах около 250км.- никакъв проблем(поне явно не се е показал) и парно си имаше нормално.средна скорост около 110 км.
            до колегата ivan4o- термостата е чисто нов - сменен от и в Ратола....
            ....
            Благодаря Ви за съветите!
            Поздрави на всички!

            Коментар


            • #51
              До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

              Айде RIPER, казвай какво стана !
              LZ5ZI qth HASKOVO
              Pajero II GLS 3000 V6

              Коментар


              • #52
                До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                точно за това казвам че е "луда работа"- термостата беше сменен на 12.11.08г.- пак същите номера(описал съм ги по-горе).... нищо не съм пипал по колата - а днес всичко си беше нормално(поне така изглеждаше). забравих да Ви спомена , че автомобила е докаран на ход от Англия-там са сменени масла,ремъци ..;и т.н.

                Коментар


                • #53
                  До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                  Да не е имало някъде по системата въздушна възглавницаи тя де е правила тези мизерииИ в един момент да се е обезвъздушила и всичко да си е дошло на място

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                    Малко не ми се вярва Но то ще си покаже на парвото по голямо натоварване

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                      Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                      Да не е имало някъде по системата въздушна възглавницаи тя де е правила тези мизерииИ в един момент да се е обезвъздушила и всичко да си е дошло на място
                      А възможно ли е системата сама да се объзвъздуши?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        А възможно ли е системата сама да се объзвъздуши?
                        Не мисля че на цяло е възможно да се обезвъздуши самаНо много пъти ми си е случвало когота някъде е останало въздух след тово сама да се обезвъздуши

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                          Капачката в ТОЙОТА ТМ АУТО струва 35лв. Заради нея спуках главата. Вече съм с
                          нова.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                            как да проверя капашката дали изпуска

                            Коментар


                            • #59
                              До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                              здражеите момшета за прьв пьт ми е затова моля да ме извините
                              и аз имам сьштия проблем с разширителното казанше,вдига темп.спира да духа топло,много бьрза я сжаля запошва пок да духа топло.вьзможно ли е да има вьздух в системата или от какво е

                              Коментар


                              • #60
                                До: Проблем или нормално да пълни разширителният съд с антифриз

                                Първоначално публикуван от ricelme Преглед на мнение
                                здражеите момшета за прьв пьт ми е затова моля да ме извините
                                и аз имам сьштия проблем с разширителното казанше,вдига темп.спира да духа топло,много бьрза я сжаля запошва пок да духа топло.вьзможно ли е да има вьздух в системата или от какво е
                                Прочети внимателно горните постове и много неща ще ти станат ясни!! И смени проклетата капачка!!
                                Поздрави!
                                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X