Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СМЯНА НА АНТИФРИЗ НА 4РЪНЪР?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: СМЯНА НА АНТИФРИЗ НА 4РЪНЪР?

    Да, прав си, хубаво е да се знае пълната истинска история на двигателя/машината. Аз не я знам. Иво от Ямбол (scorpion1972)- предишния собственик, не я е пргрявал, но какво е ставало преди него в Италия ... надявам се нищо притеснително
    Както и да е.... Вчера завърших започнатото преди седмица. Източих охл.с-ма от пробката (то всъщност е кранче) на радиатора. Изтекоха 6 литра този път. Миналата седмица бях забелязал, че има капка на долния щуцер на радиатора, затова вчера отсъединих гумения маркуч, почистих и силиконизирах с червен високотемпературен силикон; монтирах обратно маркуча. След час и малко налях през термостата 6 литра, от които 4 литра концентриран антифриз, син, Gowell на Gicar и 2 литра дест.вода. След ден-два ще взема проба от охл.течност и ще я мера да видим какво ще покаже рефрактометъра.
    ______________________________________
    4Runner 2L-T О87879393пет

    Коментар


    • #17
      От: СМЯНА НА АНТИФРИЗ НА 4РЪНЪР?

      ... ще я мерЯ да видим какво ще покаже рефрактометъра.
      минус 23 гр.Целз.
      ______________________________________
      4Runner 2L-T О87879393пет

      Коментар


      • #18
        От: СМЯНА НА АНТИФРИЗ НА 4РЪНЪР?

        Здравей andonoff!Понеже казваш, че си сипал 4л концентриран син антифриз и 2 литра вода и си постигнал -23*, за мен този антифриз не струва.Съотношението което си постигнал е 60/40, но температурата е твърде висока, ако вярваме на този рефрактометър.За мазилните му свойства не мога да кажа нищо, не съм го виждал досега.Но при такава пропорция би следвало да постигнеш поне -35-40*.Това ми казва, или че не си източил цялата система, или че концентратът не е с много ниска точка тъй или иначе, а оттам бих се усъмнил и в мазилните му качества.Но 4Рънера си е твой и ако в района където живееш, не пада под -30, може би да нямаш грижа.Все пак всичко накрая опира и до пари.
        Отдолу е снимка на таблицата от концентрата на Тойота.Температурите са във Фаренхайт, а обемът на системите(първата колонка) е в четвъртинки(quarts=0.946л) от галон(3.785л).Желателно е да си от средата надясно в червената зона за съответния обем система според климата в който живееш.И Тойота го препоръчва не само заради защита срещу замръзване и кипване, а и заради мазилните свойства на сместа.
        Успех!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:102120162201.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5734202
        Последно редактирано от metotem; 09-11-16, 02:40.
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X