Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    има и друг начин, портални мостове ...
    На колко джипове можеш да го направиш това упражнение без да влизаш в клас "прототип"?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

      Иначе при мен двигателя е 2.4 турбо дизел (2LT)

      и не съм пипал нищо по окачването.

      Като ги взимах гонех най-много външния вид

      Но не съжелявам. Пак ще взема този размер.

      Коментар


      • #18
        До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        На колко джипове можеш да го направиш това упражнение без да влизаш в клас "прототип"?
        На Y60 ...
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #19
          До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

          offtopic:

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Първоначално публикуван от V93
          На колко джипове можеш да го направиш това упражнение без да влизаш в клас "прототип"?
          На Y60 ...
          ...Още ЛР Дифендър, ТЛК 80...

          Коментар


          • #20
            До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

            offtopic:

            Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
            ...сега е доста по добре и по магистрала върви доста по бързо от колкото показва ...
            Това как (с какво) го замери? При мен, в точно същата ситуация, само, че RJ70 с 32" гуми, скоростомера си дойде точно на място, докато километража избяга надолу с 10%...

            Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
            ...Ако се побираха по големи гуми щях тях да сложа просто исках да изпълнят калниците.
            "Изпълването на калниците", освен за 'визия' пред кафето (може би? ), за друго голям смисъл няма. Нали все пак гумата (моста) се очаква да има и малко ход нагоре (т.е. гумата да се прибере още в калника) и надолу?...

            Коментар


            • #21
              До: BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

              След като си сложих BFG/AT на джипката се чудя за какво си скагат хората MT гуми въобще, на джипове които не са за състезание. MT-то е шумно, не държи на асфалт, търка се бързо и се прецаква от скалите и камънаците. Само трябва сила да се развърти добре и да се изчисти и драпа из калта почти като МТ гума.
              Последно редактирано от sabin; 23-04-09, 23:10.

              Коментар


              • #22
                До: BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

                Събине,моите уважения,но според мен,казвал съм го и друг път АТ-то на гудрича е хубава гума,но за кал нестава.За да се самопочиства трябва да пердашиш с поне 2000-2500 оборота на дизел,а има много терени особенно с лепкава кал по полските диги например,където неможеш да си го позволиш и си в канала,защото става,като шейна. За кал само МТ гума,друго спасение няма и газ.
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #23
                  До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  offtopic:



                  Това как (с какво) го замери? При мен, в точно същата ситуация, само, че RJ70 с 32" гуми, скоростомера си дойде точно на място, докато километража избяга надолу с 10%...

                  .
                  Яро, би ли разяснил по подробно. Километража не е ли функция на скоростомера?
                  Аз го имам същия проблем, гуми 32, при оригинални 205R16 и не знам каква е реалната скорост и километри (нямам GPS).
                  Правихме с един приятел тест, той пред мен с 80км., при мен скоростомера показа 69км.
                  Възможно ли е такава разлика и отразява ли се на изминатите километри?

                  Коментар


                  • #24
                    До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Яро, би ли разяснил по подробно. Километража не е ли функция на скоростомера?
                    Аз го имам същия проблем, гуми 32, при оригинални 205R16 и не знам каква е реалната скорост и километри (нямам GPS).
                    Правихме с един приятел тест, той пред мен с 80км., при мен скоростомера показа 69км.
                    Възможно ли е такава разлика и отразява ли се на изминатите километри?
                    Карах зимата една Г класа с 35ци. Варна-Старо Оряхово. Знае се, че са 31км. Километража отчете 22км.
                    Последно редактирано от alex_markov; 23-06-08, 07:41.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      До: BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      След като си сложих BFG/AT на джипката се чудя за какво си скагат хората MT гуми въобще, на джипове които не са за състезание. MT-то е шумно, не държи на асфалт, търка се бързо и се прецаква от скалите и камънаците. Само трябва сила да се развърти добре и да се изчисти и драпа из калта почети като МТ гума.
                      Е, ключовата дума е "почти". Не е лошо това АТ, обаче за джипове, които често карат в истинска яка кал, си трябва истинска кална гума. Няма какво да се залъгваме. На места, където с АТ-та ще трябва да "изкарваш буталата през капака" за да можеш да се придвижваш горе-долу, с МТ гуми просто ще минеш без да разбереш.

                      Разликата в проходимостта може да е драстична, дори при сравнение на по-агресивна и по-универсална МТ гума. Лично съм имал възможност да усетя тази разлика при каране на едно и също място в 2 последователни седмици - първо с агресивните "Кайман"-и, а след това - с Goodyear Wrangler MT/R. Първия път минавах нагоре-надолу като на парад, втория - с 2-3 лебедки ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Яро, би ли разяснил по подробно. Километража не е ли функция на скоростомера?
                        Аз го имам същия проблем, гуми 32, при оригинални 205R16 и не знам каква е реалната скорост и километри (нямам GPS).
                        Правихме с един приятел тест, той пред мен с 80км., при мен скоростомера показа 69км.
                        Възможно ли е такава разлика и отразява ли се на изминатите километри?
                        Километража и скоростомера са различни уреди взимащи информацията си от едно и също място, при смяна размера на гумите и двата си променят показаниятя (по-големи гуми - по-малко изминати километри се отчитат и по-ниска скорост, защото и двата мерят оборотите, а те са по малко поради по-голямата обиколка на голямата гума). И така Километража вече не е верен, НО има едно голяма НО, Скоростомера на почти всички коли лъже при това не линеино нагоре, идеята е да създава у водача усещане на удовлетвореност (дигнах 200) пък колата се движи по-бавничко, така че с по големите гуми например при мен (Тойота 80 - 33") Скоростомера показва едно към едно с ГПС-а (поради липса на друг уред го приемам за сравнително верен), а километража избяга с около 6% т.е. на 94-5 отчетени километра съм минал 100 реални
                        Надявам се да съм помогнал

                        Коментар


                        • #27
                          До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Километража и скоростомера са различни уреди взимащи информацията си от едно и също място, при смяна размера на гумите и двата си променят показаниятя (по-големи гуми - по-малко изминати километри се отчитат и по-ниска скорост, защото и двата мерят оборотите, а те са по малко поради по-голямата обиколка на голямата гума). И така Километража вече не е верен, НО има едно голяма НО, Скоростомера на почти всички коли лъже при това не линеино нагоре, идеята е да създава у водача усещане на удовлетвореност (дигнах 200) пък колата се движи по-бавничко, така че с по големите гуми например при мен (Тойота 80 - 33") Скоростомера показва едно към едно с ГПС-а (поради липса на друг уред го приемам за сравнително верен), а километража избяга с около 6% т.е. на 94-5 отчетени километра съм минал 100 реални
                          Надявам се да съм помогнал
                          От което следва че фабричната настройка на километража е вярна, а настройката на скорастомера е завишена.

                          Коментар


                          • #28
                            До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            От което следва че фабричната настройка на километража е вярна, а настройката на скорастомера е завишена.
                            Вярно, но има и трикове, повечето по-нови машини показват нелинеина "грешка", например на 30-50 км/ч показват вярно, на 80-90 "лъжат" с малко, на 150 и нагоре Яко Батко Моето рено меган спорт е точно от тази "порода" - леле как набира над 200 а ГПС-а "скромничи"

                            Коментар


                            • #29
                              До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Вярно, но има и трикове, повечето по-нови машини показват нелинеина "грешка", например на 30-50 км/ч показват вярно, на 80-90 "лъжат" с малко, на 150 и нагоре Яко Батко Моето рено меган спорт е точно от тази "порода" - леле как набира над 200 а ГПС-а "скромничи"
                              Добре че не карам бегачка, щях леко да се депресирам.

                              Коментар


                              • #30
                                До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Вярно, но има и трикове, повечето по-нови машини показват нелинеина "грешка", например на 30-50 км/ч показват вярно, на 80-90 "лъжат" с малко, на 150 и нагоре Яко Батко Моето рено меган спорт е точно от тази "порода" - леле как набира над 200 а ГПС-а "скромничи"
                                Напълно аналогично при моята Fabia vRS
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X