Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

    Не мога да реша кой модел гума да предпочета. Знам че АТ е 50/50 а МТ е 80/20 и въпреки всичко кой от двата модела е по универсален? Теоретично спадам към 50/50 категорията ама де да знам.

  • #2
    До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

    Колега, по темата е писано изключително много и подробно на няколко места. Потърсете с търсачката и ще излязат поне 5-6 теми, които ще Ви отговорат на "вепросът".
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

      Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
      Не мога да реша кой модел гума да предпочета. Знам че АТ е 50/50 а МТ е 80/20 и въпреки всичко кой от двата модела е по универсален? Теоретично спадам към 50/50 категорията ама де да знам.

      AT e на асфалт и мокра настилка и сняг е по добро от МТ. Ако караш джипа доста на асфалт не виждам смисъл от МТ. Големите бели стават на асфалта едно засукване неспиране и край...

      Коментар


      • #4
        До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

        Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
        ... Знам че АТ е 50/50 а МТ е 80/20 и въпреки всичко кой от двата модела е по универсален? ...
        АТ= All terrain (Всякакви терени), а MT= Mud Terrain (Кален терен)

        Кое ли е по-универсалното, а?!?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

          Аве аз по принцип се бях насочил към АТ ама нали "питай патило...
          МТ на мокър асфалт как се държи?
          Последно редактирано от batharbatko; 19-06-08, 12:43.

          Коментар


          • #6
            До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

            На мокър асвалт от собствен опит мога да кажа определено добри думи за Goodyear MT/R. За Гудрича съм чувал, че точно това му е особено слаба страна...
            Наистина е добре да използвате търсачката на форума. Ето тема припокриваща вашето заглавие 100%:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ht=bf+goodrich
            Успех в избора!
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

              Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
              МТ на мокър асфалт как се държи?
              Гадно ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                На мокър асвалт от собствен опит мога да кажа определено добри думи за Goodyear MT/R. За Гудрича съм чувал, че точно това му е особено слаба страна...
                Наистина е добре да използвате търсачката на форума. Ето тема припокриваща вашето заглавие 100%:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ht=bf+goodrich
                Успех в избора!
                Много съм ви задължен

                Коментар


                • #9
                  До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                  Само да добавя аз съм доволен от АТ . На няколко хиляди км е вече и пипките още стоят дори и на предните гуми (имам в предвид тази ивица в средара на гумата страничните пъпки и те си личат но там почти не стъпва затова не ги гледам тях)

                  Гумата е от мек каучук. Не е пробвана на тежък офф роуд, но предишните бяха толко зле, че на леко разкаляно или мокра трева на 8-10 процента наклон нямаше тръгване сега с тези си върви като пушка.

                  Размера който сложих (По препоръка на Съфорумците за което много им БЛАГОДАРЯ ) е 32х11.50 R15
                  та с тези гуми поведението се подобри към по добро. При скоростите ми бяха силно ограничение. На 2 ра се форсира 3 та идва много бърза и беше некомфортно сега е доста по добре и по магистрала върви доста по бързо от колкото показва

                  В началото имах съмнения, че гумите са голямо ментета.(Каучука на пипане е всеедно пипам гума ВИДА и миришеха отвратително ) Все още не съм сигурен дали са Made in USA , но щом още стои ивицата по-висок каучук в средата съм склонен да повярвам, че не се ментета(Или поне се надявам )

                  Коментар


                  • #10
                    До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                    Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                    Само да добавя аз съм доволен от АТ . На няколко хиляди км е вече и пипките още стоят дори и на предните гуми (имам в предвид тази ивица в средара на гумата страничните пъпки и те си личат но там почти не стъпва затова не ги гледам тях)

                    Гумата е от мек каучук. Не е пробвана на тежък офф роуд, но предишните бяха толко зле, че на леко разкаляно или мокра трева на 8-10 процента наклон нямаше тръгване сега с тези си върви като пушка.

                    Размера който сложих (По препоръка на Съфорумците за което много им БЛАГОДАРЯ ) е 32х11.50 R15
                    та с тези гуми поведението се подобри към по добро. При скоростите ми бяха силно ограничение. На 2 ра се форсира 3 та идва много бърза и беше некомфортно сега е доста по добре и по магистрала върви доста по бързо от колкото показва

                    В началото имах съмнения, че гумите са голямо ментета.(Каучука на пипане е всеедно пипам гума ВИДА и миришеха отвратително ) Все още не съм сигурен дали са Made in USA , но щом още стои ивицата по-висок каучук в средата съм склонен да повярвам, че не се ментета(Или поне се надявам )
                    Размера който цитираш за land cruiser lj70/2.4 tdi ли е. И ако е да, сменял ли си му окачването с по високо? Защото аз мисля да взема АТ 31/10.5/15 за моя?

                    Коментар


                    • #11
                      До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                      Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                      Размера който цитираш за land cruiser lj70/2.4 tdi ли е. И ако е да, сменял ли си му окачването с по високо? Защото аз мисля да взема АТ 31/10.5/15 за моя?
                      LJ70 2.4 2LT мотор (2.4 турбо )

                      Всичко си е заводското. Сложих 32х11.50 /15 и вярно мощноста особено на пета падна доста. Преди даваш газ и се усеща ускорение сега ускорението е забавено, но все пак 10% е разликата.

                      Гумите при пълен завой не упират. И до сега не са закачили никъде. Не съм я и пробвал на криво място да увисне на 2 гуми примерно но предполагам че няма проблем. Калниците са доста голями пък и доста хора от форума карат тази Тойота с този размер и нямат проблеми.

                      Визията се пдобри доста Очаквам зимата с големите снегове за да има реален тест на гумите.

                      Със сигурност с този твоя размер няма да имаш никакви проблеми, щом с моя няма

                      Ако се побираха по големи гуми щях тях да сложа просто исках да изпълнят калниците.

                      Коментар


                      • #12
                        До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                        Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                        LJ70 2.4 2LT мотор (2.4 турбо )

                        Всичко си е заводското. Сложих 32х11.50 /15 и вярно мощноста особено на пета падна доста. Преди даваш газ и се усеща ускорение сега ускорението е забавено, но все пак 10% е разликата.

                        Гумите при пълен завой не упират. И до сега не са закачили никъде. Не съм я и пробвал на криво място да увисне на 2 гуми примерно но предполагам че няма проблем. Калниците са доста голями пък и доста хора от форума карат тази Тойота с този размер и нямат проблеми.

                        Визията се пдобри доста Очаквам зимата с големите снегове за да има реален тест на гумите.

                        Със сигурност с този твоя размер няма да имаш никакви проблеми, щом с моя няма

                        Ако се побираха по големи гуми щях тях да сложа просто исках да изпълнят калниците.
                        Какво ти дава по голямата гума освен това че седи по доре? По проходима ли е или газарията е по голяма. Щото аз мисля да сложа 31/10.5/15? Не ми се ще много да спъвам джипката. Тя и без друго не е бегачка. Просто се чудя и има ли осезаема разлика в поведението на джипа между двата размера гуми?

                        Коментар


                        • #13
                          До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                          Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                          Какво ти дава по голямата гума освен това че седи по доре? По проходима ли е или газарията е по голяма.
                          По проходима е. В същност, единственият начин да увеличиш клиренса на джипа е чрез по-големи гуми.

                          Макар че разликата между 32 и 31 не е толкова голяма, но някой път и 1 сантиметър може да е разликата между минаваш/не минаваш.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: BF goodrich MT или АТ това е въпросът?

                            вярнооо,единствено гумите вдигат целия диф. а колкото по-големи слагаш,толкова ще пада мощноста и ще се вдига разхода на гориво
                            дори при мен на 80-ката е много осезаемо(сега съм със BfG 35х12.5х15 MT) като потеглям на по-стръмен баир на 1-ва и лееекооо се позамисля,но зимата в 70 сантиметра сняг газеше без проблем!
                            Oт АТ -ките не съм кой знае колко впечатлен,стават за сняг и сух асфалт,ама за кал и мокар асфалт са си жив зян! държа ги на джанти в резерва ,като ще карам по-на далеко ,че са по-тихи и по-малко харчи машината,иначе си бръмча с 35-ците по си ме кефят
                            8777203908

                            Коментар


                            • #15
                              До: BF goodrich MT или АТ това е вепросът?

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              ...В същност, единственият начин да увеличиш клиренса на джипа е чрез по-големи гуми....
                              има и друг начин, портални мостове ...
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X