Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених накладките и блокираха спирачките.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

    Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
    Приятелю, преди това нямаше качествени спирачки, от 8 цилиндъра едва 3 работеха, сега спира перфектно, но пусто и блокиране ме плаши и претеснява, дай идея как да сменя цялата течност, ако това не помогне да отивам за маркучи !?
    Нямаше качествени спирачки значи ли че и преди смяната на наклатките са блокирали.

    Не знам как е при Тойота. Виж Стефан горе ти каза как е при УАЗ.
    При Джйип, точиш от апаратите един по един и наливаш отгоре като внимаваш да не влезне въздух. Така докато потече новата. Което понякога е много трудно да се забележи. Но горе долу на око.

    Коментар


    • #17
      До: Смених накладките и блокираха спирачките.

      Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
      Т.Рънър 3.0 ТД


      И още едно въпросче, за каква екстра е оставена широката лента под духалките ?


      Ще съм благодарен, ако някой каже какво трябва да сменя и проверя още от консумативите !



      Екстрата която ти липсва е cupholder (поставка за чаши). Обикновено се предлага при моделите предлагащи се в US и Canada. Там много си падат по чашите с кафе и ги имат по 5-8 на някои автомобили.
      Последно редактирано от kinex; 23-04-08, 22:01. Причина: латиница

      Коментар


      • #18
        До: Смених накладките и блокираха спирачките.

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        Екстрата която ти липсва е cupholder (поставка за чаши). Обикновено се предлага при моделите предлагащи се в US и Canada. Там много си падат по чашите с кафе и ги имат по 5-8 на някои автомобили.
        Мина ми през акъла за кафедържачка, поне на баварец-а са подобни, а за спирачките, преди това не блокираха, но не спираха както трябва, за кочина, не е такава-просто и е трябвала малко повече профилактика, не че се обиждам, но за 15 хилки цц, не е кочина, вервай ми !!!!!!!
        Мерси на всички отговорили, утре ще видя да купя мъркучи да ги сменя и ще пиша за резултата, но ми се искаше да сменя и течноста !
        Лека вечер за сега, Мерси на всички !

        Коментар


        • #19
          До: Смених накладките и блокираха спирачките.

          Тези методи за смяна на течността работят ли при АБС-и ?

          Коментар


          • #20
            До: Смених накладките и блокираха спирачките.

            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
            Тези методи за смяна на течността работят ли при АБС-и ?
            Работи. Точиш и пълниш като се стремиш да смесваш колкото се може по-малко новата и старата течност в казанчето.
            Аз слагам DOT-5.1 въпреки че по спецификации е DOT-3
            С DOT-5.1 спира една идея по-добре от колкото с DOT-4.
            Лошото е че 5.1 е два пъти по-скъпа а при смяната се изразходва доста течност за да се промие добре и да не остава стара течност в системата.

            Коментар


            • #21
              До: Смених накладките и блокираха спирачките.

              И при мен нещо има проблем с предните спирачки!!!Значи смених гумичките на цилиндрите ,почистване на цилиндрите и буталата нови дискове и накладки ,и нови спирачни маркучи само че са малко по дълги не са оргиналните, и пак не ми държат предните спирачки , купих и нова спирачна помпа и пак същата работа!!!В на един познат сервиза ми сложиха помпата и обезвъздушиха цалата система и като е пробвах им казвам че не хващат хубаво предните спирачки та ми казаха да мина 200-300 км защото били нови дисковете и накладките .Минах ги ама пак същата работа задните гуми свирят като натисна рязко педала и колата поднася.И така сам е оставил понеже не ми е останоло време да видя от къде идва проблема.Ако някой е имал същия проблем нека сподели!!!

              Коментар


              • #22
                До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                И при мен нещо има проблем с предните спирачки!!!Значи смених гумичките на цилиндрите ,почистване на цилиндрите и буталата нови дискове и накладки ,и нови спирачни маркучи само че са малко по дълги не са оргиналните, и пак не ми държат предните спирачки , купих и нова спирачна помпа и пак същата работа!!!В на един познат сервиза ми сложиха помпата и обезвъздушиха цалата система и като е пробвах им казвам че не хващат хубаво предните спирачки та ми казаха да мина 200-300 км защото били нови дисковете и накладките .Минах ги ама пак същата работа задните гуми свирят като натисна рязко педала и колата поднася.И така сам е оставил понеже не ми е останоло време да видя от къде идва проблема.Ако някой е имал същия проблем нека сподели!!!
                Много ти е клекна задницата. Така кантара се лъже и пуска по-голямо налягане към задницата. Накой да го регулира и ще се оправи. Вероятно.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #23
                  До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Работи. Точиш и пълниш като се стремиш да смесваш колкото се може по-малко новата и старата течност в казанчето.
                  Аз слагам DOT-5.1 въпреки че по спецификации е DOT-3
                  С DOT-5.1 спира една идея по-добре от колкото с DOT-4.
                  Лошото е че 5.1 е два пъти по-скъпа а при смяната се изразходва доста течност за да се промие добре и да не остава стара течност в системата.
                  А сам ли го правиш някак? И ако да, как? Че аз все като се накумя, няма кой да помага. Друг начин, освен единия да помпа на педала, а другия да източва от обезвъздушителите не знам.

                  За смяната - новата течност може да се боядиса. Даже някъде продаваха боя - ще трябва да се поразровя да намеря линк. Слага се някакво никакво количество. Течността ставаше синкава, и като почне да излиза, се вижда кога е от новата. Малко са се вманиачили...
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                    колега, като отстраниш проблема, не забравяй да пишеш какво си направил...
                    аз имах същия проблем на ТЛК 73 - чак ми залепнаха пръстите за джантата след 10км каране... оправи се с почистване на цилиндърчетата...

                    сега на Санта Фе-то имам такъв проблем отзад... но се появява периодично... за 6м съсипах чисто нови накладки... ходих в сервиз и ми казаха, че било от изхабени дискове... но не съм купувал щото са с поръчка и са по 200+лв... а най-лошото е, че може да не е от тях и да съсипя и новите дискове...
                    май трябва да сменя маркучите?
                    вече се пооправи, но не знам дали не е, защото накладките почти свършиха...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                      Кинексе, не се набутвай бе човек. 5.1 е за Сахара, тука още не е толкоз горещо

                      Коментар


                      • #26
                        До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Работи. Точиш и пълниш като се стремиш да смесваш колкото се може по-малко новата и старата течност в казанчето.
                        Аз слагам DOT-5.1 въпреки че по спецификации е DOT-3
                        С DOT-5.1 спира една идея по-добре от колкото с DOT-4.
                        Лошото е че 5.1 е два пъти по-скъпа а при смяната се изразходва доста течност за да се промие добре и да не остава стара течност в системата.
                        що се мъчите толко бре? отидете в сервиз, където има машинка за смяна на спирачна течност........ за 20 лв. и полвин час ще сменят течността така, че няма да остане нищо от старата.......

                        при Влади333 например има такава машинка
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                          Странно, и аз знаех че е по-скъпа, ама по ценова листа на OMV:



                          Колоните са:
                          1. Номер
                          2. Име
                          3. Плътност
                          4. Литри
                          5. Базова цена за литър
                          6. Цена за опаковка


                          Или DOT 4 им е прекалено скъпа, или има нещо друго. Ама като не съм търговец, тия работи не ги разбирам.
                          Прикачени файлове
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                            ето едно обяснения коя течност каква е
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                              Не се вижда нищо. И в нашия форум имаше описание някъде.

                              Абе то е ясна коя каква е.

                              DOT 3; 4 и5.1 са съвместими, в смисъл че при смесване няма проблем. Друг е въпроса че смесването е безсмислено, обаче спокойно можеш да доливаш или сменяш в домашни условия DOT 5.1 на кола, която досега е била пълна с 3 или 4.

                              DOT 5 е съществено различна и несъвместима. Толкоз. Другото са подробности, а и отдавна май не се продава нищо под DOT 4.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                А сам ли го правиш някак? И ако да, как? Че аз все като се накумя, няма кой да помага. Друг начин, освен единия да помпа на педала, а другия да източва от обезвъздушителите не знам.

                                За смяната - новата течност може да се боядиса.
                                Сам го правя защото не се налага да помпя. Развиваш обезвъздушителите и то си тече. Верно за един час става ама за никъде не бързам.
                                Аз не бих я боядисал. Идея нямам как може да и се променят качествата.

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Кинексе, не се набутвай бе човек. 5.1 е за Сахара, тука още не е толкоз горещо
                                Интересно кой глупак е измислил спирачна течност за место където няма автомобили.
                                Колко влияе разлика от 40 градуса на околната среда.
                                Или не си виждал червени дискове на рали Швеция.
                                А на Луната знаеш ли каква ползват.))))



                                Няма ти кажа че ще станеш голям гъзар. )))))

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                що се мъчите толко бре? отидете в сервиз, където има машинка за смяна на спирачна течност........ за 20 лв. и полвин час ще сменят течността така, че няма да остане нищо от старата.......

                                при Влади333 например има такава машинка
                                Има такава машина в сервиза и да ти кажа никога не съм я ползвал.
                                Така или иначе трябва да точиш старата на самотек докато стигне до дъното на казанчето и чак тогава да започнеш да наливаш новата. Нали идеята е да сменяме течност, а не да миксираме нова със стара. Е верно с машина под налягане става по-бързо ама като не бързаш за никъде за две бири време си готов.
                                Последно редактирано от kinex; 24-04-08, 17:50.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X