Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

    От вече почти година съм собственик на въпросната кола, но все не остава време да се похваля, а още по-малко време намирам и да работя по нея.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CBA23112-F91D-4505-A20B-A52CEAAA768F.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:6156128

    Идеята ме е да вкарам в нея всичко от което аз бих имал нужда. Както и редица подобрения по нея.
    Започнахме с окачването, спрях се на Trailmaster Германия заради два важни фактора, единия е че това окачване разполага със сертификат за употреба в EU и втория фактор е че вече официално предлагаме всички продукти на марката , като скоро ще заработи Trailmaster.bg

    Ето и самия кит:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S46319-me.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:6156129

    Колата е в много неугледен външен вид, почти няма здрав детайл по нея. Затова започнахме с "изпъването" на ламарините.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3261.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:6156130


    Двигателя е всеизвестния 1HZ редови атмосферен шестак, същият ще бъде "надут" с турбо кит и кулер от Австралия. От опит знам че стоковия съединител няма да издържи дълго на доработения мотор и за това и той ще бъде подменен с подсилен такъв. С това смятам да приключа работата по двигателя. Скоростната кутия за сега работи перфектно и няма течове, няма да я закачам. Мостовете и карданите ще минат пълна профилактика като задния мост ще се сдобие с блокаж.
    Купето трябва да се обезшуми и сдобие с малко съвременни екстри като по-удобни седалки с отопление, климатик и озвучаване. Предна и задна метални брони с интегрирани лебедки.
    Имам и още идеи но ще ги споделям в процес на работа.

  • #2
    От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

    Супер, честита да ти е на патерици!

    Ще следя с интерес, много забава по наджипването пожелавам, както и много приятни мигове след това

    Коментар


    • #3
      От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

      Честита да е!
      Ще следя с интерес!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

        Някаква епидемия от реставрации на Тойоти ще има тая година
        Само да не ти бръмне да я правиш 6х6, че там при вас отвсякъде никнат мостове и дифове

        Коментар


        • #5
          От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

          Честито Явка. А аз мислех, че си приключил с тежката серия.
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

            Браво Яворе! На шейцарка ми мяса.
            С една същата такава HZJ си ходя по горите в неделите. Но съм и сложил 1HD-FT.
            Старите брони, седалки и всичко което свалиш от нея е за мен!

            Между друготе се оказва, че лесно и евтино става на пружини отпред(HZJ74) - всички части вкл гредата на предния мост струват в Тойота около 2000лв.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              От вече почти година съм собственик на въпросната кола, но все не остава време да се похваля, а още по-малко време намирам и да работя по нея...
              Честито и тук 73/74 е моята любима база при 7х серия. (След това са 75, 76 и 78. )
              С кеф да си я наджипиш.

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Браво Яворе! На шейцарка ми мяса.
              С една същата такава HZJ си ходя по горите в неделите. Но съм и сложил 1HD-FT...
              Значи, още една тема имаш да отваряш.


              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              ... Между друготе се оказва, че лесно и евтино става на пружини отпред(HZJ74) - всички части вкл гредата на предния мост струват в Тойота около 2000лв.
              Това е много добра идея, за някой който има от по-старите HZJ73 (9.5" диф отзад и H150* кутия), но иска да получи комфорта отпред на по-новите HZJ74.

              Коментар


              • #8
                От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

                Увации,и ако има нещо не ясно питай

                Коментар


                • #9
                  От: TOYOTA HZJ-73 доработване по мой вкус

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Някаква епидемия от реставрации на Тойоти ще има тая година
                  Само да не ти бръмне да я правиш 6х6, че там при вас отвсякъде никнат мостове и дифове
                  Епидемията не ме е пускала, ангажиментите станаха повечко. 6Х6 няма да я правим със сигурност

                  Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                  Честито Явка. А аз мислех, че си приключил с тежката серия.
                  Слабост са ми, няма приключване.

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Браво Яворе! На шейцарка ми мяса.
                  С една същата такава HZJ си ходя по горите в неделите. Но съм и сложил 1HD-FT.
                  Старите брони, седалки и всичко което свалиш от нея е за мен!

                  Между друготе се оказва, че лесно и евтино става на пружини отпред(HZJ74) - всички части вкл гредата на предния мост струват в Тойота около 2000лв.
                  Швейцарка е, от Враца там са се погрижили да е само на 145987 км (:
                  Отзад монтирахме двоен федершекел и доста се подобри пътното поведение. Отпред мислих да завъртя федершекелите от задната страна на ресора, ама много зор излезе работата и прецених че по-добре да минем на пружини, но не сега. Някой ден и това ще преправим.

                  Коментар


                  • #10
                    Мнооого бавно работим по любимата, но все пак работим.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:UNADJUSTEDNONRAW_thumb_82.jpg
Прегледи:727
Размер:137.9 КБ
ID:6521450
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      Туристопотокът намаля и остана време да се изцапам с масло. Докато тенекеджиите си свършат работата аз се захванах с профилактика на задния мост.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DmoiX1N0RiuJKGQbNNqdKg.jpg
Прегледи:551
Размер:592.5 КБ
ID:6526902



                      За щастие не откривам никакви побългарявания, а само перфектно работещи части.

                      Диференциала се оказа ЛСД в отлично състояние. Но аз така или иначе бях взел решение да монтирам китайски електрически 100% блокаж. Така че това ЛСД ми е излишно и съм готов да се разделя с него срещу 800 лева.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bzxWwWZ6RnKYdnePIDl0ug.jpg
Прегледи:521
Размер:679.6 КБ
ID:6526903


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p21KPgQvQEyZeOEIas4zIA.jpg
Прегледи:505
Размер:598.3 КБ
ID:6526904

                      А това е китайското електрическо блокажче. Изглежда доста кадърно направено, но времето ще покаже дали е надеждно.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZASVxeJNR2yS2VM+Qur7uA.jpg
Прегледи:513
Размер:698.3 КБ
ID:6526905

                      Даже пасна без излишни доработки. Монтажа е в пъти по-лесен от този на въздушния блокаж!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nQGTC5q0S0OYi4uhjdV2Nw.jpg
Прегледи:542
Размер:544.0 КБ
ID:6526906

                      След главното предаване проверих и спирачната система, барабани - перфектни, спирачни цилиндри почистени отвътре и отвън.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aLLPDXYySn2WH6nv5LMUHA.jpg
Прегледи:518
Размер:786.6 КБ
ID:6526907

                      Всичко беше внимателни асемблирано във задния мост.

                      Предстои същата операция и отпред, но там е малко по-сложно.

                      Коментар


                      • #12
                        Да попитам, такива китайски благинки има ли за други модели? Например за Паджеро 2 , бензин 3000 за преден блокаж?

                        Коментар


                        • #13
                          И аз да попитам за Секвоя преден и заден?Или марка та да търся по модел,нещо за ТЛК 200?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                            Да попитам, такива китайски благинки има ли за други модели? Например за Паджеро 2 , бензин 3000 за преден блокаж?
                            Ако си с 28 шлицови полуоски с диаметър 28’8 значи модел RD110 ще стане

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              И аз да попитам за Секвоя преден и заден?Или марка та да търся по модел,нещо за ТЛК 200?
                              Има, и да същите са като на Тундра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X