Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокажи за 4Runner?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокажи за 4Runner?

    От два дена съм регистриран във форума и след първия ми въпрос относно джип(SUV) с възможност да се включват бавните предавки без да се блокира междуосевия диф (освен Нива) бях насочен към Grand Cherokee ZJ и LR Discovery, Deffender, Range Rover.
    На този сайт за 4Runner:
    http://www.4runner.sovintel.ru/transfercase.htm пише че:

    На третье и четвёртое поколения модели устанавливались РК со схемами полного привода Part Time (как для второго поколения), Full Time и Multy Mode 4WD . Схема Full Time (как и Multy Mode 4WD), оснащена блокируемым межосевым дифференциалом и по праву считается одной из лучших для постоянного полного привода. (так же реализована на Land Cruiser 80, 100, Нива и.т.д.). РК с такой схемой (картинка слева) можно встретить только на 4Раннере для американского рынка. (На европейском рынке этими РК комплектовался LC90).

    А също така тук:
    http://www.4runner.sovintel.ru/using_transfercases.htm са написали че:

    Электромеханическая РК Full Time 4WD.
    Это пятирежимная раздаточная коробка, которая имеет три положения ручки. На панели имеется кнопка Center Diff Lock - для блокировки межосевого дифференциала. Блокировать дифференциал можно только при остановленном автомобиле.
    1. 4H - постоянный полный привод.
    2. N - нейтраль.
    3. 4L - постоянный полный привод с пониженной передачей.

    Тоест искам да ви попитам дали правилно съм разбрал че Land Cruiser 90 и някои варианти на трето поколение 4Runner са пълноприводен вариант, с бавни предавки, които могат да се включват по избор със свободен или блокиран междуосев диф? Благодаря ви предварително.

  • #2
    До: 4Runner/LC 90 - бавни предавки/блокаж на дифа?

    Точно това си разбрал и е истина, 4 Рънър-по-късните модели са като ТЛК-80-90

    Коментар


    • #3
      Блокажи за 4Runner?

      Колеги какви блокажи бихте ми препорачали за задния дифф. Чудя се между ARB и Detroit locker.Поздрави и Честита нова година на всички.
      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        До: Блокажи за 4Runner?

        Аз бих заложил на АRB.ДетройтЛокер-а ми се струва грубичък.Пък и не ми прилича вътре на диф...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Блокажи за 4Runner?

          Абе и аз не съм много на ясно какво точно представлява Detroit-a ама доколкото разбрах е блокиран напълно и само при завой позволява на едното колело да приплъзне и точно това ме привлече към него.Поздрави
          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: Блокажи за 4Runner?

            колеги, четете по внимателно за блокажите. АРБ-то - ясно. детройта обаче....първо има няколко вида, уточнете кой. после - само 2 от тях са постоянно зацепени, другите са различни видове самоблокиращи и ЛСД диференциали.

            и сега на въпроса - за 4 рънер най доброто ИМХО е оригинален тойотов блокаж. мисля че на '95 е бил вграждан серийно, при другите години е опция, но не съм се задълбочавал в проучванията . и не на последно място - до каква сума? щото има блокажи за $200 и за $1200
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              До: Блокажи за 4Runner?

              Ето този Детройт локър намерих, http://www.tellico4x4.com/product_in...oducts_id/1992
              А относно сумата, най евтиния АРБ които намерих е 700$ без компресора. Поздрави
              [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

              Коментар


              • #8
                До: Блокажи за 4Runner?

                Цитат "и сега на въпроса - за 4 рънер най доброто ИМХО е оригинален тойотов блокаж. мисля че на '95 е бил вграждан серийно, при другите години е опция, но не съм се задълбочавал в проучванията".

                А можеш ли да ми кажеш къде мога да погледна за такъв болкаж. Поздрави
                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #9
                  До: Блокажи за 4Runner?

                  Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                  Цитат "и сега на въпроса - за 4 рънер най доброто ИМХО е оригинален тойотов блокаж. мисля че на '95 е бил вграждан серийно, при другите години е опция, но не съм се задълбочавал в проучванията".

                  А можеш ли да ми кажеш къде мога да погледна за такъв болкаж. Поздрави
                  нямам псолютно никаква идея. при нас се намират по моргите или нови. а иначе ето какво се предлага като блокажи въобще:www.power-trax.de/produkte/locker/locker-e.htm
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    До: Блокажи за 4Runner?

                    Амм за съжаление на 2-ра генерация не съм чувал изобщо да имат заден блокаж ,а ако имат вероятността да намериш е безнадежно ниска. На 3-та генерациа задния блокаж (e-locker) е едно истинско бижу ,което направо 1:1 към е пренесено във FJ Cruiser (след заводски bleeder patch) ,и със сигурност става след минимални модфикации на 2-рите генерации ,само че вероятно нема от къде да го намериш...

                    ARB е определено наи-популярния диференциал дето слагат на 3-та генерация ,и има версии и за 2-ра със цена за съжаление около $1000. Работата дето върши е идеална ,със единствения недостатък спрямо e-lockera изискването на пневматично налягане за да държи заключване.

                    Повеч инфо тук:

                    http://www.4x4wire.com/toyota/4Runne...ifs_airlocker/
                    1x 1.5JZ = 621NM
                    2x 5VZ-FE = 596NM

                    Коментар


                    • #11
                      До: Блокажи за 4Runner?

                      Ивайло Върбанов съм. За оригинален забрави, не може да сложиш или трябва да смениш направо целия мост. АРБ или Тjm е решението на проблема блокаж. Всички други експерименти на тема заден блокаж не са за нашите условия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Блокажи за 4Runner?

                        Първоначално публикуван от Върбанелка Преглед на мнение
                        Ивайло Върбанов съм. За оригинален забрави, не може да сложиш или трябва да смениш направо целия мост. АРБ или Тjm е решението на проблема блокаж. Всички други експерименти на тема заден блокаж не са за нашите условия.
                        Хихи!Нов ник ли имаш,Иво?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Блокажи за 4Runner?

                          Първоначално публикуван от Върбанелка Преглед на мнение
                          Ивайло Върбанов съм. За оригинален забрави, не може да сложиш или трябва да смениш направо целия мост. АРБ или Тjm е решението на проблема блокаж. Всички други експерименти на тема заден блокаж не са за нашите условия.
                          Нямаш престава как ми се развихри въображението, докато видя че си ти
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • #14
                            До: Блокажи за 4Runner?

                            Аз изчетох доста и за двата вида блокажи и при Детройта ме привлича това че е постоянно зацепен, докато АРБ трябва да го включиш само при нужда. Поздрави
                            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Блокажи за 4Runner?

                              То блокажи се слагат и на драгове и на асфалтови коли все пак, като гледам си се навил на Детройт, колкото и да те разубеждаваме, що не пробваш все пак 1

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X