Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолиране на спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изолиране на спирачки

    Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
    Пишем заедноТрапер,имах впредвид да наваря гаиката с която се стяга тръбичката към помпата,а не самата помпа

    точно за това става въпрос- правено и доказано -- деиства и помага : пък новите тръбички си вървят с гаиките щото са бертовани.
    boko
    Jeeep---KIA
    https://www.facebook.com/autoboko/

    Коментар


    • #17
      До: Изолиране на спирачки

      Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
      Пишем заедноТрапер,имах впредвид да наваря гаиката с която се стяга тръбичката към помпата,а не самата помпа
      Може и така да стане,но аз бих си направил тапа по възможност бронзова-така ще е по сигурно че няма да се прецака резбата на помпата при стягането-защото ако се прецака после е много разправия да се направи

      Коментар


      • #18
        До: Изолиране на спирачки

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Има си даже готови тапи за запушване на някой от изводите на сп.помпа.Само че са на 10мм.Имам си такива 3-4бр.отделени и са в жапката на джипа за всики случай

        ааа японците неса на тия размери
        boko
        Jeeep---KIA
        https://www.facebook.com/autoboko/

        Коментар


        • #19
          До: Изолиране на спирачки

          Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
          Пишем заедноТрапер,имах впредвид да наваря гаиката с която се стяга тръбичката към помпата,а не самата помпа
          Ама това не ти е необходимо бе човек.Ако резбата на тръбичката е 10мм,отиваш в магазин за авточасти за немски коли,молиш чинно продавача да ти извади от една спирачна помпа на Голф2 тапата,плащаш му каквото ти поиска/в границите на разумното/ и....си готов.Ако беше по-близо до Ст.Загора щях веднага да ти подаря 2-3бр. да си имаш.Поздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            До: Изолиране на спирачки

            Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
            разкалява се като се нагрее до червено и се охлади с вода, за да омекне
            Малко уточнение ... Но все пак не разбирам как се навиваш да я караш тая кола без спирачки и толкоз ли те събарят 40-50 лв за тръбички. Ми разходи се по моргите, все някъде ще намериш подходяща.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              До: Изолиране на спирачки

              Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение


              ааа японците неса на тия размери

              Тъй ли........пък аз като гледам на Патрола ми изглеждат на 10мм.Освен ако не е някаква цолова резба близо до 10мм.....ти ме амбицира .Утре ша ги меря.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                До: Изолиране на спирачки

                няма нужда да се нагрява до "червено", можеш да ползваш и алуминиев нит с подходащия размер
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #23
                  До: Изолиране на спирачки

                  Става със сачма от ловен патрон-4 нули, парче от рибарско олово- в момента съм с такава тапа, на разходката в Странджа се скъсаха и двете тръбички към задните цилиндърчета. Тогава ги запушихме с пластмасови топчета от щипки за тапицерий. Просто такова имаше тогава и пак стана. Но хората добре ти казват, това е колкото да се прибереш. Представям си на някое спускане колко смешно ще е. НО само за околните. На теб няма да ти е до смях.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изолиране на спирачки

                    станиол от цигарена кутия.направи топчица и я сложи на тръбичката дето излиза от помпата.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изолиране на спирачки

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      станиол от цигарена кутия.направи топчица и я сложи на тръбичката дето излиза от помпата.
                      Е за това пък никога нямаше да се сетя. Браво.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изолиране на спирачки

                        До колегата с Терцела.
                        Аз преди години имах същия проблем на мазда 626. За да я предвижа временно отрязах тръбичките на 5 см от помпата и ги сплесках с чука. Купих си после 2 дълги прави тръбички за лада, занесох ги на едно място да ми сложат нови щутцери и да ми направят завалцовките и за 2 часа махнах старите и монтирах новите. Щутцерите са стандартни- продават се готови. Купих ги от Скан-Тех на овче поле 13 или нещо подобно - пресечка е на симеон. Стана перфектно. Ремонта излиза под 30лв.- аз плащах само материали и това беше преди 2-3 години.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изолиране на спирачки

                          )) Гледам и не вярвам на ушите си))
                          Тръбичката се затваря с клещите с две движения с една ръка.
                          Обаче това е идиотизъм, ако не го питаш от гората. Понеже метър тръба струва някви стотинки, 6 метра струват към пет лева, и още толкова да ти направят краищата като видат че не знаеш за кво става дума. Щото ако знаеш ще ти я направят без пари.
                          Ако ти трябва менте от томпак - купи за 200 долара оригинална. Ако ти трябват спирачки - тури нормална медна за два лева.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изолиране на спирачки

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Малко уточнение ... Но все пак не разбирам как се навиваш да я караш тая кола без спирачки и толкоз ли те събарят 40-50 лв за тръбички. Ми разходи се по моргите, все някъде ще намериш подходяща.
                            Само за справка, обикновена спирачна тръбичка с две гайки М10х1 L=1m и запоени с твърд припой сфери на краищата, купих за 6 лв от магазин за авточасти преди месец време. Медна. Колкото и да варират цените, не би трябвало да е повече от 10-15лв/м. Колата с тръбичката е Самурай SJ413.
                            LZ1AIV

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изолиране на спирачки

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...761#post261761
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изолиране на спирачки

                                Мдааа,колеги благодаря за мненията,ще потърся медна тръбичка,и ако няма...Клещите и покси пола,това е което реших....
                                SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X