Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    offtopic:
    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ... Аз в България HDJ 80, 24v още не съм видял. Не казвам, че няма, но аз не съм виждал.
    То като цяло 80ки се виждат веднъж на високосна. Миналата година видях една около Владая, та ми се изкриви врата да я гледам, та и щях да се бутна заради нея.
    Ти явно не излизаш често от вкъщи. Сещам се за над 10 hdj80 24v ръчки. Не малко от тях VX-и. Автоматите са по-малко тук. Това си остана най-скъпата 80тка. Иначе бензини и 12v дизела, турбо и атмосферен, има много повече.

    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Не на малко хора са ни текли лигите по твоята

      // и аз се извинявам на Русев за офтопика

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      offtopic:

      Ти явно не излизаш често от вкъщи. Сещам се за над 10 hdj80 24v ръчки. Не малко от тях VX-и. Автоматите са по-малко тук. Това си остана най-скъпата 80тка. Иначе бензини и 12v дизела, турбо и атмосферен, има много повече.
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
        Не на малко хора са ни текли лигите по твоята

        // и аз се извинявам на Русев за офтопика
        С повечко парици се засища апетита, по друг начин- не става
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          С повечко парици се засища апетита, по друг начин- не става
          Не , че нещо, но само с пари не става.
          Без да съм Джей Лено(заради проблеми с приходите) съм събрал почти всички Тойоти серия 4. Липсват ми само 43 и 46, другото е налично - остава само някои от тях да се постегнат.
          Иначе така виждам аз Land Cruiser:
          25 - нереално за мен да попадна на такава , която да мога да си позволя. Разбира се ако стане няма да пропусна.
          40 - имам BJ и старата(преди 80г.) и новата. Имам и FJ 40 soft top.
          45 - имам и BJ Troop carrier и HJ Pickup.
          43 -нямам
          46- нямам
          От последните 2 търся и скоро ще намеря!
          55 е екзотика, без да блести с нещо интересно(според мен). Бих купил само добър екземпляр, но не и за 30000евро.
          60 също не ме кефи много, но се оглеждам само заради идеята. Искам да намеря кола дето да не се нуждае от реставрация.Без значение дизел или бензин НО да е с климатик.
          Серия 7 имам и леки и тежки от моделите които ми харесват. Даже някои много редки. Има и такива които търся от тежките 84-85г.
          80 е класика в жанра и не може да има колекция Land Cruiser без такава. За мен са интересни 4,5 бензин автомат след 95 и последните 4,2 дизел ръчка. И двете с фул екстри. Между другото през мен са минали няколко 80 включително и една 24 клапана ръчка - продадох я защото нямаше климатик.
          90 сега са без пари. Бях намерил една на 30 000км но "приятел" ме извози и не можах да я взема и сега друг приятел я продава за невъзможни пари...Ако ми попадне добра 90 дълга дизел автомат няма да откажа.
          100 - искам такава 4,7 бензин автомат. Дизел НЕ!
          120 - за сега ме кефят само на моменти. Ако вземам ще е дълга фул екстри автомат. Ама надали.
          200 - все пак е Land Cruiser и трябва една такава да е под ръка. Колебая се между дизел и 4,6 бензин. Скоро ще се разбере...
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            За липсващите по-стари екземпляри само ляв волан ли те интересува или може и десен?

            Чисто любопитство

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Не , че нещо, но само с пари не става.
            Без да съм Джей Лено(заради проблеми с приходите) съм събрал почти всички Тойоти серия 4. Липсват ми само 43 и 46, другото е налично - остава само някои от тях да се постегнат.
            Иначе така виждам аз Land Cruiser:
            25 - нереално за мен да попадна на такава , която да мога да си позволя. Разбира се ако стане няма да пропусна.
            40 - имам BJ и старата(преди 80г.) и новата. Имам и FJ 40 soft top.
            45 - имам и BJ Troop carrier и HJ Pickup.
            43 -нямам
            46- нямам
            От последните 2 търся и скоро ще намеря!
            55 е екзотика, без да блести с нещо интересно(според мен). Бих купил само добър екземпляр, но не и за 30000евро.
            60 също не ме кефи много, но се оглеждам само заради идеята. Искам да намеря кола дето да не се нуждае от реставрация.Без значение дизел или бензин НО да е с климатик.
            Серия 7 имам и леки и тежки от моделите които ми харесват. Даже някои много редки. Има и такива които търся от тежките 84-85г.
            80 е класика в жанра и не може да има колекция Land Cruiser без такава. За мен са интересни 4,5 бензин автомат след 95 и последните 4,2 дизел ръчка. И двете с фул екстри. Между другото през мен са минали няколко 80 включително и една 24 клапана ръчка - продадох я защото нямаше климатик.
            90 сега са без пари. Бях намерил една на 30 000км но "приятел" ме извози и не можах да я взема и сега друг приятел я продава за невъзможни пари...Ако ми попадне добра 90 дълга дизел автомат няма да откажа.
            100 - искам такава 4,7 бензин автомат. Дизел НЕ!
            120 - за сега ме кефят само на моменти. Ако вземам ще е дълга фул екстри автомат. Ама надали.
            200 - все пак е Land Cruiser и трябва една такава да е под ръка. Колебая се между дизел и 4,6 бензин. Скоро ще се разбере...
            Дела трябват, а не думи.

            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Едно скромно допълнение от мен за пълен списък:
              Основоположника, който слага началото и е взаимстван от американските Вилиси: BJ (от1951г.)- надали може да се намери жива и за продан.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bj_title_01.jpg
Прегледи:1
Размер:601.3 КБ
ID:5806221
              Скоро разбрах нещо интересно: J80 спира да се произвежда 1997г. в Арако, Япония. Но продължава производството до 2007г. в Кумана / Венецуела за Ю. Американския пазар. Това са т.нар. версии "Autana" (LX версията) и "Burbuja" (VX) продавани най-вече във Венецуела и Колумбия.
              За мен 80та серия си остава най-култовия Land Cruiser за всички времена, върха на всички ЛК.
              Към горния списък още: 105 (като мелез между 80 и 100) + по-новия 150, наследника на 120.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Не , че нещо, но само с пари не става.
                Пре-пре- прекрасни и 80-ки , и 60 ки има на пазара, имало е и ще има...в скоро време...Но истинатае-струват скъпо, и поскъпват...Прекрасна FJ61 седя на пазара у нас в автентичен вид половин година и се даде за 12 евро /с климатик/, 80-ки HDJ 24V също има ...с климатик....и с ляв волан...и под 300 к.км, но = финанси !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  offtopic:
                  Ти явно не излизаш често от вкъщи. Сещам се за над 10 hdj80 24v ръчки. Не малко от тях VX-и. Автоматите са по-малко тук. Това си остана най-скъпата 80тка. Иначе бензини и 12v дизела, турбо и атмосферен, има много повече.
                  За 1-2 седмици престой в България годишно -толкова

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Пре-пре- прекрасни и 80-ки , и 60 ки има на пазара, имало е и ще има...в скоро време...Но истината е-струват скъпо, и поскъпват...Прекрасна FJ61 седя на пазара у нас в автентичен вид половин година и се даде за 12 евро /с климатик/, 80-ки HDJ 24V също има ...с климатик....и с ляв волан...и под 300 к.км, но = финанси !
                  12 евро за читав HJ61 си е направо тънкана. Скоро гледах 2, едната за около 50 другата за 45- да се разбира хиляди евро. А ти в България скоро да си виждал HDJ80 24V да се продава? Щото аз поне от 3-4 години не съм.

                  С риск Русев да ни нахрани- да направим отделна тема за актуалната ситуация с ТЛК 80 / 60 / 7..?
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Аааа не ми пречите...Ама на мен 12 евро за 60тка ми се вижда множко...И 12 евро за 80тка също.Освен ако не са на под 100 000км и на оригинална боя.. На такива цени и баба знае да купува.
                    Кой е..л -е...л - кака се ожени!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Аз читава 80ка под 10 евра не съм виждал. Има, не е като да няма но далеч от читава и на нормални километри (200-300000). Обикновенно между 7-10 евро има на по около 450-600000км.
                      Всъщност лятото засякох 1 HDJ80 24V на оригинални 255000км, перфектно състояние в обява за 8500 евро. 2 часа след като беше излязнала обявата вече я бяха купили след окол още 2 часа я пуснаха същата на 23000 евро. Продаде се.
                      После една на около 170000км пак частник я продаваше за 40000 евра. Тя толкова не е струвала като нова в магазина. И тя се продаде. За България не знам как е и колко вървят.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Всъщност лятото засякох 1 HDJ80 24V на оригинални 255000км, перфектно състояние в обява за 8500 евро. 2 часа след като беше излязнала обявата вече я бяха купили след окол още 2 часа я пуснаха същата на 23000 евро. Продаде се.
                        Подобна случка ми се е случвала и на мен, само че аз исках да закупя един бус, което така и не стана. Впоследствие цената беше над два пъти завишена, а се бях спазарил с човека, но той реши да я продаде на познати за по-малко, карай...

                        От доста години притежавам LC95 и като се замисля, че на няколко пъти търсих 120-ка, добре че не изпадна в правилния момент. За сега LC остава на въоръжение, времето ще покаже до кога!

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Като няма - няма!
                          Ама пък като има - има! Редки Тойоти в гаража бол:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_05711.jpg
Прегледи:1
Размер:523.2 КБ
ID:5806909

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_05721.jpg
Прегледи:1
Размер:642.4 КБ
ID:5806910

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_05731.jpg
Прегледи:1
Размер:479.1 КБ
ID:5806911

                          Красавицата от Кнежа иска да стане(и стана) като сестра си.
                          А дойде като Пепляшка:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toyota.jpg
Прегледи:1
Размер:529.3 КБ
ID:5806912
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Не са лоши, но не знам какво толкова ги възхвалявате и величаете. Добър, много проходим работен автомобил. Тези автомобили са създадени да се борят с природата и да помагат на човека в оцеляването му. А не за да стоят лъснати в музей с филтри и влагоуловители и оградени с червени въжета да не ги пипат малчуганите.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Бе те и корветите от 60те години бяха за младежите и за гонки, ама виж ги сега оцелелите. С тия е същото.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Не са лоши, но не знам какво толкова ги възхвалявате и величаете. Добър, много проходим работен автомобил. Тези автомобили са създадени да се борят с природата и да помагат на човека в оцеляването му. А не за да стоят лъснати в музей с филтри и влагоуловители и оградени с червени въжета да не ги пипат малчуганите.
                                Че не знаеш е ясно, но не е ясно за какво пишеш в тази тема.
                                Остави нас заблудените да си лъскаме бас...тойотите.

                                100% сигурен че ако съберем моите и на Пламен километри изминати с само Land Cruiser ще са повече отколко ти си изминал общо вкл. и със самолет. И то без да "оцеляваме" и да се "борим" с Природата.
                                Филтри и въжета пък къде видя?
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X