Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

    Здравейте, карам Land Cruiser 3.0 D-4-D manual 2007 г. Появи се едно неприятно скърцане в лява задна гума. Когато карам бавно или пусна на "N" се появява това скъцане, при натискане на спирачката изчезва. Онзи ден пътувах на дълго и забелязах, че въпросното скърцане вече започна да се появява и на дълги разстояния ( до сега не беше така) и при висока скорост (всъщност независимо каква скорост). При дълъг път скърцането ( не знам дали да го нарека така) е по-скоро нещо като свирене. Другия момент е, че като стигнах до София си скърцаше.... на връщане спря и от днес пак същата песен на нов глас. Миналата година (защото тогава се появи) като го чух този проблем веднага я закарах в оторизиран сервиз на Тойота, защото си мислех, че може би проблема идва от спирачките. Там момчетата след като я погледнаха ми казаха, че на автомобила нищо му няма и най-вероятно този проблем се дължи на ръжда и че сама ще се издуха. Вече една година тази ръжда как не се махна не знам. Декември като минавах ГТП там ми казаха, че на лявата гума ръчната държи малко по-слабо. Та мисълта ми е да не би въпросното скърцане, свирене да идва от ръчната тя нещо да затяга. Не са ми много ясни тези неща и за това се допитвам до вас които сте по навътре с нещата. Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от toyota_offroad; 30-04-13, 23:12.
    Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

  • #2
    От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

    Вероятно износени накладки. Някои модели имат едни специални палци на накладките - които опират в диска когато намалее феродото, дори и визуално да имаш 3-5мм феродо. Започни от там.

    Коментар


    • #3
      От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

      Карам Pajero и при мен индикатора за износени накладки е една алуминиева скоба, която се търка в спирачния диск и просвирва - индикира, че феродото е за смяна. Скобата си е нитована на накладката и се сменят заедно. И на 4-те колелета е така. Позаинтересувах се защо сигнала за износени накладки не е с индикация на таблото и ми беше обяснено, че най-вероятно е заради избягване на кабелите по окачването, които биха се скъсали лесно при евентуален offroad от кал, камъни и пр.
      Последно редактирано от DimitarNikolov; 01-05-13, 09:19.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #4
        От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

        Първоначално публикуван от toyota_offroad Преглед на мнение
        Когато карам бавно или пусна на "N" се появява това скъцане, при натискане на спирачката изчезва.................................... като стигнах до София си скърцаше.... на връщане спря ................. Вече една година тази ръжда как не се махна не знам.
        А дали четем условието на задачата? При натискане на спирачката изчезва скърцането.И това вече една година!!!

        Има леки ръбове на диска и затова скърца.Или смяна на дискове и накладки или престъргване на дисковете ако позволява дебелината на диска.

        Коментар


        • #5
          От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

          Ръчната спирачка най-вероятно е като на предния модел-независима барабанна спирачка вътре в диска. Ако е така свали диска и огледай.
          Имах същият проблем-оказа се една изпаднала шайба която свиреше при движение.
          0+

          Коментар


          • #6
            От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

            Благодаря на всички за помощта Днес макар, че скърцането го нямаше (то нали се появява когато му е кеф) решихте с един приятел монтьор да разглобим да види какъв е проблема. И той ми каза същото, че има ръжда, че спирачките са добре, феродо имат и т.н. И без това до края на месеца ще трябва да сменям маслото пак ще ги накарам в сервиза да я видят пък ако се наложи здрави не здрави ще ги сменям и тях дано се махне това дразнещо скърцане... все пак това е Тойота и не трябва да има такива проблеми.... пропуснах да добавя, че миналата година точно от същата страна ме блъснаха не беше сериозно лека щета, та съмнявам се да не си е оказало ефект и от там.
            Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

            Коментар


            • #7
              От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

              А кое точно е ръждясало и скърца разбра ли се? Че нещо не мога да разбера коя от подвижните части ще скърца толкова време от ръжда и няма да се разпадне.

              Като излезеш на дълъг и ти се събере голямо разстояние без ползване на спирачките, спри като ползваш само скоростите без да пипаш крачна и ръчна, бръкни през джантите и провери с пръст каква е температурата на всички спирачни дискове. И внимавай да не се окаже някой много горещ! Ако там от където скърца е по топъл от другите може да се мисли в посока блокирала ръчна/крачна.

              Коментар


              • #8
                От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                А кое точно е ръждясало и скърца разбра ли се? Че нещо не мога да разбера коя от подвижните части ще скърца толкова време от ръжда и няма да се разпадне.

                Като излезеш на дълъг и ти се събере голямо разстояние без ползване на спирачките, спри като ползваш само скоростите без да пипаш крачна и ръчна, бръкни през джантите и провери с пръст каква е температурата на всички спирачни дискове. И внимавай да не се окаже някой много горещ! Ако там от където скърца е по топъл от другите може да се мисли в посока блокирала ръчна/крачна.
                И това правих спирах проверявах дали не са се нагрели, е не бяха. Задна лява не се беше нагорещила. Ами енигма това си е. Като сменям маслото след 20 тина дена пак ще им кажа в сервиза да проверят. Е сега в момента няма скърцане.
                Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

                Коментар


                • #9
                  От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

                  Чак пък енигма
                  Нещо не ми харесва идеята, че като скърца нещо по колата, начина да се оправи е да го чакаш да се претрие ... тая тактика понякога излиза солено. Имам перфектен пример за това в бокса в момента - нещо, което е искало един семеринг за 10 лева преди година, в момента иска една торба части и левовете са около 400.

                  Потърси някой, който е виждал такава Тойота не само на картинка и решавайте проблема овреме.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

                    Разглобяване и гледане..от търпелив човек с познания, ще се хване проблема! Вижте и лагер на главина, макар, че би затегнал за година време свирене!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тойотата ми скърца неприятно.Помогнете.

                      И аз имам подобно скърцане, почти съм 100% че са накладките на барабаните

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X