Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на моята Toyota 105

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Историята на моята Toyota 105

    И така след доста интересни, тъжни и напрегнати моменти, реших да купя нова Тойота. И то не каква да е а Land Cruiser 105. Но освен автомобил имам вече и история за разказване...

    Вече много от приятелите ми във форума (а и не само тук) имат TLC. Повозих се доста и ми стана симпатична. И като возене, и като инженерно решение, качествено изпълнение и възможности за развитие. Постепенно това стана идеала ми за съвременен автомобил. От месеци проучвах и следях какво се предлага на пазара в Европа – ориентирах се първоначално към TLC80, вече легендарна сред съфорумниците, пък и по света. Помолих колеги и приятели, пътуващи и живеещи в Германия да погледнат и поразпитат за 80-ки, предлагани по автокъщите. Учудването ми беше голямо, когато автомобили на 10-15 години се представяха за на 300-400 хиляди км. И то при първоначален пробег за първите 5 години по 70- 80000 км средно. Простата ми сметка беше, че са поне на по 800000 км повечето предлагани. А някои сигурно и над един милион километри...

    Така постепенно ми се изпари ентусиазма да взема такава стара Тoyota 80-ка. Пък и нямаше как да я взема на лизинг...

    В началото на 2007 се случи много потресаваща за мен история – в нелепа автомобилна катастрофа с лек автомобил почина мой много близък човек и верен приятел.... Това окончателно ме убеди, че за съвременния човек , работата на който изисква постоянно движение по всяко време на деня, големият и здрав автомобил е единствената надежда за оцеляване...

    Един ден, в разговор с Венци Петров разбрах че има начин да се купи новата Toyota Land Cruiser 105. Почнах да проучвам как да стане това, колебаех се да взема конкретно решение...
    И така до един ден, както си карах по булевард Дондуков с леката кола, стана следващата интересна история. Мислех си в движение – много ще е скъпа тази 105-ца, ще се откажа! И в следващия момент една разсеяна госпожица, невидяла че колите спират, така яко ме фрасна отзад, че решението беше взето в следващата секунда – новата Toyota105 на всяка цена!

    След много перипетии от всякакво естество, но и с неоценимата помощ на приятелите станах щастлив собственик на Toyota 105! С истински дизелов двигател и ръчни скорости! Тука ще има снимки на новата красавица!!



    След два пъти поливане с приятелите – първия път насрочихме поливането, но в последния момент се оказа, че не мога да взема номерата навреме и я поляхме само по снимки - имах нов автомобил за разработване!

    Така направих първите 1500 км в разходка до Албена и обратно. Тъй като ми се искаше да я разработя внимателно, отне ми повече от 8 часа да отида до морето. Вървеше като корабче, толкова беше приятно, нямах нужда да бързам и ли да изпреварвам по-бавните – просто се наслаждавах на движението!


    За тези първи километри – около 500 км градско и 1000 км пътя до Варна разхода беше средно 13.6 на сто километра. По груби изчисления градския разход е около 15-16 на сто.

    Започнах да правя планове за усъвършенстване, нови брони, окачване и т.н.

    Но тук стана и новата история - както пътувах една сутрин по магистралата за Ботевград. На няколко километра след тунела, върху високия мост, беше станала катастрофа – 3 автомобила се бяха ударили, полицаи бяха спрели движението и го пропускаха на порции само по лявата лента. Спрях и аз заедно с няколко коли, за да минат камионите в ляво. Както си стоях, спрял между автомобилите – ми се мярна някаква голяма сянка, идваща отзад – освободих инстиктивно спирачката, облегнах се назад – и като на големия ролеркостер – 30 метра рязко ускорение, завъртане около оста и спиране лице в лице с автобуса!!
    Мицубиши Маратон – удар с 80 км/час. Тегло около 25-30 тона с пътниците. Превозващ църковен хор на турне! Без спирачен път.
    Беше помлял 10 автомобила, разхвърли ни като кегли. Според експертите с Тойотата съм спрял автобуса, да не извърли колите през моста – имаше и пред мен доста автомобили още.

    Около мен бяха смачкани автомобили, викове, от хората в ламарините течеше кръв, зад автобуса обърнати автомобили – точно като в някакъв екшън. Само на мен нищо ми нямаше. На автомобила ми почти нищо – само смачкани ламарини...
    Та може би втори живот живея...

    Сега като се оправи красавицата, ще я повозя насам-натам да вида как върви – точно ще е добре разработена!
    Последно редактирано от Веско; 13-08-07, 22:19.
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    До: Историята на моята Toyota 105

    Ето и снимките:





















































    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      До: Историята на моята Toyota 105

      И катастрофата...





































































      Последно редактирано от Веско; 13-08-07, 22:12.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #4
        До: Историята на моята Toyota 105

        Ужасна катастрофа - гледах преди време по новините, а след това Пламен Петров ми разказа подробностите. Само не помня имаше ли жертви. И какво се оказа - шофьора заспал, или нещо друго?
        Представям си какво ти е - чисто нова кола , кеф, мерак ... и още докато я разработваш ПРАС. Но пък очевидно Тойотата се доказа , като сигурен автомобил. Все пак това е една от основните причини за твоя избор. Най важното , че на теб и останалите пътници ви няма нищо. Ламарините се оправят, като гледам не е кой знае колко зле.
        И накрая честито за новата придобивка. Пожелавам ти много безаварийни километри.

        Коментар


        • #5
          До: Историята на моята Toyota 105

          След този невероятен удар при който всъщност Тойотата спира цялата купчина автомобили + рейса по нея има само козметични дефекти. Няма проблем по шасито или по други силови елементи. Колата си пали и се движи идеално. После нека някой ми обяснява за звездите по NCAP и колко са важни...

          За който не знае Тойота 105 е всъщност купе от новия модел 100 + трансмисия, шаси, окачване и силови елементи от Тойота 80 - най-култовата Тойота правена някога. Въобще перфектната комбинация.

          Но предполагам тук до известно време Веско ще я покаже и вече "подготвена"... за преходите които я очакват... че има сериозни планове за това какво се очаква от нея...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Историята на моята Toyota 105

            Определено при такава сериозна катастрофа, като си има в предвид къде е била разположена Тойотата то загубите са минимални! наистина излиза, че е много здрава, даже учудващо!! Добре е че на Веско му няма нищо, а ламарини се правят!!
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #7
              До: Историята на моята Toyota 105

              Останаха ли някакви вратички за регистрацията на такова "бижу"? ЕС изискванията стават все по-досадни и непреодолими.

              Коментар


              • #8
                До: Историята на моята Toyota 105

                В катастрофата нямаше убити - само ранени, за съжаление три дечица със счупени ръчички и краченца....

                Късмет (някакъв) за пострадалите беше, че имаше линейка и пожарна за предишната катастрофа.

                И сега има в mobile.de Тойота 105, на нула километри - това е начина да се купи, но цените се повишават постоянно...
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  До: Историята на моята Toyota 105

                  честито /макар и със закъснение/!
                  по комунистическо време казвахме, че новата кола е като млада булка - всеки гледа да я щипне... Явно дори фабричните брони са повече от достатъчно здрави... Мисля си ако беше с "правена" броня дали последствията за пътниците в колата пред теб нямаше да са по-тежки и недай си боже дали може да възникне юридически проблем за теб от това, че са правени нерегистрирани модификации...

                  Ламарините се правят лесно, а дори и да не се оправят затова има застраховки... Животът и здравето са най-важни!

                  М/у другото при нас /кв. Изток, до Фантастико/ често спира една бяла 105-ца 4500сс изглежда точно като твоята...

                  В мобиле.де се намират такива тойоти с възможност за немска регистрация... Има и турбо-дизел... Има и 7-ма серия... Аз дори пусках отделна тема неотдавна...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: Историята на моята Toyota 105

                    Колеги нещо не съм наясно тези Тойоти не могат ли да се регистрират в кат
                    Радвом се,че си жив и здрав
                    голямата кола те пази винаги

                    Коментар


                    • #11
                      До: Историята на моята Toyota 105

                      Веско честита да ти е Тойотата ида те радва повече от УАЗката Със здраве и безпроблемнно да я караш за напред
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        До: Историята на моята Toyota 105

                        А, не - за купона е УАЗката, Тойотата е за по-прозаични цели!
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          До: Историята на моята Toyota 105

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          А, не - за купона е УАЗката, Тойотата е за по-прозаични цели!
                          мисля че единствената разлика е във цената , не че нестава по скъпата кола за купон
                          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                          Коментар


                          • #14
                            До: Историята на моята Toyota 105

                            Когато беше станала тази катастрофа пътувах от София към Плевен и бяха затворили голяма част от магистралата. После по новините разбрах какво е станало. Даже дадоха твоята Тойота Ако беше с обикновена кола, можеше да не се разминеш само с ламарини..
                            Все пак джипа си е джип.

                            П.П. Карай я със здраве и много безаварийни километри ...от сега нататък

                            Коментар


                            • #15
                              До: Историята на моята Toyota 105

                              Благодаря на всички за пожеланията!

                              Като излезе от ремонта, ще пусна снимки в "естествена среда"
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X