Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Сменяй маслото. Колега тези дни си смени маслото на кутията със синтетика от ойрото, и след два дни нещото спря да включва. беше се филнирал, че имало добавки, и даже си намери друга кутия. По мое настояване след смяна с друго със същата спецификация колата си е наред.
    Изкарах още една бира.... :-)
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Изкарах още една бира.... :-)
      И не само бира, не само...!Ами пусто си ми далече...!Нищо, де-живот и здраве ще се видим, запознаем и...почерпим!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        И не само бира, не само...!Ами пусто си ми далече...!Нищо, де-живот и здраве ще се видим, запознаем и...почерпим!


        Аааа, не се скатавай!!!

        Тоя човек е чувал някои работи за някои Тойоти.....

        Коментар


        • #34
          От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение


          Аааа, не се скатавай!!!

          Тоя човек е чувал някои работи за някои Тойоти.....
          Отдавна съм разбрал, че точно "тоя човек" много чуе петлите!Баш него, ако тръгнат всички, на които е помогнал да го черпят не знам дали три живота да живее ще му стигнат да изпие и изяде всичко!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #35
            От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

            Хубаво е като нещата се довеждат до хепиенд.

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Айде стегнете се малко.
            5W-40; 10W-40; и 15W-40 е еднакво гъсто масло при нормално загрял мотор.
            Колегата се е объркал без да иска.Вискозитетния индекс не е свързан с технологията на производство.
            Примерно 10W40 не е задължително да е полу-синтетично.
            Ако под еднакво гъсто масло се разбира еднакъв вискозитет при загрял мотор...пак не е вярно.Вискозитета е различен на абсолютно всички масла,даже на тия от еднакъв клас при температура примерно 100 градуса.На всяко масло си го пише в техническата документация и според този вискозитет производителите препоръчват дадено масло за даден мотор и кутия или дифф.При избора на масло конкретно за съвременен автомобил са важни и добавките вложени в производството му.
            Има марки автомобили които са доста капризни към двигателното масло.Тойота е едната от тях.
            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
            Disco 1 бекъп
            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

            Коментар


            • #36
              От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

              Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
              Има марки автомобили които са доста капризни към двигателното масло.Тойота е едната от тях.
              Кое точно те кара да мислиш така?
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                ...

                Има марки автомобили които са доста капризни към двигателното масло.Тойота е едната от тях.
                Че, има марки капризни към масла, има, но Тойота не е от тях.
                Даже и съвременния 1KD-FTV иска СF/CD по API. Виждам, че си компетентен по маслата и знаеш за какво става въпрос. За читателите:
                CD - въведен 1955 г.
                CF - въведен 1994 г. и замества CD.
                За сведение - CF го покриват даже и световно неизвестни марки.
                По отношение на визкозитета положението е същото - от 5W-30, до 20W-50 в зависимост от климата.

                Коментар


                • #38
                  От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                  Ето един пример за препоръчваните масла за Диското ми 300TDI и едно специално масло за Ландровър,само че V8 мотора:

                  Density Viscosity Viscosity
                  at 20 C at 40 C at 100 C
                  8100 X-CESS 5W-40 0,85 86,2 14,2
                  6100 Synergie+ 10W-40 0,862 102,5 15
                  4100 Turbolight 10W-40 0,869 97,5 14,7
                  Landrover V8 5W-20 0,848 41,8 7,8
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #39
                    От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                    Ами на теория и ВМ мотора е здрав, ама на практика не е така. И какво общо има горното с "капризните" Тойоти?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                      Не е за джип,но пак е Тойота.Карам служебна Корола 2005 година 1,4 бензин 110 к.с на реални 138 000км.За 5 месеца и навъртях 35 000км с три смени на масла.Два пъти в сериза ми сипват някакво немско масло(ще му погледна марката по-късно),ами двигателя работи различно.Преди не се чуваше как работи,сега се чува.Понеже колата вече не е гаранционна,не се обслужва в сервиза на Тойота.Наблюдението ми върху марката е само за този модел.Мисля при следващата смяна да я закарам до Тойота,да и сипят от тяхното масло,и ще пиша какво става,но определено двигателя работи по-шумно от преди.

                      поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Ами на теория и ВМ мотора е здрав, ама на практика не е така. И какво общо има горното с "капризните" Тойоти?
                        Точно двигателя от темата не познавам лично,но съвременните D4-d,от личен опит.Най вече пък с оригиналните масла на Тойота.

                        За 1AD-FTV се отказах от гаранционна смяна на маслата,заради разход и пушек.С друго масло,да не правя реклама...всичко си дойде на място.Тойота си смениха и доставчика на масло преди година,заради подобни проблеми..

                        Примера който дадох по-горе е само за информация ,че като отидеш в магазина и кажеш 10W-40 не значи че си избрал правилното масло.Няколко марки с няколко подмодела 10W-40 ще имат различни параметри в големи граници.
                        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                        Disco 1 бекъп
                        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                        Коментар


                        • #42
                          От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                          Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                          Ето един пример за препоръчваните масла за Диското ми 300TDI и едно специално масло за Ландровър,само че V8 мотора:
                          Density Viscosity Viscosity
                          at 20 C at 40 C at 100 C
                          8100 X-CESS 5W-40 0,85 86,2 14,2
                          6100 Synergie+ 10W-40 0,862 102,5 15
                          4100 Turbolight 10W-40 0,869 97,5 14,7
                          Landrover V8 5W-20 0,848 41,8 7,8
                          За къде(географска ширина,страна,надморска височина,температура)?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                            Много адекватен въпрос.Дефакто ако селектора на производителя е направен читаво те води много лесно,но в общия случай :
                            -30°C to 35°C, 5W-30; -30°C to 40°C, 5W-40/5W-50; -20°C to 35°C, 10W-30; -20°C to 40°C, 10W-40/10W-50; 0°C to 40°C, 10W-60; refer to individual model handbook for early models
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • #44
                              От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                              Разбрах,благодаря.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Разбрах,благодаря.
                                Радвам се че съм малко полезен.Само да не те подведа невинно.Изброените масла са за Диско 1 300 ТДИ.
                                Ако искаш да си погледнеш твойта колица само натисни линкчето и прегледай характериситиките на маслата за информация.
                                Не съм търговец,рекламен агент и няма нищо общо с маслената индустрия...
                                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                                Disco 1 бекъп
                                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X