Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

    Здравейте и преди всичко-Честита Нова Година!Много здраве и безпроблемни жипки!
    Искам да споделя един проблем, който се появи отскоро, а именно-добичето някак изведнъж пропуши в синьо!Проблемът се появи след смяна на маслото(Тотал 5/40).Появява се само след, като двигателят загрее при подаване на газ при тръгване, както и при работа на място(не винаги)-като набере скорост и обороти синият пушек го няма.Изолирах картерните газове влизащи в турбината-няма разлика.Преди около 2000км. е мерено налягане в цилиндрите(30атм.), както и налягането на турбината(0.9атм).Няма загуба на мощност.За 400км. по празниците не забелязвам да има липса на масло, но не мога да съм сигурен.Колата е карана само със синтетика от различни марки, но такова чудо чак не е било-при подаване на газ при тръгване от място отзад изхвърля голям син облак-срам, срам...!
    Откъде според вас е проблемът-турбина, гумички на клапаните?Или пък маслото да е някакво страхотно менте...?
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

    Най вероятно са гумички на клапаните - пълната синтетика по принцип е за нови двигатели , затова смени маслото с някакво 15W40 и мисля , че няма да пуши толкова син дим . Въпреки всичко се подготви за смяна на гумичките , защото си мисля , че веднъж пропушило най вероятно гумичките са се втвръдили , не могат да обират маслото по стеблата на клапаните и ще продължи да гори масло .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #3
      От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      Най вероятно са гумички на клапаните - пълната синтетика по принцип е за нови двигатели , затова смени маслото с някакво 15W40 и мисля , че няма да пуши толкова син дим . Въпреки всичко се подготви за смяна на гумичките , защото си мисля , че веднъж пропушило най вероятно гумичките са се втвръдили , не могат да обират маслото по стеблата на клапаните и ще продължи да гори масло .
      С оригинални гумички съм се запасил отдавна-дано да е от тях, а не от турбината, че става страшно!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

        Здравеите и честита нова година.Аз имах сходен проблем и след 2000км. маслото беше на минимума.След като го смених с друга марка масло но пак синтетика проблема изчезна.Явно маслото беше менте.
        тел.0878908334-ИВО:roll:

        Коментар


        • #5
          От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

          Подкрепям колегата Бакалов.
          Ако държиш на Тотал, ползвай 7000 полусинтетика Дизел.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            С оригинални гумички съм се запасил отдавна-дано да е от тях, а не от турбината, че става страшно!
            Няма страшни работи , в Турция ги рециклират за 150 евро , проблема е как да минеш турската митница със турбото ...
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

              Смени маслото,ама не защото е 5/40,карам с 5/40 доста дърт и още по дърт дизел,даже и същия.Виж за всеки случай след турбото има ли нещо.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Смени маслото,ама не защото е 5/40,карам с 5/40 доста дърт и още по дърт дизел,даже и същия.Виж за всеки случай след турбото има ли нещо.
                След турбото в смисъл...?Да не е много омаслено ли?Ще разкача гумените съединения на хромираната тръба и ще огледам.
                Инак и аз съм фен на синтетиката, независимо от навъртените километри.
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                  Да,дали има прясно омаслено.Гумички внезапно,на дизел,и то на този,и след подаване на газ,с тази компресия... .
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Да,дали има прясно омаслено.Гумички внезапно,на дизел,и то на този,и след подаване на газ,с тази компресия... .
                    То не е ли нормално да е поомаслено там...?Маслото още е съвсем светло, та не знам какво ще видя?Ще проверя и ще пиша.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Няма страшни работи , в Турция ги рециклират за 150 евро , проблема е как да минеш турската митница със турбото ...
                      Митницата ще я уредя!
                      Може ли някакви координати къде и кого да търся?
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Митницата ще я уредя!
                        Може ли някакви координати къде и кого да търся?
                        Беше някакъв сервиз за дизелови помпи турбо в Истнбул , наблизо до Ак сарай , но ще трябва да го потърся в нета ако ти е нужно .
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Беше някакъв сервиз за дизелови помпи турбо в Истнбул , наблизо до Ак сарай , но ще трябва да го потърся в нета ако ти е нужно .
                          Ок-благодарско!Да видим какво ще се окаже, пък ще му мислим!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            ...Преди около 2000км. е мерено налягане в цилиндрите(30атм.), както и налягането на турбината(0.9атм)...
                            За 1г. 2000 км.!? Пламене, тоя джип май повече седи, отколкото се кара?
                            Имай в предвид, че в каналите на буталата с годините и км. се натрупва гняс и при продължителен престой сегментите залепват (спичат се) и съответно докато не се раздвижат, не работят.

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC-70 2-LT двигател пуши синьо(масло)

                              Сменяй маслото. Колега тези дни си смени маслото на кутията със синтетика от ойрото, и след два дни нещото спря да включва. беше се филнирал, че имало добавки, и даже си намери друга кутия. По мое настояване след смяна с друго със същата спецификация колата си е наред.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X