Колеги, спешно ми трябва съвет-затова направо на въпроса.Ще купувам Рав 4 от първа генерация, къса база.Днес гледах един в Пловдив-5100лв, червен(боядисван
).Внос от Гърция.Имам въпрос за съединителя(помеже отделя най-отгоре).Дали се регулира ръчно ,или е саморегулиращ се(като на по-новите модели)?Трябва да знам дали ще се сменя скоро.Освен това искам да знам нормално ли е през отвора на щеката за масло да духа силно(не изкарва масло).Питам, защото на моите коли(Самурай 1.3 и Ситроен Ц5 2,2 ХДИ не духа изобщо от щеката!!!Впрочем някаква цена за смяна комплект съединител(за частите), а също цена на биелетките (отпред има накакво тропкане по паважа).Ще съм благодарен на всички отзовали се!!!
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Свий
X
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
И вероятно е на 160к км,"Реални", "като нов", "уникат"...
Не ти требе тоя скрап."...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
И така, днес най-после купих и аз Рав 4, къса база, 95г, 2.0 бензин.Колата изглежда доста запазена , стегната,но...ще покараме , ще видим.Доста съм доволен от возията(имам база за сравнение-Самурай, от една страна, Ситроен Ц5-от друга, така ,че...).Няколко въпроса следват сега.Първо-на малки обороти двигателя буквално ''мърка'', но при по-сериозно форсиране и при висока скорост в купето става доста шумно(меко казано).Подозирам , че голям процент от шумовете са от диференциалите и от скоростната кутия(при нея усещам виене на пета при повече газ), но изглежда самата шумоизолация на купето е слаба.При вашите джипки така ли е с шума?Трябва ли да се слагат някакви по-специални масла в скоростите и в диференциалите, (някои производители препоръчват определени спецификации за своите модели)Експерименти не искам да правя, затова питам.
Коментар
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Като вземеш колата сменяш с препоръчаните от производителя спецификации на флуиди на:
Масло Двигател
Масло Кутия
Масло Дифове
Масло Раздатка
Антифриз
Спирачна течност
Хидравлична течност
След това всичко каквото е очевадно за смяна, това по: окачване, спирачки, свещи, ремъци, тампони, несветещи лампи, течащи гарнитури и семерини, помпи и каквото още е нужно.
После започваш да караш и каквото още е останало ще си покаже, оправяш и него и за дълго ще имаш кола, преди да се е обадило друго.
Поне аз така правя."...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.
Коментар
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Всичко необходимо ще бъде сменено, въпроса е , че нямам книжка , в която да пише маслата, препоръчвани от производителя. Търсих из форума, но информацията е противоречива.Повече ме интересува маслото за дифовете, за двиг. ще се оправя.Благодаря на колегата Джамбазов
Коментар
-
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Понеже имам в наличност трансмисионно масло Кастрол 75w140, да попитам дали става за скоростната кутия?Май го дават за LSD-диф.
Променям си въпроса!!!За ск.кутия разбрах, че не става, но за диф, който не е ЛСД , дали е подходящо?Последно редактирано от gaydarov; 14-11-12, 22:52.
Коментар
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Колко милиона ще спестиш ако си вземеш два литра правилно масло?"...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.
Коментар
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Днес смених маслото в скоростите.Надявах се (тайно), че ще започнат да влизат по-мазно, особено втора, но няма разлика.Явно е синхронизатор.Както и да е . Въпросът ми е друг. Доколкото успях да събера информация, количеството масло в ск. кутия е 5 л., да , но аз повече от 3,7 л не успях да вкарам!Просто започва да изтича от пробката!Старото масло не знам как е наливано , но още щом отвих пробката за наливането, започна да изтича и поне 100 гр изтекоха оттам. Иначе цялото количество беше около 4 литра(горе-долу, не съм мерил точно).Видях, че има охладител за маслото пред радиатора. Да не би този охладител да трябва да се обезвъздуши отнякъде!?Ако някой знае нещо, да помага.
Коментар
-
От: Въпроси при покупка на Рав 4 96г
Един леко сигурно тъп въпрос, Рав4 първите генерации Фулл тайм 4х4 ли са? На какъв принцип работи задвижването, нали не са с някаква виско муфа ? /намерих темата та може да не отговаряте!!!/Последно редактирано от afgany; 25-11-12, 17:37.Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
X-trail 2.2 Di 2003
Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.
Коментар