Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 80 - спукан радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 80 - спукан радиатор

    Колеги, моля дайте съвет какво да направя със спукания радиатор на 80-ката. Пукнатината е на горната част /казанчето/, която за мое учудване се оказа палстмасова. Може ли да се залепи или ще трябва направо нов?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120829_200247.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5982666

    Джипката е 1FZ-FE, автомат.
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

  • #2
    От: TLC 80 - спукан радиатор

    Здравей колега преди години имах същата ситуация с една Хонда. Пробвах да го залепя, но после проби на друго място. Явно умората на материала си казва думата. Поздрави
    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      От: TLC 80 - спукан радиатор

      Точно там може, но трябва да се завари, а не да се залепи. Намери човек, който заварява пластмаси да го погледне!

      Коментар


      • #4
        От: TLC 80 - спукан радиатор

        Да и след това се пука до него, ако не е имало някаква интервенция за да се стигне до тази цепка просто му е дошло времето. Поздрави.
        [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          От: TLC 80 - спукан радиатор

          ...По скоро е материал от рода на бакелитити....
          Трудно и рисковано е да се лепи....
          Аз дори не бих пробвал....
          Ако питата е здрава,а би трябвало да е такава,....
          демонтирай радиатора и колегите от Добрич,да ти кажат на кого да го изпратиш,за да ти изработи месингови казанчета...
          Ако е зле питата ,пращаш за изработка целия....
          Трябва ти точната фирма ....по спомени и Джамбазов и Явор-Вромос ,могат да посочат координати.....
          Бюджетно по-изгодно е .......и надеждно.....
          На бой отиват само старците!

          Коментар


          • #6
            От: TLC 80 - спукан радиатор

            Да ама не! Тук са 2 радиатора в едно, вътре във водния е този за маслото на автомата , така че ситуацията е по сложна.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              От: TLC 80 - спукан радиатор

              Радиатора си е за нов. Едва ли ще струва един милион лева.
              Само той не е сменян на тази иначе много здрава тойота.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: TLC 80 - спукан радиатор

                Може да се изработят нови казани ако питата наистина е в перфектно здраве си заслужава .Аз съм правил тази операция , от алуминиева ламарина и после на аргон се заварява и става идеален . Това е единствения ремонт които би бил успешен според мен , лепене заваряване и т.н. на старите опечени пластмаси те обричат на мъки , защото ще те подлъже , че е станал и ще протече някъде където ще си далече от цивилизация .
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #9
                  От: TLC 80 - спукан радиатор

                  Нов.

                  Ремонта би бил скъп, с кратък успех и висок риск.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC 80 - спукан радиатор

                    По същият начин ми се пукна и на мен на нисана.Смениха ми го в Сливен с алуминиево казанче ,изчислява се на сантиметър .Моя беше около метър и мисля че ми взеха 150лв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC 80 - спукан радиатор

                      Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                      Колеги, моля дайте съвет какво да направя със спукания радиатор на 80-ката. Пукнатината е на горната част /казанчето/, която за мое учудване се оказа палстмасова. Може ли да се залепи или ще трябва направо нов?


                      [ATTACH=CONFIG]487348[/ATTACH]

                      Джипката е 1FZ-FE, автомат.
                      Ако мислиш да го залепваш - вероятно е възможно с кит.
                      Вземи от този с фибро добавки (фибер кит се води), залепи по цялата горна повърхнина, като първо зачисти до метал.
                      После ... кажи колко години е издържал този радиатор ?
                      Успех !

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC 80 - спукан радиатор

                        Ако не стане с кита, пробвай с дъвка.... и После кажи колко секунди е издържал този радиатор....
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC 80 - спукан радиатор

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          като първо зачисти до метал.
                          Както съм писал и аз и Конов след мен тази част на радиатора не е от метал. Не мисля да експериментирам.


                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Ако не стане с кита, пробвай с дъвка.... и После кажи колко секунди е издържал този радиатор....
                          Ей това и аз мислех да го ползвам, ама не обичам дъвки със захар, а с sugarfree едва ли ще се залепи .

                          Вече поръчах нов радиатор.

                          Благодаря на всички за идеите.
                          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                          BMW F650CS
                          Радо о885 5о 59 5о

                          Коментар


                          • #14
                            От: TLC 80 - спукан радиатор

                            Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                            Ей това и аз мислех да го ползвам, ама не обичам дъвки със захар, а с sugarfree едва ли ще се залепи .
                            Експериментират само смелите и те стават откриватели.
                            Не ги мързи да пробват и не се страхуват от неуспеха.
                            Нито от присмех на хора, дето питат елементарни неща.
                            Всички други или задават тъпи отговори или копират тези, дето експериментират .
                            Естествено, че нов е най-добре. Защо трябва да се коментира?
                            Но да попиташ "какво да правя" и после да се подиграваш - показва колко още такива ситуации ще имаш.
                            Другите колеги - могат колкото искат дъвки да дъвчат, но на теб, задал подобен въпрос не ти приляга да се подиграваш.
                            Имаш нужда от подкрепа, а се правиш на велик. Жалка комбинация......
                            Успех !
                            П.С. Ако все пак ти стиска - дай този радиатор да го залепим с кит. После го монтирай и експериментирай.
                            Пращай го за моя сметка и лепенето за моя сметка. От теб се иска само малко труд.
                            С две думи - експериментирай за чужда сметка.
                            Приемам неуспеха и присмеха с усмивка. Спокойно !
                            Последно редактирано от bgbul; 01-09-12, 08:42.

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC 80 - спукан радиатор

                              Венелине, това е баце 80-сетка - най доброто правено някога в тоя клас. Произвеждано и за кратко време - тоест - ценна машина. Такива работи не трябва да се правят по тоя автомобил. Само най доброто.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X