Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Послах един "губер" на таблото.
    Някак си, точно спуканото не се покрива, но няма пълно щастие.
    На тест драйва не се отчетоха никакви отблясъци, но ще трябва да се направи нещо по въпроса със закотвянето.
    На скоро китайците ми изпратиха 1м от "тиксото" на 3М "Dual lock". Може би ще позиционирам по няколко квадратни см на стратегически участъци, ще въпреки че е гумирано отдолу, се размества.

    Между другото, това е 2ри опит. 1вия, китаеца ми прати за Mitsubishi ASX, и там гумирането е много по-щедро - самата шарка на противоплъзгащото се оребряване е по-изразена.
    Трябваше да ги снимам и отзад, ама...

    Та, Прадото е сега тунинговано е "китеник" и къс двоен USB адаптер в запалката на центтралната конзола, под радиото.
    120 ватовия куплунг за запалка, с капачето, го оставям за случеите, когато ще зареждам 3 телефона едновременно...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201024_124956.jpg
Прегледи:1023
Размер:175.2 КБ
ID:6661664Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201024_124927.jpg
Прегледи:1005
Размер:228.2 КБ
ID:6661665

    Коментар


    • Смяна на масло, флтри и свещи.
      Също така и гресиране на карданите

      Коментар


      • Монтирах и стълбата,да се катеря по дьрвото по-лесно,дойде на финала след 8 месеца мъки и 3 майла, последния с майката на Гоби в него.

        Женското комби пак ме изненада как върви като биволица на заледено,днес му слагам допълнителни задни светлини,че не се вижда като беснея обратно.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 14-03-21, 04:52.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Босче, накъде отива тоя свят! Аз а си купя W140 а ти Toyota....И не я наричай женска!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Купи си,няма да съжаляваш,аз една 140ката карам 14 години вече,оплаквания големи нямам,търсим още една в момента.

            А иначе Секвоята си е женска,правена е за майки,да си возят децата,но за щастие са взели добрия мотор и скорости от 200,по-яките спирачки както и много от черколяците на Тундрата.......ма пак си остава женска.Много добре вози,влачи ремарке и за моя изненада като я навреш в снега се справя доста добре за размера и теглото си.

            Доработките продължават,следващ проект яки железа под праговете.

          • 75 turbodelta
            75 turbodelta коментира
            Редактиране на коментар
            Руси , още като си закупи първата ти Тойота аз си си задавах същия въпрос . Сега имаш най много такива коли на глава от населението , а и най добрия сервиз за тях в Бг . Та ти ми кажи какви са тея аномалий и имат ли връзка с глобалното затопляне или не

        • Ремонт кормилна рейка, натягане на ръчната, смяна на кабели за свещите и кранчето за парното.

          Коментар


          • Баба ми , биде измита и напръскана с ръждопреобразувател отдолу. Наблегнах на разните кухини ,кюшетата и заварките . Мисля да я покарам месец -два и като се появят няколко дни с над 30° ,да я измия пак и ваксирам.
            Това и се случи и преди 3 години. Ваксата на повечето места си стои. Паднала е там ,дето се е влачила по треви ,клечки ,кал и сняг. -по най-ниските и стърчащи ръбове .
            Прикачени файлове
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Така изглежда старата вакса.
              Не я трогва обезмаслител , грес ,масло или ръждопреобразувателя. Ще слагам новата върху нея
              Прикачени файлове
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Какво ползваш като марка ?

              • didooo
                didooo коментира
                Редактиране на коментар
                На тая снимка съм уловил прозрачна вакса на Фертан . Тука е на 3 години вече и отгоре е мокра . Вече за външни , не кухи , места , предпочитам черното Динитрол

              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря !

            • Аз я пробвах с малко товар ,вози добре На връщане минах през една дупка в асфалта и много странно се измъкнаха двете кабелчета от буксата на заден ляв датчик на АБС-а .Оправих и и нулирах грешката с педала на спирачката и дадени накъсо два извода на буксата за диагностика ,че лампата си светеше . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:материал.jpg Прегледи:0 Размер:85.2 КБ ID:6734163

              Коментар


              • Полиуретанови подложки 30 mm под задния мост, че да се обърне наклона малко напред.
                Преди 2 седмици смених задните пружини с Kayaba, но се оказа че не са точно тия за 5-врата 7-местна.

                Коментар


                • Здравейте,ето го и моят джип и непрестанният му ъпгрейд!!! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:345.jpg
Прегледи:339
Размер:338.6 КБ
ID:6819731 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:234.jpg
Прегледи:346
Размер:251.2 КБ
ID:6819730 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:456.jpg
Прегледи:331
Размер:338.4 КБ
ID:6819732

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:890.jpg
Прегледи:331
Размер:363.3 КБ
ID:6819737 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:789.jpg
Прегледи:336
Размер:272.3 КБ
ID:6819736 Iron Man Натиснете снимката за да я уголемите  Име:678.jpg Прегледи:0 Размер:331.2 КБ ID:6819735 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:567.jpg Прегледи:0 Размер:248.5 КБ ID:6819734
                    Последно редактирано от тримамиум; 21-02-22, 03:58.

                    Коментар


                    • didooo
                      didooo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Колата е попаднала в добри ръце , много се радвам !
                      Мн добър избор на ресори , ще е добре и амовете да са на същата марка .

                    • icerunner
                      icerunner коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това преминаване от 5 на 7 листа на тази къса база как ще се отрази на возията?

                  • На верния Hilux от 2007г. смених оригиналните предни дискове с TRW и накладки TRW.

                    Коментар


                    • didooo
                      didooo коментира
                      Редактиране на коментар
                      350 000 км със заводските И дискове , И накладки ?????

                  • Аааа нееее, само дисковете са оригиналните, а накладките издържат 40000-60000км

                    Коментар



                    • с 5 листа са оригиналните ресъори които бяха много увиснали и при всяка неравност опираше мостът в шасито !
                      новите с 7 листа са +5см и е в пъти по добре от оригиналните!

                      Коментар


                      • демпферът е сменен и той
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:dempfer.jpg Прегледи:0 Размер:493.6 КБ ID:6820534
                        ползвам 2 марки - Iron Man & Terrain Tamer
                        амовете ще са айрън мен про
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:pro.png Прегледи:0 Размер:195.9 КБ ID:6820533

                        Коментар


                        • didooo
                          didooo коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако Ironman препоръчва точно тия амове за новите ти ресори , ще се получи супер . Тва май намекна и Айсрънера

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X