Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Не с пароструйката, че после четири седмици ще изправяш ламелите. Започвай да го киснеш или най-добре остави миенетона маркуча. Ползвай някакво препарати да разкиснат тая гняс.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #77
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      To това е само кал и то не не много стара,а от последната разходка,знам го защото тогава се гмурах в кал,която заля лебедката.Отпред радиатора е чист,но си прав за пароструйката,с нея мия само отдалече и перпендикулярно на радиатора,но точно в долната част лебедката пречи много.Ще пробвам отвътре с маркуча.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #78
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Може да се бухнеш в някоя река или езерце, ама с чиста вода

        Коментар


        • #79
          От: Какво направих по Тойотата днес.

          Избягвай да се киснеш в езерцето с часове , щот после мирише Гледай трактора да е близо .
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #80
            От: Какво направих по Тойотата днес.

            аааа, това го знам от личен опит. Ще гледам да си го лепна на таблото да се подсещам

            Коментар


            • #81
              От: Какво направих по Тойотата днес.

              Днес , имах свободно време и реших да погледна джипа на канал . Когато отидох бях смаян от това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0918.jpg
Прегледи:2
Размер:109.9 КБ
ID:5353776

              Вече съм намерил майстор който да ми я оправи . Когато я оправи , ще кача снимки на новата тръба .
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #82
                От: Какво направих по Тойотата днес.

                След дълго размишляване все пак реших да си поръчам един спортен филтър на K&N за 70-ката с 2лт мотора. След десетина дена пристигна и сега умувам колко ли коня ще качи . Прави ми впечатление обаче,че оригиналния обикновен въздушен филтър е вкаран почти до половината в плътен пластмасов цилиндър завършващ с нещо като перка околовръст. Идея си нямам защо е скрит половината филтър,но искам да попитам да вкарвам ли и спортния в тази пластмаса или да си го монтирам както съм го получил? Благодаря !

                Коментар


                • #83
                  От: Какво направих по Тойотата днес.

                  Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                  След дълго размишляване все пак реших да си поръчам един спортен филтър на K&N за 70-ката с 2лт мотора. След десетина дена пристигна и сега умувам колко ли коня ще качи . Прави ми впечатление обаче,че оригиналния обикновен въздушен филтър е вкаран почти до половината в плътен пластмасов цилиндър завършващ с нещо като перка околовръст. Идея си нямам защо е скрит половината филтър,но искам да попитам да вкарвам ли и спортния в тази пластмаса или да си го монтирам както съм го получил? Благодаря !
                  Питал съм Митко-Фулдата за предназначението на тази джаджа и той каза, че е за да предпази влизането на вода в двигателя(ако жипката не е нагазила прекалено дълбоко).Перките завихрят входящия въздух, а м/у филтъра и пластмасовия корпус има около 2мм. разстояние та може да мине въздух до филтъра.
                  Лично аз съм против спортните въздушни филтри, освен ако не иде реч наистина за състезателно возило с "разпилен" двигател, а пък за 2-ЛТ мотор не виждам никакъв смисъл от тях, но това е само мое мнениеАко получиш повишаване на мощността ще е заблуда породена от желанието ти
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво направих по Тойотата днес.

                    Тойотата , вече е с направена панта на задната врата , сложиха ми нова тръба на шасито , и всички ръждици са закърпени .
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво направих по Тойотата днес.

                      Още не съм го направил и сега е момента да ме спрете !! В събота имам уговорка със един газаджия за монтаж на газова уредба на Баба ТЛК - 70 2ЛТ мотора 2,4 Тд 1986 г. Цялата философия била във вкарване на газ някъде около въздушния филтър и нейното наличие подобрявало изгарянето на нафтата което водело до повишаване на мощността на мотора с докъм 15-20 процента от където пък падал разхода на нафта при спокойно каране разбира се. Бутилката ще е 20 литра, ще има копче за пускане или непускане на газта /зимата се предполага,че няма да е разумно / и със труда всичко ще струва около 400 лева. Майстора е правил неведнъж подобни експерименти с дизели и собствениците все още са живи,здрави и най-вече доволни.Навил съм се много. Ако някой има с какво да ме разубеди, моля ..."Да говори сега или да мълчи завинаги " .. Поздрави и благодарности на всички !!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво направих по Тойотата днес.

                        И аз чух за тази екстра . Когато човек си науми нещо той го прави , независимо от мнението на другите . Аз съм против , но все пак това е твоя джип . Успех !
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво направих по Тойотата днес.

                          Давай смело и докладвай . Радвам се че няма да пробвам аз ....ма мноого съм гаден ,а?
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво направих по Тойотата днес.

                            Само като разберете резултатите, после да не би всички да се зарибим..а? В София градските автобуси от години са така...даже са с метан! Вярвам, че колегата ще е доволен!
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво направих по Тойотата днес.

                              Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                              Още не съм го направил и сега е момента да ме спрете !! В събота имам уговорка със един газаджия за монтаж на газова уредба на Баба ТЛК - 70 2ЛТ мотора 2,4 Тд 1986 г. Цялата философия била във вкарване на газ някъде около въздушния филтър и нейното наличие подобрявало изгарянето на нафтата което водело до повишаване на мощността на мотора с докъм 15-20 процента от където пък падал разхода на нафта при спокойно каране разбира се. Бутилката ще е 20 литра, ще има копче за пускане или непускане на газта /зимата се предполага,че няма да е разумно / и със труда всичко ще струва около 400 лева. Майстора е правил неведнъж подобни експерименти с дизели и собствениците все още са живи,здрави и най-вече доволни.Навил съм се много. Ако някой има с какво да ме разубеди, моля ..."Да говори сега или да мълчи завинаги " .. Поздрави и благодарности на всички !!
                              Идеята ти е добра но как планираш да намалиш компресията в цилиндрите, при подаване на газта има опасност да се самовъзпламени доста преди ГМТ? Доста вредно ще се отрази на двигателя. При реализиране на такива системи освен намаляване на компресията е важно да се контролира и отношениета на впръскваното дизелово гориво и газта.

                              както и да е пожелавам ти успех
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво направих по Тойотата днес.

                                Да, абсолютно така се получава - пуснеш ли да влиза много газ колата ускорява страшно много за сметка обаче на ужасен звук от мотора и кълба сажди през ауспуха. Тази интервенция определено не е за да направиш джипа състезателен автомобил, но при правилно дозиране на входящата газ колата се движи с нормален звук на мотора,повишена мощност и видимо забавяне на падането на стрелката за горивото. Колко точно - ще трябва да пълня резервоара до горе,иначе не се сещам как ще засеча.За сега оплаквания нямам,още не съм счупил мотора,но усилено работя по въпроса .Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X