Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

    Това с раздатките предстои при мен. Имай предвид, че някои модели имат ЕКУ контролиращо ADD(Auto disconnecting differential), предполагам така е и при хайлукса. Хайлукс използва R151F скоростна кутия докато при 120 кутията е RA61F.
    От страна на мотора кутиите не са единтични, от страна на раздатката не знам. Със сигурност (поради наличие на диф) раздатките ще са с различна дължина, което ще доведе и до смяна и на карданите.
    Не е невъзможно според мен да се намери подходяща раздатка, може би от 90-тка. Не знам обаче как ще се понесе от централния диф едно натоварване с 700-800 кг одзад в легена.

    Коментар


    • #62
      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Колега нещо да не сте се объркали ? Щото аз на заснежен път не мога да карам Хайлукса на 2Н ; нещо задицата се иска да ме изпревари.
      Имам предвид, че когато се кара на хлъзгава настилка с 4H в завой обикновено поднася заради липсата на централен диф.
      Иначе на хлъзгаво е по-стабилна на 4H, отколкото на 2H, но остава особеността със завиването. Предполагам, че си го забелязал.
      Поздрави!

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Интересно тия от Тойота как не са се сетили....

        Нищо лично нямам към теб Джамбазов, но с това изказване не изглеждаш компетенетен , за какъвто се имаш. Провесионалист си в сферата на автомобилите, а не си осъзнал основните направления в търговията...... инженерите конструират автомобилите според маркетинга, не според твоите или моите нужди, а да са произведе безпроблемен, надежден и сигурен автомобил, отговарящ на всички нужди........НЯМА да ти го произведат.....НИКОГА.....идеята е друга, и става все по-друга, вече няма да има истински автомобили, за съжаление.


        а това че на Hilux-a не са му сложили такава раздатка ( сигурен ли си, че не му слагат някъде) ........отговори си сам.....знаеш за какво се ползват пикапите и за какво джиповете......карал си ги ......

        Въпроса ми беше към тези , които разбират или са запознати в детайли с това за което питах......все пак това е форум....не парламента......

        Поздрави

        Първоначално публикуван от batbobo Преглед на мнение
        Това с раздатките предстои при мен. Имай предвид, че някои модели имат ЕКУ контролиращо ADD(Auto disconnecting differential), предполагам така е и при хайлукса. Хайлукс използва R151F скоростна кутия докато при 120 кутията е RA61F.
        От страна на мотора кутиите не са единтични, от страна на раздатката не знам. Със сигурност (поради наличие на диф) раздатките ще са с различна дължина, което ще доведе и до смяна и на карданите.
        Не е невъзможно според мен да се намери подходяща раздатка, може би от 90-тка. Не знам обаче как ще се понесе от централния диф едно натоварване с 700-800 кг одзад в легена.

        Благодаря , ето това е дискусия.
        Последно редактирано от CarTest™; 20-02-12, 15:42.

        Коментар


        • #64
          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

          Първоначално публикуван от kocetoopld Преглед на мнение
          ... Джамбазов...инженерите конструират автомобилите според маркетинга, не според твоите или моите нужди.
          ...да са произведе безпроблемен, надежден и сигурен автомобил, отговарящ на всички нужди...

          ...а това че на Hilux-a не са му сложили такава раздатка ( сигурен ли си, че не му слагат някъде) ........отговори си сам.....знаеш за какво се ползват пикапите и за какво джиповете.....
          Изглежда Джамбазов е успял да даде отговора, или по-скоро да подтикне към него.

          Hilux-a е пикап и като такъв колкото по-прост по-добре, защото е по-надежден и по-евтин (маркет и практика в едно). СУВ на същата база вече си заслужава да бъде фул тайм.
          Тук във форума има доста теми които засягат въпроса за несъществуването на автомобил покриващ всички нужди. Затова и много колеги имат "джипка за в гората" и нещо друго за останалото време.

          Не обичам да цитирам Wiki, но ето какво излезе за FJ-я който е на същата база и покрива фул таим и парт таим:
          • 5-speed A750E automatic transmission on rear-wheel drive models.
          • 5-speed A750F automatic transmission with VF2A transfer case on part-time 4x4 models
          • 6-speed RA61F manual transmission with VF4B transfer case and limited slip differential on full-time 4x4 models.
          Подтикнат от темата питах гугъл и разбрах, че фул тайм пикапи са правели американците още през 70-те години на миналия век.
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #65
            От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

            Ако искате Тойота пикап фултайм то отговора е Такома - има фултайм още от към 2000 моделите. Не е точно фултайм, а е мултиматик(засягана е тази тема в темите за 4runner). На такома раздатката е VF3АМ и се монтира след R151F скоростна кутия, което може да се изпълни и при хайлукса. Проблема, е е такава раздатка в България да се намери е много трудно.

            Коментар


            • #66
              От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

              Джамбазов , че не разбира какво говори е ясно!
              Явно има несъвместимост между здравина и фултайм.
              Затова няма пикапи фултайм. С някои изключения:
              1. Митсубиши Л200
              2. Амарок , с уговорката , че не става за яка експлоатация извън пътя.
              3. Може да има и други дето не ги знам

              Истината е , парттайма си е кофти. Не случайно фирмите които знаят какво е 4х4 не произвеждат такива трансмисии...

              Успех на колегите , които искат да си направят тойотите на ланд ровъри.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #67
                От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                Ровър за това и не правят пикапи - по същата логика!

                Коментар


                • #68
                  От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                  Първоначално публикуван от сиско
                  Ровър за това и не правят пикапи - по същата логика!
                  Яяя, пак http://benoni.olx.co.za/land-rover-d...-iid-119948839
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #69
                    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Това не е ли фултайм камион?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #70
                      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                      Руси, каква ти беше раздатката на Ровъра?
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #71
                        От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Руси, каква ти беше раздатката на Ровъра?
                        Ровърите имат два вида раздатки- рядката Borg Warner с автоматичен блокаж на междуосевия диференциал и ЛТ77- масовата която се използва и до днес, тя е с принудителен блокаж.
                        Аз карам с Borg Warner."Разбирачите" не я харесват, защото не знаят какво има вътре и как работи.
                        Парт тайм след 80г в Ровър няма. Оставили са там тойота да се изявяват...
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #72
                          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                          Имам приятел който има Хайлукс и Тойота 90, живее в планината и до къщата води черно пътче, сега зимата твърди че пикапа се качва много по-лесно до горе от 90-ятката??? Аз нямам обяснение на този феномен, само цитирам мнението му

                          Коментар


                          • #73
                            От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                            [QUOTE=rusev
                            Парт тайм след 80г в Ровър няма. Оставили са там тойота да се изявяват...[/QUOTE]


                            Това е една от многото причини Тойота да оглавява класациите за здравина, а Ланд Ровер да са дежурно на последно място.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                              Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                              Това е една от многото причини Тойота да оглавява класациите за здравина, а Ланд Ровер да са дежурно на последно място.
                              Бих желал да се запозная с тези класации за здравина , даже ми е наложително.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #75
                                От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Бих желал да се запозная с тези класации за здравина , даже ми е наложително.
                                Ето тук може да разгледаш и да видиш http://www.anusedcar.com/

                                Ти имаш ли някоя класация, която да сложиш тук, по която Тойотите отстъпват?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X