Обява

Свий
Няма добавени обяви.

меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

    Здравейте,
    Меката гумена връзка м/у въздушния филтър и турбината вече съвсем сдаде фира.Има няколко нацепвания по гофрираната част, а там където влиза в турбината е пред разпад.Закърпих я криво-ляво, но е време да се вземат мерки, та питането ми е от какво да се направи нова връзка, като се има предвид, че на оригиналната има отвор за картерните газове? Ако пък някой има за продаване оригиналната връзка в що-годе прилично състояние да свирка!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

    Оригинал най добре, но нямам идея.
    Иначе, въздуховод на метър - разрови се в гугъла и виж кой какво продава. Картерните газове ще вкараш в кутията на филтъра, като ще намериш някой, там да завари едно щуцерче.

    Коментар


    • #3
      От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

      Я премери отворите, че имам некви парчета маркучи дето се мотаят.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Я премери отворите, че имам некви парчета маркучи дето се мотаят.
        Въх-как да ги премеря, като замазах със силикон преди да надяна връзката...?А, съм я свалил,за да измеря диаметъра, а се е разпаднало всичко!Някой, ако знае какви маркучи трябват да каже, моля!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

          Моя проблем се реши с ново съединение преди повече от година и ми излезе солено-
          218 лв.В последствие четох из нета, че същото е и от някакъв модел Опел, но беше вече
          късно и не е проверено.При Опела излизало доста тънко, но липсва щуцера за картерните
          газове. А горе писаха, че това може да се свържи към въз.филтър.

          Коментар


          • #6
            От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

            Здрарвейте,
            колеги в момента и аз се гърча над този проблем със съединението на филтъра и турбината на моето Т.Л.К. и цената тук в София на Т.М. Ауто е 235 лв на магазин с който работя (от който пазарувам вече 5г. е 180лв. но има доставка 10 дни .А размера на тръбата на филтара е 60 мм. и на турбината също.Но въпреки всичко тези цени за една гума ми се виждат солени и за това се разрових в една морга и мисля че ще успея да си намеря съединение .Днес минах и имаха доста на камара трябва само да отида с звяра и да мера.
            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

            Коментар


            • #7
              От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

              Това ли е "нещото"

              Hilux Surf LN61 2LT Engine Air Cleaner Hose


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ah2lt88.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5314585

              Гледам, че тукашните обирджии го дават за $65. С таксите ще скочи на $72-73
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • #8
                От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                Директно картерните газове с маркуч под джипа хем да не цапа всмукателя с мизерии а маркуча се подменя с някой силиконов за 20-сетина лева и става хем красиво хем върши работа

                Коментар


                • #9
                  От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                  Първоначално публикуван от Tompo Преглед на мнение
                  Директно картерните газове с маркуч под джипа хем да не цапа всмукателя с мизерии а маркуча се подменя с някой силиконов за 20-сетина лева и става хем красиво хем върши работа
                  Мисля, че картерните газове са полезни за изгарянето...
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Мисля, че картерните газове са полезни за изгарянето...
                    Я ми звънни и ела да видим кви неща имам да го мислим.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                      Утре ще питам един приятел,който мисля,че махна неговия,дали ще му трябва!Говорим за маркуча,чрез който,турбото смуче въздух от кутията с филтъра!

                      Коментар


                      • #12
                        От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                        Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                        Това ли е "нещото"

                        Hilux Surf LN61 2LT Engine Air Cleaner Hose


                        [ATTACH=CONFIG]375659[/ATTACH]

                        Гледам, че тукашните обирджии го дават за $65. С таксите ще скочи на $72-73

                        Това е...не ми прилича на оригинално, но ще свърши работа, особенно, ако издържа на високата температура на корпуса на турбината.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #13
                          От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Я ми звънни и ела да видим кви неща имам да го мислим.
                          С най-голямо удоволствие, но колега от форума предложи да ми го достави за около 90лв. и се съгласих.Което не пречи да мина да се видим ей-така!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            С най-голямо удоволствие, но колега от форума предложи да ми го достави за около 90лв. и се съгласих.Което не пречи да мина да се видим ей-така!
                            Епа бира и сок пием винаги Звънни или драсни са скайпа
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: меката връзка м/у възд. филтър и турбината на 2-ЛТ 86к.с.

                              90 лева за тази тръба? Ама тя да не се продава заедно с нов двигател? Майтапа на страна,ама направо ме шашнахте с тази цена! На твое място щях да сложа първата тръба,която ми падне.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X