Обява

Свий
Няма добавени обяви.

200 коня на LJ70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 200 коня на LJ70

    Венци, много хора изказаха мнение, че няма да стане. Сега го направи на инат, стискаме ти палци. Ще стане нещо като грация и мощ, голям двигател на малка кола. Мен ме притеснява въртящия момент, който при този двигател е сериозен. Успех

    Коментар


    • #62
      От: 200 коня на LJ70

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Не се прави така и ако беше внимателно прочел мненията до сега, включително и изтритите щеше да разбереш защо..
      Ще повторя кратко и ясно.
      Сненям само двиганеля. Това което съм вложил в колата няма да развалям-/пълна ревизия на ск.кутия и раздатка-оригинални,2 блокажа АРВ,компр.за гуми,ОМЕ окачване,предна и задна брони,лебедка,кулер,седалки,"клетка",трип,шнорхел,сандъци за оборудване.......!
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=87661&page=7

      Ако не се получи,ще се запиша в "Продавам двигател от БМВ 530"
      Последно редактирано от venci67; 10-02-11, 09:31.
      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
      TOYOTA BJ40 3.5D
      Венци 0887551059

      Коментар


      • #63
        От: 200 коня на LJ70

        ще стане що да не стане, с всички произтичащи последствия, стига да имаш нерви и пари ще смениш всичко по веригата което се троши от мощността на мотора

        Коментар


        • #64
          От: 200 коня на LJ70

          Венци,аз бих те посъветвал,след като насадиш мотора,първите тестове да са със сравнително гладки гуми.Нещо асфалтово.Големи,но гладки...
          И искам пак да попитам,защо държиш двигателя(какъвто и да е той),да е дизелов?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #65
            От: 200 коня на LJ70

            Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
            Ще повторя кратко и ясно.
            Сненям само двиганеля...
            Добре. Явно си го решил твърдо и наистина само чешем клавиатурата.
            Аз мислех че се води дискусия "какъв мотор, кое как, къде и т.н."
            Спорна работа желая!

            Коментар


            • #66
              От: 200 коня на LJ70

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Венци
              искам пак да попитам,защо държиш двигателя(какъвто и да е той),да е дизелов?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1080199_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5251315
              и бензина бързо се пали и взрив.След 3-та степен изгяряне, имам страх.
              Дизелът на ниски об. има як върт. момент и по този начин се пази съеденителя и ....ако искаш още на ЛС или GSM, да не пълним темата излишно.
              Последно редактирано от venci67; 10-02-11, 22:44.
              TOYOTA LJ70 3D Common Rail
              TOYOTA BJ40 3.5D
              Венци 0887551059

              Коментар


              • #67
                От: 200 коня на LJ70

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Добре. Явно си го решил твърдо и наистина само чешем клавиатурата.
                Аз мислех че се води дискусия "какъв мотор, кое как, къде и т.н."
                Спорна работа желая!
                Благодаря.
                Утре 2ЛТ-то е вън , ще го курдисам до този на Бавареца,правя фото и продължаваме "мохабета".
                Каквото и да пише в темата, все ще "изчопля" някаква поука.
                Хайде лека, че освен коли трябва да се правят и деца.
                TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                TOYOTA BJ40 3.5D
                Венци 0887551059

                Коментар


                • #68
                  От: 200 коня на LJ70

                  Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                  .......Хайде лека, че освен коли трябва да се правят и деца.
                  офф Ще успееш ли да го изпружиш толкова далеко бе?

                  Измислих как може да се компенсира тежестта на мотора ако излезе много по-тежък.

                  Махаш лебедката от клюна и я завираш някъде отзад. Това поне за теб няма да е проблем. Така имаш едни 40 кила олекотяване отпред.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #69
                    От: 200 коня на LJ70

                    Няма да е зле да измериш килограмите на двата мотора , че не е изключено да се окаже че совите не са това което са Тъй като 2лт не е никак лек мотор а този 530д мотор е доста по съвременен и може да се окаже че разликата в килограмите е доста малка и тогава онези наизустени твърдения с забиването на клюн в земята ше се окажат празни приказки за маса
                    поздрави !
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #70
                      От: 200 коня на LJ70

                      Ти хубаво ще махнеш 2ЛТ-то, ама скоростите и раздатката дали ще устискат? И дифовете поне Heavy duty трябва да са.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #71
                        От: 200 коня на LJ70

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Няма да е зле да измериш килограмите на двата мотора , че не е изключено да се окаже че совите не са това което са Тъй като 2лт не е никак лек мотор а този 530д мотор е доста по съвременен и може да се окаже че разликата в килограмите е доста малка и тогава онези наизустени твърдения с забиването на клюн в земята ше се окажат празни приказки за маса
                        поздрави !
                        Няма "наизустени твърдения и приказки на маса". Всеки който е писал за баланса се е борил с тия железа и освен практиката е учил и теорията.
                        Има значение едни кила дали ги слагаш 30-40 сантима напред, или назад, пък дори и да са еднакви. Което пък е съмнително предвид оборудването. Ама тия неща май трябва да ги знаеш...

                        Коментар


                        • #72
                          От: 200 коня на LJ70

                          Да ясни са ми тези неща но не мога да се съглася с предположения които са недоказани с необходимите замервания А и твърдението че 6- цилиндровия мотор ще е много напред пак не ми се връзват защото в такъв случаи тези джипове с 6 - цилиндрови мотори се оказват огромна грешка на природата а ти самият имаш такъв
                          В заключение не твърдя че аз съм прав или ти просто казвам че трябва да се измерят двата мотора натоварване на двата моста преди и след интервенцията и т.н. за да се изказват заключения ! В противен случай всичко написано тук се оказва гледане на кристална топка
                          поздрави !
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #73
                            От: 200 коня на LJ70

                            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                            ... А и твърдението че 6- цилиндровия мотор ще е много напред пак не ми се връзват защото в такъв случаи тези джипове с 6 - цилиндрови мотори се оказват огромна грешка на природата а ти самият имаш такъв ...
                            За съжаление се връзват! Редовият шестак е дълъг и стърчи пред предния мост. Ефекта го усещаш, когато тръгнеш да караш по-бързичко. И не, не са "грешка на природата", но просто не са мислени за такова каране.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-02-11, 09:48.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: 200 коня на LJ70

                              Моят проект е смяна на 4 цил. редови, тежащ 148кг. със V6, тежащ 174кг. Шестакът е по-къс а разликата в теглото е поносима. Разликата в мощността е 50к.с. в полза на V6.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                От: 200 коня на LJ70

                                Едно мнение на практик минал по тази пътека. От няколко дни тествам Самурая с 6 цил. редови, бензин 150 магарета. Не се забелязва забиване на предницата, поне не повече от преди когато бях с 4 цил. пак на БМВ. Този сега е с 35 кг. по-тежък от предишният но пък е по изнесен назад. Не се притеснявам за мостовете а за раздатката че е оригиналната на Самурая, но след като устиска няколко год.на 140 коня може да се справи и сега, въпреки че тук нютоните са повече. То аз и периодично ги разменям с такава от ГАЗ69 така че това не е проблем. Незнам колко по-тежък е дизела на БМВ от бензиновият но не мисля че е много повече от ЛТ-то.Премери ги. Успех в начинанието!
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X