Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

    За един месец сменям два пъти антифриз след изхвърляне при загряване на мотора.Смених ново виско и пак! С него ще сменям антифриз за трети път.А лятото нямаше проблеми при по-високи температури?Сега при последния оглед се захващам за разтоянието м/у радиатор и перка.На радиатора има надпис "Тойота"
    с бяла боя и това ме навежда на мисълта, че е подменян от предишен собственик.
    Та може да е от друг модел или за по северна страна производство този радиятор.
    Разстоянието м/у радиатора и перката ми е 8-9 см.Замислям се за едно удължение
    на струг.Ако някой има идея да даде съвет, за което благодаря предварително!

  • #2
    От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

    Така, както разказваш (не ми е познат моделът) там някъде е имало кожух-въздуховод от радиатора до перката, който е махнат при предишен ремонт. И ако е така, това е повод да загрява в тежки режими.

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

      С правилния термостат ли си ?
      Дали не си за смяна на водна помпа. Имал съм такъв случай - водната помпа с бакилитена перка и нямаше достатъчно дебит и загряваше.Оказа се , че има счупено парче по магистралите на водата и докато не го промихме не се оправи.
      И последно - виж да не надува случайно .....

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

        За да сработи виското въобще, трябва да се загрее радиатора, който от своя страна да загрее виското, че то да сработи. Ако наистина няма дифузьор - възможно е това да е причината. Ако и лятото не е имало, а преоблема се е появил сега обаче, проблема не е в дифузьора.

        Принципно като сработи виското, трябва да се чува виене от перката. Чува ли се?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

          Здрасти toshho!Колегите са казали за основните проблеми, та само ще добавя че радиаторната капачка трябва да е изправна, т.е. да подържа налягането в системата, за да повиши точката на кипване.И другото е провери термостата/чрез сваряване в канче с вода и с термометър вътре, за да видиш на колко градуса отваря и също колко отваря/хода на клапана.Понякога стар или не оригинален термостат може да блокира полуотворен или да работи в част от хода/непълно отваряне.Успех и пиши какво си открил!
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

            Маже и радиатора да се е запушил .И при мен беше така - при нормално каране добре, помага и насрещната струя въздух , ама бутниш ли и малкия лост проблем !Смених термостата и виско, после зацепих старото виско да върти постоянно и пак същото !Накрая така :
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102735
            Сега си ръчкам наред и няма проблем !!!!
            Последно редактирано от karata_z; 21-11-10, 17:33.
            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

              Термостата е сменен след закупуването м.Февруари.Сложен е от WV който отваря на 84 градуса, оргиналния, или този който
              демонтирах отвяря на 88 гр."Сварих" го и се оказа че работи, "сварям" вече и два виско съединителя.Термостата сега стой като резерва-не си направих труда да го върна, пък и не виждам с разлика от 4 гр.какво ще сгрешка, та дори напротив.Дифузьора е наличен.Сега ме светва и диотчето за ВП и турбината и.Благодара за съвета на колегата!Между другото в събота рано при подготовката за лов извадих маркуча от компенсационното казанче и при продухване установих, че капачката за наливане изпуска въздух.Шлайфах с трупче и шкурка гърловината, която е алумин до отстраняване на проблема. Та дано е от това, и си мисля, че при разширяване течността постъпва в казанчето, но при охлаждане засмуква въздух в системата от капачката а не възстановява течност от казанчето.В разстояние на 10-20 дни системата не е дастатъчно пълна и при по-голямо натоварване
              прави проблема!?
              Все пак ще съм благодарен на някой, който навре ръка м/у радиятора и перката и каже приблизително разстояние в см!

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                Здрасти toshho!Значи капачката на радиатора не е просто нещо.В нея има 2 уплътнения, 2 пружини.Освен това е определено налягането което трябва да поддържа в системата и на оригиналните капачки от Тойота е означено отгоре.Повечето са 0,9 бара, но знам че има 1 или 2 модела с по-високо.След години печене, гумата на тези уплътнения не приляга добре и не поддържайки налягане, точката на завиране се понижава значително.Най-доброто решение е нова оригинална капачка.Разбира се гърловините на радиатора трябва да са в много добро състояние.Ако се чудиш защо казвам гърловини, то е защото са две всъщност и вътрешната/долната е тази която контактува с клапанчето поддържащо налягането.Горната е тази която осигурява циркулацията на антифриза между радиатора и разширителното казанче, без да се разлива отвън.Така че те трябва да са без язви и други повреди, подбитости, за да се осигури добро уплътнение.Ако при теб е алуминий, най-вероятно радиатора е сменяван.И ако е каран с вода или подозрителни по състав смеси, може корозията да си е казала думата.Успех!
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  За да сработи виското въобще, трябва да се загрее радиатора, който от своя страна да загрее виското, че то да сработи. Ако наистина няма дифузьор - възможно е това да е причината. Ако и лятото не е имало, а преоблема се е появил сега обаче, проблема не е в дифузьора.

                  Принципно като сработи виското, трябва да се чува виене от перката. Чува ли се?
                  Според мен виското зацепва от температурата на оста на водната помпа,за която е захванато!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Според мен виското зацепва от температурата на оста на водната помпа,за която е захванато!
                    Категорично не. Това не би имало смисъл за целите на охлаждането, а и на много коли не е монтирано на водната помпа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Според мен виското зацепва от температурата на оста на водната помпа,за която е захванато!
                      Широко разпространено заблуждение.
                      Обаче в тоя случай ще трябва да обясниш факта че виското на тераното ми например зацепва в момента, в който радиатора на климатика се е спекъл и се пусне електрическия радиатор, и това дори при все още незагрял дори и до средата двигател.

                      ...пък и върху вискосъединителя има ламели. Ако взимаше температура от оста на помпата, тия ламели нямаше да му трябват. А те всъщност осъществяват по-здрава връзка между вискосъединителя и въздуха около него.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                        Аз имах същия проблем и роших със смяна на глава.Колкото и неприятно да ти звучи колега

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛК-70 2,4 2L-T загрява на бавни?

                          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                          Аз имах същия проблем и роших със смяна на глава.Колкото и неприятно да ти звучи колега
                          Съгласен съм с Мариян,ако не е проблем с виското,подготви се за глава.......
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X