Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

    Здравейте колеги. Преди два месеца и аз се сдобих с звера наречен Самурай. Още когато го купих забелязах проблема изразяващ се в високи обороти при студен двигател. Когато го запаля държи около 2000 оборота,а даже и повече 2500, когато е по студено. Работи така около 3- 5 минути в зависимост от студа и ги намаля до 1000, а след като загрее на около 800 и започва да работи като часовник. Двигателя му е G1.3ВА, 70 к.с., моноинжекция. Някой имал ли е този проблем и как го е решил.

  • #2
    От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

    Явно никой не се е сблъсквал с този проблем. В близост нямам сервиз за Сузуки и ще трябва да бия път около 80 км. за диагностика и отстраняване на проблема.

    Коментар


    • #3
      От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

      Здрасти колега.., попрегледа ли форума по-подробно.., Самурай с такъв проблем..,може да няма..,но има доста писано за Витари с такъв проблем..(може да е подобно и при теб)! Успех!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #4
        От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

        Привет колега, прочетох за такива проблеми за витарите и прегледахме маркучите за вакума, но за сега не видяхме проблем. Няма газ и чека не свети. След като остане време да го закарам в сервиз ще видим какво ще стане и ще пиша.

        Коментар


        • #5
          От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

          Здрасти колега,имаш ли датчик които да е на моноинжекцията и да минава през него вода ако имаш провери му параметрите и виж дали е в нормите ако не е може и да гори повече дано да съм помогнал

          Коментар


          • #6
            От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

            Днес проверих и има и там датчик и мисля, че гори повечко. Ще се ходи на диагностика то се видя. Благодаря за съветите!

            Коментар


            • #7
              От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

              Пиши после да кажеш какво е станало

              Коментар


              • #8
                От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

                Какво стана отстрани ли проблема

                Коментар


                • #9
                  От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

                  Както бях обещал и сега отговарям веднага. В петък ходих на диагностика в БОШ- сервиз Дупница и се оказа, че блока който регулира оборотите на студено е прецакан. Та момчетата го коригираха до колкото можаха и в интерес на истината сега се подобри, но на студено в началото пак ги вдига на около 2000,но след 2- 3 минути падат на 1200 и на 5 минута вече е ок. Казаха ми да не се занимавам и да го карам така, а ако не ми харесва да търся тоя блок, който е на самия моноинжекцион. Сега ще го потъркалям и ако ме дразни ще взема един моноижекцион втора ръка и пак там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

                    Продължава да ме дразнят оборотите и взех да се замислям за цял моноижекцион втора ръка и да си го монтирам, че не ми се бие пак излишно път. Сега разглеждам обявите и ми прави впечатление, че има Сузуки Суифт със същия мотор, като на Самурая- G1.3BA, но дали са еднакви моноинжекциите и става ли на Самурай. Очаквам съвети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Високи обороти при студен двигател на Сузуки самурай.

                      Вече от три дена си карам без да ме дразнят оборотите Проблема беше решен, като намерих цяла моноинжкция от друг Сузуки Самурай със същия мотор G1.3BA. Да ви кажа, че дори и един и същ двигател в различните години моноинжекциона има малки разлики. На моя Самурай - 1997г., японец се оказа, че моното има един щуцер за вакума по малко, който си го оставихме без да го затапяме и за сега няма проблем

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X