Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на ВИТАРА

    Здравейте ,
    Темата ми е свързана с питане за боди лифт на СУЗУКИ ВИТАРА 1.6сс къса база.

    Реших да повдигна купето от шасито с 4-5 см и да изрежа леко веждите на калниците с цел да събера малко по големи гуми и да стане малко по проходима но имам малко въпросителни .
    Това което прочетох като информация във форума не е малко но никъде не намерих конкретно писано за начина по който се лифтва витарката.Притеснението ми е че няма да е толкова елементарно колкото изглежда.

    1. Притеснява ме кои от детайлите като кабели , тръбички , болтове ще се наложи да се променят ( удължават ) .
    2. Как седи въпроса със лоста за скорости и малкия на раздатката?
    3. Джипа е без хидравлика на волана и има две карета на които ще им се промени ъгъла ( дали ще е проблем) ?
    4. Трябва ли да се вадят пластмаси и мокети от вътре за тази операция ?

    Изобщо всичко което е свързано с въпросното повдигане ще ми е полезно като информация . Ще съм благодарен ако някой е имал честа да прави лифт на този модел да сподели за да знам какво ме чака и да имам по малко изненади

    Благодаря предварително !

  • #2
    Re: Лифт на ВИТАРА

    Ако искаш ще ти покажа моя Тракер как е вдигнат. Не съм го правил аз и идея нямам какво е правено, но са сменени само амортесьорите и пружините, а повдигането е 10тина см. В момента съм с 31 гуми и единстения проблем е лекото задиране на предните гуми в рамата при крайно навит волан. Но това се оправя (за сметка на радиуса ти на завиване)
    П.П. тия 10тина см ги говоря малко на изуст, но лифта е доста висок. До сега не съмимал проблеми с маркучета, само ме притеснява променения ъгъл на кардана към задния диф (но все още проблеми не съм имал)
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

    Коментар


    • #3
      Re: Лифт на ВИТАРА

      Ами покажи да видим
      но мисля че твойто не е боди лифт .

      Коментар


      • #4
        Re: Лифт на ВИТАРА

        Не знам какво е боди лифт - купето повдигнато от рамата ли?
        Ако искаш да видите пиши ми л.с. и ще се уговорим. От София ли си?
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #5
          Re: Лифт на ВИТАРА

          Ето как изглежда след лифта
          Прикачени файлове
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            Re: Лифт на ВИТАРА

            Ато, я кажи сируген ли си ? Само пружини и амортисьори ? Кви пари ти излезе удоволствието ?
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              Re: Лифт на ВИТАРА

              Здравей, зависи колко големи гуми искаш да вкараш ?
              това са малко снимки на витарата на Ато:



              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                Re: Лифт на ВИТАРА

                Искам да я вдигна 15ина см но и на 10 ще съм доволен, гуми 31ци
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  Re: Лифт на ВИТАРА

                  Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                  Ато, я кажи сируген ли си ? Само пружини и амортисьори ? Кви пари ти излезе удоволствието ?
                  Лифта беше към 400 кинта доколкото си спомням и гумите по 150-160 броя. Т.е. някъде към 1000
                  Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Лифт на ВИТАРА

                    При 10-15см лифт на окачването смятам че каретата ще са мармалад при първите карания в гората!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Лифт на ВИТАРА

                      Още не са станали след 5-6 карания в гората.
                      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Лифт на ВИТАРА

                        Дано и да нямаш този проблем , но мисля че по този начин променяш доста ъгъла на каретата и се натоварват повече от нормалното .

                        И все пак някой не знае ли нещо конкретно по моя проблем ?

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Лифт на ВИТАРА

                          много хора знаят почети още по форума, аналогично е за всички джипове с рама и независимо предно окачване.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Лифт на ВИТАРА

                            Ами няма писано (или аз не видях) в повечето случаи се пише какво се подлага .... Никаде не прочетох за тези неща които ме вълнуват мен

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Лифт на ВИТАРА

                              И аз не съм виждал боди лифт на витара във форума а и другаде.
                              До колкото знам Витарата има големи калници и с малък лифт на окачването влизат 31"гуми. За това и всички така го правят.
                              Ато тая предна гума може да влезе още 3-4см в калника. Кое я спира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X