Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагери за предна главина на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лагери за предна главина на Витара

    Вчера сменях лагер на моята испанка.
    Оказа се с такива гайка и контра шайба.
    Крилцата на счупената шайба на снимката на колегата се законтрят към гайката и позволяват да се върти само в посока завиване. За отвиване нямам идея как може да се случи, дори и с подходящ ключ. Аз успях да счупя и разпробия езичето, което държи шайбата към канала на оста. После прикапах двете шайби една към друга, надявам се да държат. Разбира се с чук и секач няма как да постигна достатъчно стягане, ще трябва да си изработя инструмент или да сменя шайбите и гайката с по-разпространения вид и пак специален инструмент.
    Сложих лагер Koyo, съчмен, надявам се да издържи. Семерингите почистих и смазах, бяха здрави.
    Лагера, който изкарах беше SKF Spain, явно оригиналния на 300х км.
    Първоначално публикуван от Veselin_fish Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]839079[/ATTACH]

    Коментар


    • От: Лагери за предна главина на Витара

      За да не се мъчите да взема да ви дам един десен шенкел барабар с лагер семеринг и главина.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Лагери за предна главина на Витара

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        С идеята да купя лагер преди да разглобя питам следното: лагерите на предната главина на витара и на Гранд витара еднакви ли са?
        Главините имат малка разлика ,на старите нямат гривна за АБС .
        Поръчах си комплект лагер със семеринги на КОЙО за 77 лв .
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • От: Лагери за предна главина на Витара

          Лагерите на Витара и Гранд витара са еднакви! От 2001 по някоя време насам Гранд витарите стават с лагерглавини.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Лагери за предна главина на Витара

            Здравейте, имам Витара 1,6 8в 1992г, на която като включа преден мост, при движение над 40км/ч започва да стърже нещо около главините. Сменях хъбове, не е от това! Може ли посочите читав майстор около Бургас, който да ми поправи джипчето.

            Коментар


            • От: Лагери за предна главина на Витара

              Износени втулки на каретата където лагеруват в главината. Най-вероятно и семерингите там ще са ти за смяна.
              Иска си ревизия и смяна, която всеки кадърен може да направи. Няма нужда да е специалист по витари

              Временно може да решиш проблема като натъпчеш с нова свежа грес, но си е пак доста разглобяване.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Лагери за предна главина на Витара

                ловът свърши и зимата и тя като ,че ли трябваше .амааа не
                та смених калните goodyear wrangler MTR и както и си мислех хлабината и във 2-те предни главини бяха достигнали пределни стойности (252000км). по каталозите на няколко вносители данните бяха различни - лагер /главина и истинска главина . естествено , че след 2001 е лагер /главина . като разглобих видях , нещата че са сходни със старата Витара . и понеже този филм е гледан (без АБС съм) отидох на жокер = Иван Попов . благодарности. две главини от стария модел със конусно-ролкови лагери . все пак товароносимостта на кон/рол лагери е с 30-40% по голяма от тези на сачмените . всичко е монтирано без проблем. ама хайде и 2 нови предни амортисьори , че левия хич го нямаше . замених ги с маслени КАЯБА щото цената беше неустоима . знам , че е компромис ,но да не бучи жената и да не и друса
                то и така беше разглобено вдигнах лифта отпред на пружините с подложки на L=44mm . и като каза наш шуменски кольо -супер е. еее по често ще сменяш карета .
                няма пълно щастие .
                дано съм бил полезен на някого
                899180483

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X