Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагери за предна главина на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лагери за предна главина на Витара

    Средната цена е около 100лв за едното колело, не ми се дават .
    Някой преправял ли ги е с обикновени или ще съм първият ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Лагери за предна главина на Витара

    Миналото лято купувах лагери във Варна и цената е по 60лв.на колело.Не помня марката но беше нещо качествено.
    [url]www.4x4varna.com[/url]

    Коментар


    • #3
      До: Лагери за предна главина на Витара

      Когато ги сменях, нямаше комплект (лагер и семеринги) под 160 лв (някакъв френски комплект). По магазините за лагери успях да намеря само лагера за 100 лв (японски). Дано намериш накакви аналози
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #4
        До: Лагери за предна главина на Витара

        Optimal 60 лв., някакъв японски 80 лв. Аз купих този от 60лв. не става главината имаше по голям луфт от стария като я притегнах максимално, след това си взех два лагера 2 ра злоупотреба по 40лв. с главините направо и реших проблема.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #5
          До: Лагери за предна главина на Витара

          Като разглобих моята видях лагерите, но не съм им записал номерата, ще питам един приятел дали може да ми намери Koyo лагери.

          Коментар


          • #6
            До: Лагери за предна главина на Витара

            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
            Като разглобих моята видях лагерите, но не съм им записал номерата, ще питам един приятел дали може да ми намери Koyo лагери.
            Тези бяха 80лв. ама забравих марката.
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #7
              До: Лагери за предна главина на Витара

              R177.12 - преден или 41х68х35/40
              R177.13 - заден или 35х80х26/21
              Такива номера ми дадоха от един магазин
              Последно редактирано от Niki 76; 27-04-10, 12:05. Причина: Корекция
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #8
                До: Лагери за предна главина на Витара

                Започвам с причината за смяната

                ето го и стария лагер

                ето и заместителите с дистанционните втулки

                двете тесни втулки са 68/64/2мм и стоят в двата края на външните черупки, по средата между двете черупки е по-дебелата 68/60/4мм ,
                ето тук вече са набити

                за да не стане така и после да търсите друг семеринг за донор за пружинка , преди да се мъчите да го извадите му свалете пружинката от вътрешната страна

                понеже старата зегерка ще упира в сепаратора си направих по-тясна от стар сегмент


                новите лагери са в цолови размери и имат 2 стотни разлика , за това трябва оста да се почисти добре , гривната влиза без усилие и се движи плавно по оста , само трябва много внимателно да се подведе при нахлузването


                Между двете вътрешни гривни няма дистанционна втулка, така луфта в лагерите ще се регулира от гайката .
                Цената на един оригинален лагер със семерингите е около 100лв при мен трябваше да се сменят и на двете колела . Семерингите ги няма по магазините за това си сложих старите , а всичките 4 лагера китайски ZWZ струват 17лв.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  До: Лагери за предна главина на Витара

                  и за какво беше тази игра като сложи старите семеринги то те са причината да се скапват лагерите отиваш взимаш си лагери OPTIMAL комплект с семерингите за 60 лв бройкта и си решаваш проблема

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лагери за предна главина на Витара

                    Проблема се вижда на първата снимка и не е от семерингите , а от калпав материал .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лагери за предна главина на Витара

                      Удоволствието е в пъти повече като си направиш сам нещо, а най-голямия кеф е да си го измислиш сам.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лагери за предна главина на Витара

                        Точно тази тръпка ме крепи, докато съм без кола
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лагери за предна главина на Витара

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          Точно тази тръпка ме крепи, докато съм без кола

                          Преди време правихме нещо подобно на един Терцел 4х4, всички бяха наскачали, че китайския лагер ще се скапе бързо, ама нищо подобно - вече пета година си обикаля баирите и не е мръднал. Няма и да мръдне скоро.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лагери за предна главина на Витара

                            Вече са на колата и се търкалят
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лагери за предна главина на Витара

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Започвам с причината за смяната

                              ето го и стария лагер

                              ето и заместителите с дистанционните втулки

                              двете тесни втулки са 68/64/2мм и стоят в двата края на външните черупки, по средата между двете черупки е по-дебелата 68/60/4мм ,
                              ето тук вече са набити

                              за да не стане така и после да търсите друг семеринг за донор за пружинка , преди да се мъчите да го извадите му свалете пружинката от вътрешната страна

                              понеже старата зегерка ще упира в сепаратора си направих по-тясна от стар сегмент


                              новите лагери са в цолови размери и имат 2 стотни разлика , за това трябва оста да се почисти добре , гривната влиза без усилие и се движи плавно по оста , само трябва много внимателно да се подведе при нахлузването


                              Между двете вътрешни гривни няма дистанционна втулка, така луфта в лагерите ще се регулира от гайката .
                              Цената на един оригинален лагер със семерингите е около 100лв при мен трябваше да се сменят и на двете колела . Семерингите ги няма по магазините за това си сложих старите , а всичките 4 лагера китайски ZWZ струват 17лв.
                              колега мажеш ли да дадеш малко повече информация за ремонта на лагерите на задната главина че ми предстои смяна мерси предварително

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X