Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на Витара

    Здравейте.Отдавна чета подфорума и мислех да пиша чак като си купя Витара,но май е по-добре да пиша преди това.Ориентирал съм се вече към Витара къса база с твърд таван.Днес ходих да гледам една с пластмасов таван.Няколко неща ми направиха впечатление и моля да ми отговорите на въпросите:
    1.Не мога да разбера дали е точно Витара или Гео тракер-отзад пише Витара и трите букви LX и другата не я помня.На волана пише Гео.Има климатик и нещо,което досега не сте обсъждали - от дясната страна на волана има копче "круиз контрол" и според собственика е така оригинално.Казаха,че е 95 к.с.На алуминиевия въздухопровод пише,че е пълно инжекция,но никъде не идях четири дюзи и тръби км тях.Много странно табло от страната на пасажера(много снимки изгледах,но такова не съм виждал)
    2.Трудно ли се оправя увиснала врата.Дясната е толкова увиснала,че е оставила дълбоки следи на колонката.
    3.Нещо много "тревожно" - какъв е точно вида на клапаните(имам предвид хидравлични или.....)Трудно ли се регулират.Като я запалихме се чуваше шум като от най елементарния атмосферен дизел(като Голф 1),а собственика каза,че й е правен основен ремонт.Аз си мисля,че шума е от капани,но вие ще кажете дали там е заровено кучето или може и да са лагери,което съвсем ще ме откаже.
    4.На левия ботуш(като застанеш с лице към автомобила) има пролука и се вижда земята.Нормално ли е това?
    Благодаря предварително за отзовалите се.Ако някой от Русе откликне ще съм благодарен да я погледнем заедно.

  • #2
    До: Помощ при избор на Витара

    Привет ,абе както я описваш май е "сабери чарк" Има от всички по малко.Но ако е читава защо не.
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #3
      До: Помощ при избор на Витара

      Първоначално публикуван от Ruse Преглед на мнение
      Здравейте.Отдавна чета подфорума и мислех да пиша чак като си купя Витара,но май е по-добре да пиша преди това.Ориентирал съм се вече към Витара къса база с твърд таван.Днес ходих да гледам една с пластмасов таван.Няколко неща ми направиха впечатление и моля да ми отговорите на въпросите:
      1.Не мога да разбера дали е точно Витара или Гео тракер-отзад пише Витара и трите букви LX и другата не я помня.На волана пише Гео.Има климатик и нещо,което досега не сте обсъждали - от дясната страна на волана има копче "круиз контрол" и според собственика е така оригинално.Казаха,че е 95 к.с.На алуминиевия въздухопровод пише,че е пълно инжекция,но никъде не идях четири дюзи и тръби км тях.Много странно табло от страната на пасажера(много снимки изгледах,но такова не съм виждал)
      2.Трудно ли се оправя увиснала врата.Дясната е толкова увиснала,че е оставила дълбоки следи на колонката.
      3.Нещо много "тревожно" - какъв е точно вида на клапаните(имам предвид хидравлични или.....)Трудно ли се регулират.Като я запалихме се чуваше шум като от най елементарния атмосферен дизел(като Голф 1),а собственика каза,че й е правен основен ремонт.Аз си мисля,че шума е от капани,но вие ще кажете дали там е заровено кучето или може и да са лагери,което съвсем ще ме откаже.
      4.На левия ботуш(като застанеш с лице към автомобила) има пролука и се вижда земята.Нормално ли е това?
      Благодаря предварително за отзовалите се.Ако някой от Русе откликне ще съм благодарен да я погледнем заедно.

      1.Гео тракер е щом има дръжка,климатик и както го описваш.
      2.Ако е както го описваш мъкааа....
      3.Клапани сигурно са механични не се регулират трудно само да знаеш как .
      4.НЕ е нормално

      БЯГАЙ от тоя "кокошарник" освен ако не го дава за 300 лв.
      Бялото BUZUKI 1.6 8в
      0899368772 ;) 0897229322

      Коментар


      • #4
        До: Помощ при избор на Витара

        Не се имам за разбирач (по-скоро се имам за неразбирач), но голямо търсене падна докато си избера. Засега всичко е ОК това дето взех. Не че са лоши Витарите, но като мине една кола 10г. трябва да се гледа. Чак за кошник не знам, заведи я на майстор, особено това за клапаните. Другото ми изглежда поправяемо... е, зависи от цената де - дали си заслужава ремонта. Ако искаш пиши на л.с. да ти кажа къде са им слабите места, че ако пиша тук ще има критики.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ при избор на Витара

          Според мен,потърси малко повече.огледай повече Витари но не взимай гюбрета сглобени по поръчка!!!!!!Казвам това от дългогодишния си опит на механик!!! Стига сме пълнили джобовете на разни мошеници!!!???
          Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

          Коментар


          • #6
            До: Помощ при избор на Витара

            Благодаря за своевременната намеса.Не съм карал такъв автомобил и приемам всичко казано за чиста монета.Отказвам се от тази най-вече защото е Гео.От вас тук съм чел,че някои части не са заменяеми с витарски.Преминавам към друга,но до лятото съм твърдо решен да карам Витара.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ при избор на Витара

              Кората на вратата е различна,ламарина несе вижда на витарите,докато на геото се вижда с цвета на колата тънка ивица около 6-7см под стъклото.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • #8
                До: Помощ при избор на Витара

                И мойте врати бяха овиснали до там че шофьорската закачаше калника.
                Майстора ми взе 60 лв за двете.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ при избор на Витара

                  Първоначално публикуван от Ruse Преглед на мнение
                  Благодаря за своевременната намеса.Не съм карал такъв автомобил и приемам всичко казано за чиста монета.Отказвам се от тази най-вече защото е Гео.От вас тук съм чел,че някои части не са заменяеми с витарски.Преминавам към друга,но до лятото съм твърдо решен да карам Витара.
                  Аз още съжалявам, че не взех един sidekick основно по тази причина като теб. Имаше някакъв проблем по мотора - оправили го и се обадиха пак. Беше тъпкан с екстри, и най-вече климатик, имаше лифт, газ ... с багажник ми го даваше човекът... Доколкото знам разликата е в тенекиите. Не те навивам да не ме благославяш после. Просто споделям. Само климатик ако имаш късмет ще намериш на старо за 500+ лева, монтаж отделно, май и табло се смъква . Но тракането може да е сериозен бъг.
                  Последно редактирано от Rabin; 26-02-10, 10:17.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ при избор на Витара

                    В момента е пълно с Витари за продан. Точно преди 1 година като си избирах, тук в София едва намерих. Така че огледай колкото се може повече коли и не се хвърляй на най-евтиното(не че задължително да е най-лошо)
                    Отваряй си очите, а и ушите и ако имаш някакви съмнения - пиши. Успех в търсенето!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ при избор на Витара

                      Търси по продължително ,аз обиколих София , Кюстендил , Дупница , Благоевград, Петрич до като открия моята . Търсех нов внос от Италия.Като ми кажеше продавача ,че като смениш маслото ,ще спрат да чукат клапаните направо си тръгвах много от тях ме догонваха и сваляха по 800-1000лв.Така,че -ТЪРСЕНЕ.Гледай шасито от зад от към резервоара за гнило. Трябва да е с цвета на купето.
                      [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ при избор на Витара

                        Може би няма да бъда точен и безпристрастен,но днес бях в Русе и случайно видях в една автокъща Х90-черна с регистрация,мисля че беше 97,98г.Къщата се намира преди ОМВ-Здравец,след светофара на КАТ.
                        Този модел ми е слабост,но поради други причини си взех Витара къса база,с десен волан и не съжалявам.
                        Дано съм бил полезен и успех в търсенето!
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ при избор на Витара

                          Незнам, обаче като гледам или колегите от Русе не искат да помогнатили не са видели темата, лошото е че ме няма сега в Русе и скоро май няма да си идвам, иначе с най-голямо удоволствие бих помогнал за избора

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ при избор на Витара

                            я бягай по далеч от тази витара . както я описваш май и мотор ще правиш . къде я намери. Пълно е с витари , и зависи колко пари си приготвил.Ама да не стане да ти излезе 5-6 пари и пак скапано.
                            899180483

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ при избор на Витара

                              според мен читава витара струва около 5000 лв.Мойта е купих доста по скъпо но беше замаскирана.Много ама Много си отваряй очите за ръжда по шасито ако там е изгнила спасение няма. В момента кърпя мойта и съм обещал на един колега от сливен да покажа снимки на гнилочите и да опиша проблемите с които се сблъсках (никак не са малко ).Това копче което описваш е за темпомата много е удобен за дълъг път. Явно колата е луксозна версия. Всичко което е от ламарина става да се закърпи така че ботуша не е проблем огледай гнездата на тампоните дали не са изгнили. За двигателя моя е моно 8v доста е добър нямам проблеми не знам как стоят нещата с 16v. Единствения ми съвет преди да станеш горд собственик на джипка някой от колегите от форума да ти помогне при избора от Русе има доста добри витарджии и не вярвам да ти откажат. ако си харесаш нещо от Варна пиши ми ще ти дам номера си. Успех с избора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X