Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея как да си разчекна витарката ?!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идея как да си разчекна витарката ?!?!

    здравейте!

    Много искам да си направря витарата да изглежда като булдок смисал искам да изнеса гумите в страни колкото мога повече!Една от идеите които ми хрумна е да използвам някакви фланци ,това е и най-достъпния за мен начин,но 1-во си мисля че всеки килограм отгоре е неблагоприятен пък и незнам какъв ше е ефекта защото идеята ми е само в главата , и 2-ро няма да постигка кой знай колко ,най-много да спечеля 2-4 см. Другото което се сещам е с някакви широки джанти,ама пък досега не съм виждал нещо което да ми хареса пък и предполагам че нещо такова няма да ми излезе по евтино от 1000 лв.

    Та ако някой има някакви идеи и не го мързи нека сподели или пък ако нещо не му харесва в моите идеи също нека каже

  • #2
    ма ли някаква практическа идея зад този туних или предимно за визията?

    Коментар


    • #3
      Аз мисля че с фланци на главините-най лесно може да изнесеш гумите по навън и ако сложиш и широки гуми ще стане това което искаш.Но все пак за какво искаш да са гумите по в страни Ако е само заради външният вид-не мисля според мен че е необходимо да го правиш-но ти си решаваш

      Коментар


      • #4
        Идеята ми е изцяло насочена за промяна на визита просто ми харесва как стои пък и само да се стопли малко това ще ми позволи да си поиграя малко с купето и полиестерните смоли

        П.П. Няколко пъти засичам (в София)една тойота рав (ако не се лъжа)синя която има такива широки джанти и си мисла че са малко изнесени и сташно много ми харесва Т искам да постигна нещо такова

        Коментар


        • #5
          пиши в http://www.tuning.bg/
          там е за теб пълно е с идей ще се очароваш
          тук добра дума за твойта идея няма да чуеш.
          П.С. мойто мнение е да си продадеш витарата и да си вземеш BMW.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от fanatic
            пиши в http://www.tuning.bg/
            там е за теб пълно е с идей ще се очароваш
            тук добра дума за твойта идея няма да чуеш.
            П.С. мойто мнение е да си продадеш витарата и да си вземеш BMW.
            Ееее, стига пък ти бре, как обиди човека...
            Майтапът настрана, но мисля че не бива да сме толкова тесногръди, като иска човека оптичен тунинг, що да не го направи? Иска по-ниско окачване и стабилнос по завоите? Хубаво, това че ние не го одобряваме не значи че тази концепция няма право на живот. И на мен ми се въртят подобни идеи за оасфатване на Вранглер и мога да се аргументирам
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Аз не виждам с какво съм го обидил? в онзи форум наистина има хора които разбират повече от нас от фланци джанти и полиестерни смоли, предложението ми е абсолютно искренно, а това за БМВ-то е мойто мнение защото има готина визия лесно се тунингова до "зъл" вид пък и има IX модели които са си яко 4х4?
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от fanatic
                Аз не виждам с какво съм го обидил? в онзи форум наистина има хора които разбират повече от нас от фланци джанти и полиестерни смоли, предложението ми е абсолютно искренно, а това за БМВ-то е мойто мнение защото има готина визия лесно се тунингова до "зъл" вид пък и има IX модели които са си яко 4х4?
                Аз затова казах че се майтапя. А иначе здравата ходова част, немалкия клиренс и високото положение на водача спрямо другите участници в движението не може да ги замени обикновенна кола 4Х4...
                Просто мисля че от един по-сериозен джип лесно би се получил много хубав паркетник, защото има голям запас от здравина и издържливост, докато от един паркетник трудно би се получил сериозен джип. А кажете сега че не съм прав. И ако от сериозен джип се направи SUV и се кара повечето време като лек автомобил, той ще живее форева и няма да създава никакви проблеми
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Очаквах подобни изказвания и те са с право предвид форума в койта са така че няма за какво да се притеснявате какво ще кажете.Аз съм благодарен дори когато чувам и критики защото това ще ми позволи да избегна грешки при постигането на моята цел,която е да направя моята витара да изглежда добре(според моето виждане)и да запазя и дори да увелича качествата и на пътя и извън него
                  Та ако някой може предложи някакви алтернативи......

                  Ако някой има съображения да не правя такова нещо ще се радвам да сподели съм си купил сузукито с цел да карам по по-тежки терени

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от kokosuz
                    Очаквах подобни изказвания и те са с право предвид форума в койта са така че няма за какво да се притеснявате какво ще кажете.Аз съм благодарен дори когато чувам и критики защото това ще ми позволи да избегна грешки при постигането на моята цел,която е да направя моята витара да изглежда добре(според моето виждане)и да запазя и дори да увелича качествата и на пътя и извън него
                    Та ако някой може предложи някакви алтернативи......

                    Ако някой има съображения да не правя такова нещо ще се радвам да сподели съм си купил сузукито с цел да карам по по-тежки терени
                    По нашия край имаше едно такова Сузуки с широки и големи гуми,но го караха много кратко .Не му издържа скоростната кутия и след два ремонта се отказаха.Успех

                    Коментар


                    • #11
                      E за това говоря !!!!!

                      edd2 мерси за мнението!!.А някаква идея защо е станало така дали заради тежеста на гумите или заради по-голято съпротивление на широките гуми.

                      Тази тойота за която ви казах че ми хареса беше със широки но не много високи гуми по скоро ми изглеждаха като балони

                      Коментар


                      • #12
                        Слагай на Витарата едни високопрофилни и хубави гуми за кал и карай извън пътя-за да се изкефиш истински това дето искаш да го правиш с тези смоли и раздувки по джипа-е грозно за самата джипка Сигурен съм че ще ти хареса повече да караш на места където другите не могат да отидат.А на асфалта всеки голфаджия може да кара-а ти понеже си с джип-карай с колегите от форума а не с голфаджийте

                        Коментар


                        • #13
                          хахахаха!!!! това ми хареса!!!Наистина си прав за това че е друго да отидеш там кадето малко коли могат да отидат.От сумати години си мечтая да си имам високо проходима машина която да си направя по мой вкус както от вън така и от вътре(вече ми правят дигитално табло от субару )За съжаление от както имам сузукито и посещавам форума се убедих че всичко трябва да е "extreme" ,за да можеш да се кефиш максимално, и че подобни неща само усъкатяват джипа но все пак ми е било фикс идея толкова години даси моделирам купето, така че да ми хареса лично на мен!
                          Най-вероятно ще помисля върху всички предложения преди да направя нещо!
                          Ако някой сега каже и нещо положително от това което мисля да правя ще съм още по-благодарен

                          Коментар


                          • #14
                            Ето ти идея:Слагаш фланци 30мм(правят се специялно,справки Кинекс ),След това минимум 8-инчови джанти с нулево или отрицателно ЕТ(по-добре е 10'',ама трудно се намират),след това гуми по твой вкус(нещо като 30х9,5х16;31х10,5х15;31х12,5х15),може малко да се наложи да пипнеш с флекса,ама след това спокойно ще си моделираш с фибростъклото... А гумите не е задължително да са агресивни...има и ''паркетни''особено последния размер И ще трябва да пипнеш окачването откъм твърдост,щото ще удрят почти навсякъде,ама карай...в движение ще го мислиш...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              ако искаш по-широки джанти преди известно време бях гледал едни снимки как се разширяват джантите.да се надяваме че до седмица ще ти ги пратя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X