Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Монтаж на лебедка

    Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
    Хубаво и здраво е станало колега,и на мен ми предстой монтаж само че на уаз.За мен обаче монтажа в средата или отзад на колата ми се струва много по функционален.При твоя монтаж ако си сам и се наложи да се теглиш и си се вързал за дърво отстрани на джипа въжато се намотава на единия край на барабана и ако не спреш навреме пръска лебедката,виждал съм го.
    Ако лебедката е отзад и прекараш с водачи въжето отпред,можеш да се вържеш където искаш-въжето идва към лебедката все от една точка.Ако сложим и редач който да държи въжето стегнато става още по добре.
    Опитвам се да измисля някакъв чистач на въжето нео като кече напоено в масло да обира поне тинята,а и да притиска въжето умерено при навиване на празен ход.Какво мислите??
    Засега поне колата се ползва и за общо предназначение и варианта лебедка по средата или отзад не е удачен за мен.Иначе всичко ,което си казал е вярно и съм съгласен с теб.В моя случай не може ли да се монтира въженареждач?
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #32
      До: Монтаж на лебедка

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      Засега поне колата се ползва и за общо предназначение и варианта лебедка по средата или отзад не е удачен за мен.Иначе всичко ,което си казал е вярно и съм съгласен с теб.В моя случай не може ли да се монтира въженареждач?
      Тони, за да действа нареждача растоянието от лебедката до ролковия водач трябва да е доста голямо 70-80 см, и повече.Даже е добре въжето да идва от една и съща точка към средата на барабана и колкото от по-далече толкова по-добре.
      А при теб тази точка е на 70-80 см. пред джипа така ,че според мен няма да действа,дано не съм прав.
      Поздрави
      няма начин да няма начин
      http://album.bg/offroad_
      0878 613 163

      Коментар


      • #33
        От: До: Монтаж на лебедка

        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
        Вече монтирах лебедката,благодаря на колегите за помощта!
        Описвам набързо детайлите по манипулацията.
        Най-напред се демонтира декоративната решетка и след това се изрязва частта от гредичката между фаровете ,колкото пречи на лебедката.След това се заваряват две г-образни планки от вътрешната страна на гредичките на рамата.Подготвя се плочата,върху която ще се монтира лебедката,като предварително се разпробиват отворите/естествено ,ако нямате оригинална ,готова/.Монтирате плочата,след това и лебедката,накрая водача на въжето,предпочетох планките ,които държат водача да ги заварим зад тръбите,за да може последният да бъде по-прибран.Тъй като нямах досега монтирана ключ маса,монтирах прекъсвач/пише мах 2000 А/ ,който прекъсва минуса от единия край откъм акумулатора,а от другия се разклонява един път към лебедката и втори път към купето и стартера/към него имаше изведен директен минус/.Доста внимателно си поиграх с дек.решетка,хич не ми се режеше емблемата,но мисля ,че реших проблема нелошо.Имам едно притеснение/което смятам донякъде за безпочвено/-плочата на лебедката е дебела 4,5 мм,просто такъв материал имах под ръка.Но имайки предвид формата и/п-образна/,посоката на опън и мижавите 10мм "болченца" ,с които се закрепя лебедката ,мисля ,че не съм сгрешил.
        Надявам се да сте харесали моят монтаж и ако сте забелязали недостатъци,покажете ги за да не повтарят и другите моите грешки!
        Привет колега, би ли сподел мнение (след близо двугодишно използване) как се държи монтажа и по специално плочата на лебедката- достатъчни ли са тези 4.5 мм. Предстои ми и на мен тази операция, само че лебедката е 6 500 lb, но джипа дори и по цвят е същия. Благодаря

        Коментар


        • #34
          От: Монтаж на лебедка

          Джипа се изкърти,плочата не!Тя рамата е 2 мм ,от които с изгнилото не се знае колко е останало
          По скоро рамата ти може да се откъсне!
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #35
            От: Монтаж на лебедка

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Джипа се изкърти,плочата не!Тя рамата е 2 мм ,от които с изгнилото не се знае колко е останало
            По скоро рамата ти може да се откъсне!
            Благодаря

            Коментар


            • #36
              От: Монтаж на лебедка

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Джипа се изкърти,плочата не!
              Кога ще видим новият звяр в действие.
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #37
                От: Монтаж на лебедка

                Още не е излязъл от тенекеджията.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #38
                  От: Монтаж на лебедка

                  Първо :ЗА МНОГО ГОДИНИ!
                  Малко късно видях темата и ето малко снимки как аз реших проблема с лебедката./вече е история,но може и да помогне на някой/.Между впрочем не съм имал никакви проблеми с височината,но имах лифт и бодилифт на Данчето.:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0028.jpg
Прегледи:3
Размер:112.2 КБ
ID:5332872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0029.jpg
Прегледи:2
Размер:180.4 КБ
ID:5332873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0030.jpg
Прегледи:2
Размер:123.3 КБ
ID:5332874Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00029.jpg
Прегледи:2
Размер:157.6 КБ
ID:5332877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0056.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5332876
                  Прикачени файлове
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X