Обява

Свий
Няма добавени обяви.

едно LJ80 Русе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • едно LJ80 Русе

    Привет колеги ! От няколко дни съм горд собственик на старото самурайче. Първите ми впечатления са ,че не върви много максимум 60 км.,явно двигателчето 1000 к. не е първа хубост ,то и втора не е , вози отвратително ,гърнето гърми ,масло капе отдоло, но това е без значение със всеки изминат метър все повече се влюбвам в него.
    Мисля да го разпилея детайлно и въстановя бавно и старателно тази зима. На първо четене двигателчето и скоростите отиват в мазата.
    Е добре а на тяхно място какво, сериозно се замислям за двигател от ВИТАРА 1.6 ,но с каква кутия ? Или ОПЕЛОВ с кутия от ОМЕГА ,ама като му гледам тунелчето едно такова мъничко не знам ка ще се събере кутията а ламарини много много не ми се режат. Изчетох почти всичко в форума за самурайчетата ,но има писано за 410 и 413 а за 80ката почти нищо.
    Разбрах ,че мостовете са слаби ,дали ще издържат 33 или 35 инчови гуми. Да спомена и за какво ще се ползва джипчето-предимно за пред кафето ,затова трябва да е мноооого високо не се смейте ,дъщеря ми взема догодина книжка и много му се кани ,дано да ми го дава за някоя неделна разходчица.
    Питанките станаха много затова приключвам (за сега).Ако някой има желание и знание моля да сподели !!!

    Ето и малко снимчици на бойната машина.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Младен Кънев; 02-12-09, 22:43.
    ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

  • #2
    До: едно LJ80 Русе

    Честита нова придобивка!

    Коментар


    • #3
      До: едно LJ80 Русе

      Честито колега за уникалната машинка! Ще следя темата с интерес!

      Коментар


      • #4
        До: едно LJ80 Русе

        Честито за машинката. Ще имаш играчка, много голяма играчка докато го стегнеш така както ти хареса. За двг от витара добра идея, но дали ще влезе?! До колкото видях коша е малък. Ще трябва да поочукаш дедото. За по-големи гуми намерих нещо интересно в мобиле.де По другите въпроси колегите ще споделят. Много радост и безаварийни!

        Лека вечер и поздрави
        Последно редактирано от Nik16; 02-12-09, 23:15.
        Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

        0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
        /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

        Коментар


        • #5
          До: едно LJ80 Русе

          Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
          Привет колеги ! От няколко дни съм горд собственик на старото ...
          Леле, мания! Сигурен ли си, че искаш да потрошиш хубавата машинка? В смисъл - да де, грозна е като смъртта, но съм карал такова нещо за малко - егати трактора е, ако всичко си му е в ред! И то с неговите си агрегати и размер гуми. За асфалт е трагедия, но в гората ... нямам думи!
          Стига да не си над 90 кила, че иначе може и да не се събереш вътре
          Петък съм в Русе, чак се изкушавам да си испрося едно кратко гостуване да се порадвам на "дедото", но едва ли ще ми остане време
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: едно LJ80 Русе

            Много е красиво! Ако можеш запази колкото се може оригиналния му вид.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              До: едно LJ80 Русе

              Честито,в неделя се надявахме с него да се появиш на ОМV-то!Трябва да му направиш специално представяне пред Русенските Офроудъри!

              Коментар


              • #8
                До: едно LJ80 Русе

                Честито и от мен. Това е модела джип който ме запали по джипките изобщо. Уникална кола. Ако всичко и е наред и 100 вдига. Имат проблем, хроничен с разпределителния вал. Аз бих поставил двигател от Балено или 1.3 от Самурай.
                Силата на тая машинка, както някой по горе каза е в гората. С нито една джипка в последствие не съм минавал по такива места по които съм минавал с "дядото".
                Когато излезе да се продава това, едва се сдържах да не литна до Русе, ама ми е много голям автопарка вече.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: едно LJ80 Русе

                  Поздравления за придобивката колега много е читава за годинките си,ако съм на твое място не бих се занимавал с смяна на двигатели от витари ,гуми-33, щуротии и още незнам какво. Най добре направи обстойна ревизия на ламарини,трансмисия,направи едно ново брезентче, запази си и цвета ако е пребоядисваш и така мисля че дятката ще бъде много по стойностен за годинките си. Пожелавам ти успех с заигравката по него много му се кефя.
                  Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                  Коментар


                  • #10
                    До: едно LJ80 Русе

                    мале колега, голям кеф, колко само имаш да твориш и какво може да се получи.
                    Честито с удоволствие да си го карате!

                    Коментар


                    • #11
                      До: едно LJ80 Русе

                      Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
                      Привет колеги ! От няколко дни съм горд собственик на старото самурайче. Първите ми впечатления са ,че не върви много максимум 60 км.,явно двигателчето 1000 к. не е първа хубост ,то и втора не е , вози отвратително ,гърнето гърми ,масло капе отдоло, но това е без значение със всеки изминат метър все повече се влюбвам в него.
                      Мисля да го разпилея детайлно и въстановя бавно и старателно тази зима. На първо четене двигателчето и скоростите отиват в мазата.
                      Е добре а на тяхно място какво, сериозно се замислям за двигател от ВИТАРА 1.6 ,но с каква кутия ? Или ОПЕЛОВ с кутия от ОМЕГА ,ама като му гледам тунелчето едно такова мъничко не знам ка ще се събере кутията а ламарини много много не ми се режат. Изчетох почти всичко в форума за самурайчетата ,но има писано за 410 и 413 а за 80ката почти нищо.
                      Разбрах ,че мостовете са слаби ,дали ще издържат 33 или 35 инчови гуми. Да спомена и за какво ще се ползва джипчето-предимно за пред кафето ,затова трябва да е мноооого високо не се смейте ,дъщеря ми взема догодина книжка и много му се кани ,дано да ми го дава за някоя неделна разходчица.
                      Питанките станаха много затова приключвам (за сега).Ако някой има желание и знание моля да сподели !!!

                      Ето и малко снимчици на бойната машина.
                      Ела в неделя на OMV да я видим

                      Коментар


                      • #12
                        До: едно LJ80 Русе

                        Благодаря на всички за пажеланията !
                        В неделя ще дойда на ОМV ,но с гегата .
                        "Дядо" така го кръщавам не става много за разходки ,от опашката на скоростите хвърля масло ,гърнето много ручи и не ми се прави щото ще го изхвърлям ,спирачките хващат не от първия път другото се вижда.
                        Паркирал съм го на сушинка в Долапите и очаква разпиляване.
                        ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                        Коментар


                        • #13
                          До: едно LJ80 Русе

                          някой може ли ка каже нещо за този двигател ?
                          ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                          Коментар


                          • #14
                            До: едно LJ80 Русе

                            ако нямаш опит с пълни инжекции и 16 вентила коли, по-добре не се захващай, особенно ако е и двувалка, дай повече инфо, че не ми се гадае, да се излагамна витара нали?проба, хи-хи

                            Коментар


                            • #15
                              До: едно LJ80 Русе

                              Младене кво направи бе,ти изби рибата с това.Честито

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X