Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Самодиагностика на Витара

    Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
    Пак ще ти гърми,ако не си с газов инжекцион.
    Не плаши човека де. Как пък за 4 години и общо над 140 000км на последните ми две коли нищо не гръмна ни веднъж? По скоро лоша центровка или неизправност по мотора.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      До: Самодиагностика на Витара

      Не искам да сложа газов инжекцион, имам го в гаража, купих го за една винтилова астра и като я продадох го свалих.
      Нали знаете че инжекциона обръща на газ на около 35 градуса на водата , е мога да ви гарантирам че в нашия малък град 5 месеца зимата се возиш съмо на бензин.
      Ако ми е да съм на бензин нямаше да слагам газ. уредба.
      Двигателя си е перфектен, имам подозрения че са кабели, а може и изпарителя да прави номера, вече е на 3 години.
      Нов изпарител, кабели, клапа, дебитомер = 250лв и съмо обороти на машината. а ако продължи да ме излага, ще спра да я глезя.

      Коментар


      • #18
        До: Самодиагностика на Витара

        http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?act=idx
        Прочети за видовете дебитомери.

        Коментар


        • #19
          До: Самодиагностика на Витара

          Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
          Не искам да сложа газов инжекцион, имам го в гаража, купих го за една винтилова астра и като я продадох го свалих.
          Нали знаете че инжекциона обръща на газ на около 35 градуса на водата , е мога да ви гарантирам че в нашия малък град 5 месеца зимата се возиш съмо на бензин.
          Ако ми е да съм на бензин нямаше да слагам газ. уредба.
          Двигателя си е перфектен, имам подозрения че са кабели, а може и изпарителя да прави номера, вече е на 3 години.
          Нов изпарител, кабели, клапа, дебитомер = 250лв и съмо обороти на машината. а ако продължи да ме излага, ще спра да я глезя.
          ТИ,ако си мислиш,че до 35 градуса на водата на ГАЗ , колата е по-икономична отколкото на бензин,си в голяма грешка......От специалисти в тази област съм чул ,че дори и до 50 градуса разхода на газ ,достига до 20/100 !?! Така че,ако имаш газов инжекцион - слагай го,гарантирам ти ченяма да съжаляваш...Успех !
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #20
            До: Самодиагностика на Витара

            ...изтрито съобщение...

            Коментар


            • #21
              От: Самодиагностика на Витара

              Привет може ли да ми разясните точното обяснение на грешка 31 по горе (колектор абсолютно налягане на датчика ) благодаря предварително

              Коментар


              • #22
                От: Самодиагностика на Витара

                Здравейте...!!! Купих витара 1.6,. 8 клапана.Мисля,че е "97г. Къде е чек-буксата,ще помоля за инфо

                Коментар


                • #23
                  От: До: Самодиагностика на Витара

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Ако годината, която си дал е на производство, а не на първа регистрация, би трябвало куплунга на диагностиката да се намира до акумулатора, първата иконка.
                  Всички консуматори (парно, фарове, радио, климатик и т.н.) изключени.
                  Подготвяш си една жичка, с която да дадеш накъсо контактите B и D, гледай да контактува стабилно. Набутваш я предварително в единия от тях, примерно в В.
                  Даваш на контакт, изчакваш 10-15 секунди и даваш контактите на късо.
                  след това гледаш как точно мига check engine.

                  Първите мигания се броят за десетици, следва пауза около секунда и нещо, следващите мигания са единици. Тоест едно мигване, пауза, две мигвания са код 12 (всичко ОК).
                  Между отделните кодове паузата е по-дълга, около 3 секунди.

                  Изглежда объркано, но като го пуснеш, ще го разбереш веднага.

                  Ако не успееш да се ориентираш от първия път, повтаряш операцията.

                  Това всичкото е по данни на Аутодата, само дето не съм сигурен дали не трябваше да се окъсят контактите преди да се даде на контакт, но може и да се бъркам с по-стария модел, дето буксата е долу в краката.

                  Така или иначе, няма какво да повредиш, само гледай да не объркаш контактите

                  И след като приключиш, извади жичката!
                  Грешките са на втората иконка.
                  След като приключиш, откачаш акумулатора за десетина минути и повтаряш операцията! И ако кодовете са същите, ще умуваме нататък.
                  Ако клапата на дебитомера ти е заминала, то се вижда и без диагностика, придобива много любопитна форма.
                  П.П. Ако витарника е от по-стария модел, с букса в краката, там проверката е друга.

                  Колега tef4o , сигурен ли си , че това са контактите B и D? Питам те , не защото ти нямам доверие , а защото в една друга тема гледах схема на която контакт D се падаше този в средата на реда с три контакта. http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=37343&page=2 Не знам от къде е свалена тази схема . Но по описа и :
                  1. А - Диагностичен изход
                  2. B - Тест
                  3. C - Маса
                  4. D - Изход на нещо за запалването (руския не ми е много силен)
                  5. E - Тест

                  Та на кои контакти трябва да дам накъсо за да проверя кода на грешката?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самодиагностика на Витара

                    Здравейте колеги. От няколко месеца имам гранд витара 2,5 в6 няма да се хваля колко съм доволен. Веднага я направих на газ / ако имате въпроси и искате евтини части питайте ползвам големи отстъпки и съм се обучавал във фобос/ та на въпроса: пробвам с няколко диагностики и не мога да се свържа с компютъра. Производство е 2000 година и обд буксата е под волана, 16 пинова е. Някой има ли идея за четец и програма с която да се закача?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самодиагностика на Витара

                      здравейте колеги свети ми chek engine колата прекъсва на високите обороти когато е в натоварване двигатела можели някои да ми каже как да направя само диягностика 1.6 8 в
                      За лов винаги готов!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самодиагностика на Витара

                        Пробвай някой от тези варианти. Не се знае каква модификация е колата ти.
                        http://www.fixkick.com/CEL/DLC/DiagJump.html

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самодиагностика на Витара

                          Сайдик е 1992 г буксата е с четири пина. След като направя мост тогава ли подавам контакт или преди това??? И веднага ли започва да мига чека??? Благодаря предварително
                          За лов винаги готов!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самодиагностика на Витара

                            Ами не помня. Пробвай.
                            Адаша горе го е описал, но и той не е сигурен как беше.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самодиагностика на Витара

                              Пробвах и преди да подам контакт да направя мост и след ка съм подал контакт check engine продължава да свети постоянно
                              За лов винаги готов!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самодиагностика на Витара

                                Закъсал си го, това е ясно.
                                Сигурен ли си, че маоста прави контакт?
                                На кое от двета места правиш мост?
                                При бушоните, или на буксата при акумулатора.
                                А проблема ти като цяло, по-добре да дискутираме в твоята тема.

                                Сега проверих в Аутодата.
                                Първо се пуска токът с ключа, и след това се слага мостът.
                                Последно редактирано от ctef; 24-01-16, 14:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X