Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор и предна стабилизираща щанга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбуратор и предна стабилизираща щанга

    Здравейте, от скоро съм със самурай 1.3 карбуратор. Дойде от италия със свалена стабилизираща щанга и без амортисьори към нея, да подчертая ще се кара 90 процента на село по черен път. Относно Карбуратора има проблем с авт. Смукач, студен като го запаля иска да гасне и ако не помагам на педала си гасне имало е в Италия газ, но е свалена, като загрее клапата на смукача не се отваря до край

  • #2
    Ехоооо, може ли мнения

    Коментар


    • #3
      При мен бяха запушени двата маркуча, които прекарват охладителната течност от двигателя до термоелемента на карбуратора. След почистването - всичко си дойде на мястото. Прегледай добре това: http://forum.difflock.com/viewtopic....6f6e353e11b113
      С Carburetor cleaner - добре почисти отвън пружинката на дроселовата клапа. Продухай с него и всяко отворче до където можеш да достигнеш - втикваш дългото маркуче и пръскаш.
      Откачаш и маркуча за бензина и от там също пръскаш.
      Прегледай и всички маркучета за вакуумите едно по едно - нямаш представа как се запушват.
      Смени и горивният филтър - до заднара дясна гума на гредата отвътре.
      Последно редактирано от bgvasilis; 18-05-20, 11:45.

      Коментар


      • #4
        Здравейте, благодаря ти колега. Точно това беше проблема, запушен щуцер на антифриз, който минава през карба и не достигала топла вода до него, след продухване клапата веднага се отвори и всичко заспа. Но с майстора установихме че има проблем с ускорителната помпа и при подаване на рязко газ заглъхва за секунда. Явно заради тази помпа когато го запаля студен оборотите са ниски и трябва да поддържам педала на газта, дали се ремонтира ускорителната помпа, благодаря още веднъж.

        Коментар


        • #5
          Радвам се, че проблемът е решен. Слагай от зеленият антифриз за япончетата.
          Провери си маншончето над стержена на ускорителната помпа да не е спукано.
          Ако намериш - сподели откъде?
          Карба AISAN ли е?
          Провери си и клапана за картерната вентилация - и там се запушва и оборотите нямат нагласяне.
          Ако имаш и горивен филтър с нарушена проходимост - недостиг на гориво се получава.

          Коментар


          • #6
            Ще проверя за името на карба, иначе маншона изглежда читав, но хода на буталото на помпата ми изглежда много малък. Този клапан за газовете на капака от горе ли е. Може ли някой да сподели мнение за стабилизираща щанга, мойта е свалена в Италия. Дали е редно да я няма, не се ли тормозят ресорите така

            Коментар


            • #7
              Карбуратора е Aisan, от всякъде умотан с вакуми, механично втората клапа отваря но вакуумно не иска и ме побърква тази беля

              Коментар


              • #8
                Колега, дай снимка отпред и отляво на карба - искам да видя клапанчето на автоматичният смукач. И ако имаш идея от къде да се сдобия с такова, че при мен липсва.

                Коментар


                • #9
                  Ok

                  Коментар


                  • #10
                    Ето и снимки на карба. С клапата на смукача се оправих, но студен мотор угасва и трябва да поддържам педала

                    Коментар


                    • bgvasilis
                      bgvasilis коментира
                      Редактиране на коментар
                      Доста по различен е от моя. Кой и къде ти прави почистването? Имаше ли мизерия в поплавковата камера? Ако развия външните болтове срещу жигльорите и с карблийнъра дали ще се разкарат. Не ми прави проблеми ама нещо ме тика да го прегледам и там.

                  • #11
                    Здравейте, след обстойно прочистване на целия карбуратор, нещата си дойдоха на мястото

                    Коментар


                    • bgvasilis
                      bgvasilis коментира
                      Редактиране на коментар
                      Сега почисти и тръбичките за картерната вентилация - дето отиват до въздушният филтър .

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X