Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум Vitara ПОМАГАИТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум Vitara ПОМАГАИТЕ

    Здравейте колеги. Имам проблем с витара 1.6 16v. Проблема е следния. След включване на ръчните хъбове от дясно започва да стърже нещо доста сериозно без да е включено двойното от лоста. След включването му изчезва за момент и пак се появява. Диференциала е сменен тъй като се беше разтекъл и мислехме, че проблема е в него, сменена е бронзовата втулкана полуоската, лагера няма никакви луфтове или шумове. Някой сблъсква ли се е с подобен проблем.?

  • #2
    На 90% сигурно е, че е от хъб.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      Колега, смених ги и двата с автоматични. Същото е положението. Минавам 2, 3 км и се почва яко стържене. Ако е с ръчните без значение кой от двата винаги го прави от дясно. Приятел ми казв за лагер, но не мога да хвана никаква логика защо го прави само при зажепен хъб а не постоянно. Следващата ми стъпка определено ще е лагер. Ама ми омръзна проба грешка.

      Коментар


      • #4
        На сменената втулка има ли достатъчно грес ?

        Коментар


        • #5
          Ще питам монтьора днес за греста.

          Коментар


          • #6
            Като начало вдигни предно дясно колело с крика и го завурти на ръка. Виж дали стърже. После вдигни и двете гуми на задния мост( че не го знам дали е с LSD) и стържещото предно с включено двойно завърти на първа скорост. Кажи какво се случва и дали се върти полуоската?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
              На сменената втулка има ли достатъчно грес ?
              Колега, говорих с монтьора и каза, че не е сложил грес. За съжаление 3 дни няма да работи, така, че в понеделник ще постави грес. Дано се оправи, че вече ми побеля косата от проба грешка.

              Коментар


              • #8
                Там трябва да има МНОГО грес. Тази втулка само от това се маже. Така ще я съсипете и ще трябва да слагаш нова, а те май са по 30-40 лв бройката.

                Коментар


                • #9
                  Сега ще сменяш отново втулка. Тя се сменя заедно със семерингите и трябва да се провери дали карето не е износено или с язви и да къса семерингата.
                  Аз съм си направил приспособление, ако си от Варна, можеш да дойдеш да ти гресирам втулките без разглобяване, иначе трябва да се свалят полуоските.

                  Коментар


                  • viperr
                    viperr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Как без да вадиш полуоските ?

                  • Ivan_J
                    Ivan_J коментира
                    Редактиране на коментар
                    Написал съм - направих си приспособление. Свалям хъба, слагам приспособлението и гресирам, докато излезе от другата страна.

                • #10
                  Днес монтьора се върна от почивка и след като постави грес нещата си дойдоха на мястото. Благодаря на колегата VIPERR за безценни съвет. От едно незнание си отворих е такава кушия, че свят ми се зави направо. Веднага свалих е и другото каре и го напълнихме с грес и него за да сме сигурни, че утре няма пак да ги сваляме. Благодаря още веднъж, и ако някога някъде се засечем имам да черпя 😉

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X