Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на съединител -Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: смяна на съединител -Витара

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Здравейте, да не отварям нова тема, ще питам тук.
    От известно време съединителя е тръгнал да се сдухва - карам на висока предавка, давам рязко газ при изпреварване и колата само се форсира, но не ускорява адекватно. Педала е твърд, отделя високо. Пробвах на 3-та скорост срещу тротоара - гасне. Днес един приятел, пишман-майстор я оглежда, търси някакво прозорче отдолу, цъкахме с езици и до там. В края на месеца предстои път до Варна, страх ме е да не остана на пътя. Майстора опита да развие някакви болтове от долу, не успя, чакаме да ги пусне ръждата. Имам плаха надежда с донатягане/разхлабване на диска да отложим неизбежното. Давайте идеи, или да поръчвам нов и да го сменям. Дали е безнадежно положението?
    Витара, 1995 год.
    Рискуваш с пътуването...

    Моят го смених срущу 180 лв плюс работа на майстора-Витара дълга база ,6-цилиндрова...

    Коментар


    • #17
      До: смяна на съединител -Витара

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Рискуваш с пътуването...

      Моят го смених срущу 180 лв плюс работа на майстора-Витара дълга база ,6-цилиндрова...
      Аз намирам цени само над 300 лева. Каква марка е твоя?

      Коментар


      • #18
        До: смяна на съединител -Витара

        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
        Аз намирам цени само над 300 лева. Каква марка е твоя?
        може и по ефтино,(лада)

        Коментар


        • #19
          До: смяна на съединител -Витара

          Има малка надежда ако отделя високо, а никога не е регулиран, ако успееш да го регулираш да се пооправи.
          Пробата за която си писал се прави на 4та с ръчната(ако ти държи)
          Като ти прави тия номера би трябвало да замирисва и на феродо.
          Тия преплъзвания не са добри защото водят и до прегряване и отвръщане на материала на дисковете.
          П.п.Абе има всякакви цени ама качеството какво е.....
          Тук във форума гледах имаше някой който продава съединители и накладки и много хора си взимаха от него.

          Коментар


          • #20
            До: смяна на съединител -Витара

            Първоначално публикуван от gtauto1964 Преглед на мнение
            може и по ефтино,(лада)
            Отзивите във форума за подобни трансплантации са кофти. Не бих рискувал. След подробно изчитане на темите по въпроса се насочвам към съединител Exedy, ако се окаже че смяната е неизбежна.

            Коментар


            • #21
              До: смяна на съединител -Витара

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Има малка надежда ако отделя високо, а никога не е регулиран, ако успееш да го регулираш да се пооправи.
              Пробата за която си писал се прави на 4та с ръчната(ако ти държи)
              Като ти прави тия номера би трябвало да замирисва и на феродо.
              Тия преплъзвания не са добри защото водят и до прегряване и отвръщане на материала на дисковете.
              П.п.Абе има всякакви цени ама качеството какво е.....
              Тук във форума гледах имаше някой който продава съединители и накладки и много хора си взимаха от него.
              Дано да стане с регулиране!
              Мирис на феродо не съм усетил, но и как да го усетя при висока скорост на пътя? Ще пробвам днес на 4-та с/у тротоара.

              Коментар


              • #22
                До: смяна на съединител -Витара

                Реших въпроса набързо. Exedy, цена за комплект 292,40 лв. Магазина се намира на ъгъла на К. Величков със Симеон.
                Поздрави.

                Коментар


                • #23
                  Re: До: смяна на съединител -Витара

                  И аз вчера смених моя съединител,защото феродовия диск сдаде багажа.
                  Смених го срещу 335лв. с майсторлъка(100лв. майсторлък и 235лв. комплекта "Vаleo").
                  Гледах,че притискателния диск и лагера не бяха отишли ,но реших да го сменя изцяло.
                  Последно редактирано от ники72; 09-03-11, 17:10.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: До: смяна на съединител -Витара

                    и аз днес започвам смяна на съединител,не съм сменял никога ама ми се налага,нямам време да чакам по празниците,машината е витара сантана моторс 1,6 8 клапана 80 к.с.
                    колеги ще помагате ли ако се наложи?
                    при мен проблема е че почна да не отделя от около 4-5 месеца,смъквах жилото смазвах го натягах гайката долу на вилката и се пооправяше за известно време но вчера вече колкото и да я натягах файда йок,не отделя грам и затова днес почвам пък каквото сабя покаже))

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: До: смяна на съединител -Витара

                      Първоначално публикуван от themechanic Преглед на мнение
                      и аз днес започвам смяна на съединител,не съм сменял никога ама ми се налага,нямам време да чакам по празниците,машината е витара сантана моторс 1,6 8 клапана 80 к.с.
                      колеги ще помагате ли ако се наложи?
                      при мен проблема е че почна да не отделя от около 4-5 месеца,смъквах жилото смазвах го натягах гайката долу на вилката и се пооправяше за известно време но вчера вече колкото и да я натягах файда йок,не отделя грам и затова днес почвам пък каквото сабя покаже))
                      Като го свалиш виж дали не е крива вилката.Има вероятност да не отделя от нея.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: смяна на съединител -Витара

                        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                        Реших въпроса набързо. Exedy, цена за комплект 292,40 лв. Магазина се намира на ъгъла на К. Величков със Симеон.
                        Поздрави.
                        А сега сметни от таз цена 30% надолу ама като не питаш грацките ти ......

                        Коментар


                        • #27
                          Привет колеги, за Софето някой да е сменял съединителя на Витарката скоро? Да препоръчате.... става дума за 92г./1.6/16кл. Дълга база -съединителя вече е купен к-кт.
                          Леко е Спешно вече...
                          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                          Краси
                          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X