Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на съединител -Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на съединител -Витара

    Здр. на всички .
    отварям тази тема с надежда в нея да пишат знаещи и можещи хора от форума който са сменяли съединител на Витара .
    Понеже ми предстой смяна и ще се озова в малко непознати води, ще се радвам на упътвания стъпка по стъпка .
    поздрави от Русе

  • #2
    До: смяна на съединител -Витара

    трябва ти шлицова опашка като тази на кутията,за да можеш да центрираш феродовия диск.
    другото е обща култура.
    сваляш кутията,сваляш стария съединител и слагаш новия,нищо сложно за 1ден си готов стига да не излезе нещо,което винаги става...

    Коментар


    • #3
      До: смяна на съединител -Витара

      Първоначално публикуван от ozidi Преглед на мнение
      Здр. на всички .
      отварям тази тема с надежда в нея да пишат знаещи и можещи хора от форума който са сменяли съединител на Витара .
      Понеже ми предстой смяна и ще се озова в малко непознати води, ще се радвам на упътвания стъпка по стъпка .
      поздрави от Русе
      Съединители на витара съм сменил поне 500 ама кажи ми как да ти го обясня на компютъра или го можеш или не се едно да ти кажа какви са стъпките за операция от апандисит и ти да я направиш или аз де не съм доктор.
      1-източи маслото от раздатката преди да свалиш карданите
      2 при монтажа на трансмисията(скоростите) не клатете много да не стчупите делкото или нещо друго по разкачения мотор защото той ще овисне назад
      3- не си прави илюзий,че ще го смениш сам трансмисията е доста голяма и не ми се вярва сам да я качиш дори и да оспееш да я смъкнеш са в което аз силно се съмнявам освен ако не разделиш скорости от раздатка което не съм правил на място и не помня горните болтове дали имаха отвиване
      4 горните два болта на скоростите към мотора се отвиват преди свалянето на гредата освен ако нямаш цял наръч от удължения ако имаш може и после в общи линий е това всичко останало е отвиване и завиване.
      ако имаш въпроси или нещо не се справиш ми се обади да те напътствам 0888417864
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        До: смяна на съединител -Витара

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        Съединители на витара съм сменил поне 500 ама кажи ми как да ти го обясня на компютъра или го можеш или не се едно да ти кажа какви са стъпките за операция от апандисит и ти да я направиш или аз де не съм доктор.
        1-източи маслото от раздатката преди да свалиш карданите
        2 при монтажа на трансмисията(скоростите) не клатете много да не стчупите делкото или нещо друго по разкачения мотор защото той ще овисне назад
        3- не си прави илюзий,че ще го смениш сам трансмисията е доста голяма и не ми се вярва сам да я качиш дори и да оспееш да я смъкнеш са в което аз силно се съмнявам освен ако не разделиш скорости от раздатка което не съм правил на място и не помня горните болтове дали имаха отвиване
        4 горните два болта на скоростите към мотора се отвиват преди свалянето на гредата освен ако нямаш цял наръч от удължения ако имаш може и после в общи линий е това всичко останало е отвиване и завиване.
        ако имаш въпроси или нещо не се справиш ми се обади да те напътствам 0888417864
        Всичко е така само че трябва дорник за центроване на феродовия диск аз направих от дърво
        Бялото BUZUKI 1.6 8в
        0899368772 ;) 0897229322

        Коментар


        • #5
          До: смяна на съединител -Витара

          То и за това сме на този хал щото всеки прави това което не му е РАБОТА УСПЕХ може да не сваляш даже и кутията
          ЩЕ ТИ ТРЯБВА И ГИДОРИЯ!!!
          НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

          Коментар


          • #6
            До: смяна на съединител -Витара

            На някои хора не и им е работа но не всички имат парички да плащат на други дет не им е работа (се лави /Успех на колегата в ремонта.
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #7
              До: смяна на съединител -Витара

              благодаря на колегите за бързите отговори.
              Въпроса не е дали ми се дават пари или не на майстори и сервизи
              искам сам да си го сменя.
              Първоначално публикуван от azd Преглед на мнение
              може да не сваляш даже и кутията
              ЩЕ ТИ ТРЯБВА И ГИДОРИЯ!!!
              били ме светнал как става
              а гидорета си имам квото нямам мога да си го набавя бързо

              мисля че темичката ще е полезна и за други колеги който искат сами да си подържат Витарата
              Последно редактирано от ozidi; 02-07-09, 17:00.

              Коментар


              • #8
                До: смяна на съединител -Витара

                Един съвет извикай поне още двама души- ще са ти нужни доста тежи.

                Коментар


                • #9
                  До: смяна на съединител -Витара

                  Първоначално публикуван от ozidi Преглед на мнение
                  мисля че темичката ще е полезна и за други колеги който искат сами да си подържат Витарата
                  Като го правиш снимай всичко и обяснявай. Особено обърни внимание на евентуалните проблеми и ще си максимално полезен.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: смяна на съединител -Витара

                    може да не сваляш даже и кутията
                    ЩЕ ТИ ТРЯБВА И ГИДОРИЯ!!!

                    Моя го смених без да я махам.
                    Огледай добре и ще ти стане ясно.
                    Само че трябва да махнеш барчето до таблото и лостовете.Местиш я назад колкото може.Не е много ,но е достатачно да го смениш.

                    Коментар


                    • #11
                      До: смяна на съединител -Витара

                      Първоначално публикуван от Dimitar Преглед на мнение
                      Моя го смених без да я махам.
                      Огледай добре и ще ти стане ясно.
                      Само че трябва да махнеш барчето до таблото и лостовете.Местиш я назад колкото може.Не е много ,но е достатачно да го смениш.
                      лостовете даже може да не се и махат
                      НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

                      Коментар


                      • #12
                        До: смяна на съединител -Витара

                        Първоначално публикуван от azd Преглед на мнение
                        лостовете даже може да не се и махат
                        Колега вместо само да оспамваш темата вземи напиши нещо да помогнеш на колегата а за лостовете аз НЕ ГИ МАХАХ и пак я напарвих и сам я качих. Нищо лично но избягвай празните приказки
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • #13
                          До: смяна на съединител -Витара

                          сменил сам поне 20,без да махнеш лостовете не става
                          Seat Alhambra TDI
                          Kawasaki KVF650
                          Honda CRF250X
                          Suzuki Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            До: смяна на съединител -Витара

                            Първоначално публикуван от PIJO78 Преглед на мнение
                            сменил сам поне 20,без да махнеш лостовете не става
                            Повярвай ми става със лостовете няма да казвам колко съединитела съм сменял но и кутия не свалям масло от раздатка не точа само пускам карданите да висят имам си количка с помоща на която отделям кутията от ДВГ -то.Операцията по смяна на съединител става за около 2,5часа и я извършвам сам!!!!!!!!!!!!!!!
                            Последно редактирано от rado genev; 05-07-09, 23:28.
                            Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                            тел. 0898327627
                            Радослав

                            Коментар


                            • #15
                              До: смяна на съединител -Витара

                              Здравейте, да не отварям нова тема, ще питам тук.
                              От известно време съединителя е тръгнал да се сдухва - карам на висока предавка, давам рязко газ при изпреварване и колата само се форсира, но не ускорява адекватно. Педала е твърд, отделя високо. Пробвах на 3-та скорост срещу тротоара - гасне. Днес един приятел, пишман-майстор я оглежда, търси някакво прозорче отдолу, цъкахме с езици и до там. В края на месеца предстои път до Варна, страх ме е да не остана на пътя. Майстора опита да развие някакви болтове от долу, не успя, чакаме да ги пусне ръждата. Имам плаха надежда с донатягане/разхлабване на диска да отложим неизбежното. Давайте идеи, или да поръчвам нов и да го сменям. Дали е безнадежно положението?
                              Витара, 1995 год.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X