Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравликата на белята!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хидравликата на белята!!!

    Не търсете в хидравликата проблема, по скоро е нещо по дингилите или Коко е прав скъсана рама, нещо от сорта е. Най добре майстор да ти огледа колата.

    Коментар


    • #17
      До: Хидравликата на белята!!!

      Витарата е с хидравлична помпа и паразитен хебел.Рейка няма.
      Няма тоци по хидравликата.

      Коментар


      • #18
        До: Хидравликата на белята!!!

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Не търсете в хидравликата проблема, по скоро е нещо по дингилите или Коко е прав скъсана рама, нещо от сорта е. Най добре майстор да ти огледа колата.
        Сега е при тенекеджия, ще кажа да огледа преди да напръска с антикор. Не видях следи от сериозни удари по кормилната уредба като я купувах. Предно дясно колело се движи леко тегаво и равномерно. Не е гаранция за проблем, в рамките на нормалното е. Вдигах я на крик след удара.
        Последно редактирано от Rabin; 16-06-09, 16:41.

        Коментар


        • #19
          До: Хидравликата на белята!!!

          Колега колкото и малко да разбирам - ако на всичкото отгоре и не ти е дръпнало волана от ръцете - не е от хидравлика. Завиването е било последствие от нещо друго, а не първопричина.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            До: Хидравликата на белята!!!

            Ако нямаш подходящ майстор за окачване и ходова част, пиши на лично.

            Коментар


            • #21
              До: Хидравликата на белята!!!

              Аз залагам на нещо по окачването.
              Ако волана не е 'дръпнал" значи кормилната с-ма излиза от подозрение. Лагер или спирачка също биха се опитали да му вземат волана от ръцете.
              Явно трапеца се е разчекнал а не е мръднал цял.

              Коментар


              • #22
                До: Хидравликата на белята!!!

                на мен ми се е случвало подобно нещо не на витара но все пак провери си предницата на стенд ,при мен се оказаха болтовете на кормилните щанги/къс и дълъг накрайник/,както си карам рязко дърпаше ту на ляво ту на дясно но за щастие се разминах без ПТП
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #23
                  До: Хидравликата на белята!!!

                  Ако вече е минала стенд и не са кормилни щанги то "Симптомите" които описваш за мен се пораждат или от спирачната система,(задължително да се разглоби подвеждащото колело на съставните му части и проблема ще се изясни)или възможна причина е лагера в главината,който моментно да затяга при загряване ако е пренатегнат(по вероятното),затова направи профилактика, като разглобиш лагера,ще стане ясно но хидравликата няма отношение,тя може да свири от либса на масло,може да затрудни движението(ротацията) на волана,но да те хвърли от пътя категорично не
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хидравликата на белята!!!

                    Ами благодаря за съветите, не било от хидравликата. Майстора погледнал - хебел и кормилна кутия били тотално потрошени, ама много! Съветва ме да сменям с нови - какво мислите, опасно ли е със стари? Луфтът на колелетата за който говоря бил повече от очеваден. Това засега.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Хидравликата на белята!!!

                      На паразитния хебел му смени втулките.продават се нови.Кутията ако е разбита си вземи втора ръка .Нова ще е поне 500лв и нагоре.Втора ръка може и за 150лв.Ако кутията е разбита няма да държи масло изобщо при износена семерина ще хвърли маслото за ден а ако е разбита не ми се мисли.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Хидравликата на белята!!!

                        Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                        Ами благодаря за съветите, не било от хидравликата. Майстора погледнал - хебел и кормилна кутия били тотално потрошени, ама много! Съветва ме да сменям с нови - какво мислите, опасно ли е със стари? Луфтът на колелетата за който говоря бил повече от очеваден. Това засега.
                        Успокоих се. Нали и аз имам хидравлика. Нагоре си писал, че имаш технически познания. Съвета ми е да ги позадълбочиш. Повредени к. кутия и хебел и жена ми ще ги диагностицира, преди да се счупят, като за смяна.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хидравликата на белята!!!

                          Като се замисля колко гледах за луфтове по кормилото преди да тръгна... няма тропване, няма чукване, нямаше грам видим луфтец! Отдолу не съм гледал, иначе на Москвича знам как изглежда, това съм го виждал и ремонтирал! По принцип си поддържам педантично кормилна уредба/ спирачки, трети таралясник ми е тоя! На другия ден щях да правя каско. Добър урок за 1500 лева, нядявам се че след това съм на порядък по-внимателен шофьор. Не знам дали ми вярвате, ама с радост ги давам парите за ремонта като се сетя какво друго можеше да се случи. Добре, че не стана по-голяма беля!
                          Последно редактирано от Rabin; 17-06-09, 09:55.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Хидравликата на белята!!!

                            Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                            Като се замисля колко гледах за луфтове по кормилото преди да тръгна... няма тропване, няма чукване, нямаше грам видим луфтец! Отдолу не съм гледал, иначе на Москвича знам как изглежда, това съм го виждал и ремонтирал! По принцип си поддържам педантично кормилна уредба/ спирачки, трети таралясник ми е тоя! На другия ден щях да правя каско. Добър урок за 1500 лева, нядявам се че след това съм на порядък по-внимателен шофьор. Не знам дали ми вярвате, ама с радост ги давам парите за ремонта като се сетя какво друго можеше да се случи. Добре, че не стана по-голяма беля!
                            Ами то само с гледане не става. Трябва си и блъскане, дърпане и цапане. Късмет си имал!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Хидравликата на белята!!!

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Ами то само с гледане не става. Трябва си и блъскане, дърпане и цапане. Късмет си имал!
                              :-) Именно затова се насочих към офроуда - едно прекатурване става с ниска скорост, за разлика от тръпката на пистовите коли по магистралата.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Хидравликата на белята!!!

                                Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                                :-) Именно затова се насочих към офроуда - едно прекатурване става с ниска скорост, за разлика от тръпката на пистовите коли по магистралата.
                                Ооо, като се разболееш достатъчно, ще разбереш че ако искаш да правиш съвсем идиотщини, разликата не е голяма.

                                И едно прекатурване с малка скорост може да направи същите бели, че и по-големи, не дай боже. Зависи къде конкретно си се прекатурил.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X