Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teхнически преглед на лифтната Витара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
    интересна тема много ще ми е интересно какво ще стане след време ако променяат закона както в останалите държави в Европа.
    ...
    Още бюрокрация... Оня ден гледах здраво вдигната Витара, ама звер, даже и двигателя сменили. Правена в Швейцария.
    Тема за размисъл -
    колко катастрофи са причинени от лошо техническо състояние
    СРЕЩУ
    колко катастрофи са причинени от друго(мърляво поддържана пътна настилка + некадърни водачи)

    Уверен съм, че няма и една катастрофа заради лифт на ходовата част. Дано поне в това отношение станем като другите държави - като прехвърляш кола става за няколко мин. Аз тук си вземах 3 (три дни) отпуска докато измислят на коя точно опашка да чакам да си платя хилядите тАкси . Редих се на над 10 опашки. Внасям такса 90 стотинки за някъв документ и 2 лева преводна такса. Разкараха ме през на 300 километра, щото тва не можело онова не можело. Дано се намери сила, която да помете паразитната структура. Сега искат 7 документа, като сложа газова уредба и лифт ще станат 9. За таратайка над 10 г. И не че ще се следи качество и гаранция, просто поредна крепостническа такса. Поне да си събират в една такса налога. Хай да спирам до тука, че ще наруша форумните правила.

    Коментар


    • #17
      До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

      1. Книжка
      2. Талон на книжка
      3. Л. карта
      4. Техн. преглед
      5. Гражданска отговорност
      6. Винетка
      7. Талон
      8. Данък
      предстоят:
      9. Газова уредба
      10. Тол такса
      11. Сертификат за лифта
      6 документа от общо са 11 периодични - 4, 5, 6, 8, 9 и 10 излизат по различно време на годината. А искаха над 10 г, кола да ходи на 2 месеца на преглед, добре че не стана.
      И КРАТЕРИ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ПЪТИЩА ДЕТО СЕ КАРА С 80 минимум. Метър на 50 кратер, поне 30 см. дълбок, падал съм в такъв, а съм виждал цял автобус свободно да се побира в дупка.
      Сори за офтопика.
      Последно редактирано от Rabin; 25-05-09, 16:23.

      Коментар


      • #18
        До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Да и трябва да си оставиш едни нормални гуми в гаража само заради прегледа , дано не направят тази простотия и тук .
        ако променят закона полицайте като видат пипнат джип ще го спират
        както тук губене на време и ако нещо не е наред ти зимат документите с глобичка и однемане на точки.на мен ми ги взеха веднъж и не искам да си и помисля пак да карам нелегален с нелегализирани промени по джипа.
        поздрави

        Коментар


        • #19
          До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

          Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
          Още бюрокрация... Оня ден гледах здраво вдигната Витара, ама звер, даже и двигателя сменили. Правена в Швейцария.
          Тема за размисъл -
          колко катастрофи са причинени от лошо техническо състояние
          СРЕЩУ
          колко катастрофи са причинени от друго(мърляво поддържана пътна настилка + некадърни водачи)

          Уверен съм, че няма и една катастрофа заради лифт на ходовата част. Дано поне в това отношение станем като другите държави - като прехвърляш кола става за няколко мин. Аз тук си вземах 3 (три дни) отпуска докато измислят на коя точно опашка да чакам да си платя хилядите тАкси . Редих се на над 10 опашки. Внасям такса 90 стотинки за някъв документ и 2 лева преводна такса. Разкараха ме през на 300 километра, щото тва не можело онова не можело. Дано се намери сила, която да помете паразитната структура. Сега искат 7 документа, като сложа газова уредба и лифт ще станат 9. За таратайка над 10 г. И не че ще се следи качество и гаранция, просто поредна крепостническа такса. Поне да си събират в една такса налога. Хай да спирам до тука, че ще наруша форумните правила.
          прав си не са джипките причината за катастрофите има други причини.относно бирокрацията аз си изпратих всички дани на инжинера за една седмица беше готов проекта и одобрен от лаборатория инжинера ми даде и сертификат за монтажа макар и аз да си бях монтирал всичко е но и струваше 550 евра.на прегледа още 70 евра такси в кат да ми оправят и разрешителното с новите дани.
          тук ако искаш бързо прехвърляне за 5мин. струва скъпо иначе можеш сам в кат но уверявам те опашките не са по малко от КАТ/ПЛОВДИВ.само че тук не спират за закуска и има безброй гишета
          и определено е по бързо.
          поздрави

          Коментар


          • #20
            До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

            Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
            1. Книжка
            2. Талон на книжка
            3. Л. карта
            4. Техн. преглед
            5. Гражданска отговорност
            6. Винетка
            7. Талон
            8. Данък
            предстоят:
            9. Газова уредба
            10. Тол такса
            11. Сертификат за лифта
            6 документа от общо са 11 периодични - 4, 5, 6, 8, 9 и 10 излизат по различно време на годината. А искаха над 10 г, кола да ходи на 2 месеца на преглед, добре че не стана.
            И КРАТЕРИ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ПЪТИЩА ДЕТО СЕ КАРА С 80 минимум. Метър на 50 кратер, поне 30 см. дълбок, падал съм в такъв, а съм виждал цял автобус свободно да се побира в дупка.
            Сори за офтопика.
            тук на прегледа освен талона друго не ги бърка нито данъка нито застраховката плащаш и може и друг да мине прегледа не собственика.ако ще и 10 години да не си минавал ако не те спрът сините няма проблем.нова кола до 4 години не минава после до десетата всеки две години над десет години после минава годишно.
            познавам много испанци дето не си плащат данъците на колите и казват че докато няма свясни пътища не мислят да кихат.
            поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
              тук на прегледа освен талона друго не ги бърка нито данъка нито застраховката плащаш и може и друг да мине прегледа не собственика.ако ще и 10 години да не си минавал ако не те спрът сините няма проблем.нова кола до 4 години не минава после до десетата всеки две години над десет години после минава годишно.
              познавам много испанци дето не си плащат данъците на колите и казват че докато няма свясни пътища не мислят да кихат.
              поздрави
              Tук на прегледа искат платен данък освен талона. Мисълта ми беше че бюрокрацията е чудовищна. Като казвам 3 астрономически дни разправия за таратайка - не е проблема в количеството документи или цената. Професията ми не позволява да отсъствам когато си искам. Отпуските ги планирам "от януари за декември". Искат в 15 дневен срок да прехвърлиш, ако не може да се освободиш да висиш - глоби.
              Не съм ходил в Испания, но в десетината държави където съм ходил толкова зле пътища не видях. Това е и една от причините да вземем джипка - имат сякаш по-здрава ходова част.
              Не идеализирам външния свят - ето един сайт с чудесни разкази са Хамериката. Чак сега ги открих, и ми се промени коренно мнението за Щатите. http://skromni.virtualave.net

              Коментар


              • #22
                До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

                Не мислиш ли че достса се отклони от ГТП на Витрата че стигна до проблемите на даначно, пътно... и че държавата е посбъркана! Проблем че ти е лифтната колата при ГТП няма да имаш ако всичко и е наред и не я е изяла ръждата над дръжките на вратите!!! Единствено в КАТ може би но има техно тест. А не е ли по лесно да я регистрираш и тогава ЛИФТ и гоолеми гуми имено за лошите пътища
                Поздрави!!!!
                НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

                Коментар


                • #23
                  До: Teхнически преглед на лифтната Витара?

                  Първоначално публикуван от azd Преглед на мнение
                  Не мислиш ли че достса се отклони от ГТП на Витрата че стигна до проблемите на даначно, пътно... и че държавата е посбъркана! Проблем че ти е лифтната колата при ГТП няма да имаш ако всичко и е наред и не я е изяла ръждата над дръжките на вратите!!! Единствено в КАТ може би но има техно тест. А не е ли по лесно да я регистрираш и тогава ЛИФТ
                  Прав си!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X