Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моноинжекция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моноинжекция

    Здравейте колеги, имам следните проблем с мойта Витара /90 г. 1.6 моноинжекция/
    1. Има чукане, което идва от инжекцията и предположението е за дюза. Като включа фаровете, чукането се усилва многократно. Продават ли се като резервна част?
    2. Проблемно е и стъпковото моторче, не държи равномерни обороти при студен двигател - ремонтират ли се и къде?
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Моноинжекция

    ако ти трябва цялия моноинжекцион имам го 100лв
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Моноинжекция

      Първоначално публикуван от Bob1962 Преглед на мнение
      Като включа фаровете, чукането се усилва многократно. Продават ли се като резервна част?
      Да в магазините за авто части най-често като фарове ама може и да имат друго име

      А сериозно
      Първоначално публикуван от Bob1962 Преглед на мнение
      1. Има чукане, което идва от инжекцията и предположението е за дюза. Като включа фаровете, чукането се усилва многократно. Продават ли се като резервна част?
      Тц по скоро с фаровете товариш алтернатора, и той или нещо по привода му чука
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Моноинжекция

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Да в магазините за авто части най-често като фарове ама може и да имат друго име

        А сериозно

        Тц по скоро с фаровете товариш алтернатора, и той или нещо по привода му чука
        Грешиш и един познат има същия проблем и след дълго изследване установихме,че не е от алтернатора и наистина си е в инжекциона но още не сме го оправяли но скоро и това ще направя и на всички ще им се изясни и този проблем. И аз не вярвах,че като пусне фаровете почва да чука нещо в инжекциона но е факт.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Моноинжекция

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Грешиш ..... не вярвах,че като пусне фаровете почва да чука нещо в инжекциона но е факт.
          Това му е хубаво на форума, че винаги може да научиш нещо интересно Ще следя с интерес
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            Ще го взема. Тел. за връзка: 0887 568 377 - Борис

            Версиите бяха от повдигачи до алтернатор. Резултата се установява много лесно със стетоскоп. На алтернатора му шумят леко лагерите и са за смяна, клапаните и повдигачите и в двата режима /изключени и включени фарове/ работят равномерно и тихо, единствено в инжекциона има рязка разлика.
            Последно редактирано от cveti; 21-03-09, 16:26.

            Коментар


            • #7
              До: Моноинжекция

              Иначе,ако има проблем стъпковото моторче,просто трябва да се почисти

              Коментар


              • #8
                До: Моноинжекция

                На таз моноинжекция освен дюзата,има и един електромагнитен клапан за допълнително количество въздух.Точно от него се чува това чукане.

                Коментар


                • #9
                  До: Моноинжекция

                  Стъпковото моторче го сваляха при една диагностика, капсуловано е и нищо не направиха, а този електромагнитен клапан ми обяснява връзката между фарове и чукане.
                  Имате ли инфо от нета, от къде мога да дръпна техническа документация?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моноинжекция

                    Нямам инфо и несъм търсил.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моноинжекция

                      Та значи погледни това:
                      http://www.autozone.com/autozone/rep...leRepairGuides

                      Иска някаква регистрация,която е безплатна. Ако това не е твоя двигател си избираш друг, после ти дава да избираш как мирише, как изглежда и как звучи, и т.н.
                      Доста полезно четиво е, дано ти помогне (има и доста картинки)
                      Последно редактирано от Камен Пецов; 21-03-09, 09:56. Причина: правопис
                      Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моноинжекция

                        Колеги и аз имам същия проблем като пусна фаровете се вдигат оборотите,а с поред мен не е нормално и почва едно странно звучене
                        Последно редактирано от Близнаците; 21-03-09, 13:41.
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моноинжекция

                          Данеби компютъра да следи и спада на напрежението в системата и за това да вдига оборотите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моноинжекция

                            Ми незнам какво може да е.Данеби проблема да е като на колегата по горе?
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моноинжекция

                              Какво значи странно звучене? При мен освен чукането се появява и един кънтящ звук и започва да духа в обратна посока въздух през отворите, през които по принцип смуче въздух към филтъра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X