Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много странен шум ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много странен шум ...

    Здравейте колеги. Няма да приказвам излишно затова започвам по същество: тази вечер, когато запалих Витарката си двигателя започна много странно и за мен плашещо да звучи. Звукът беше все едно съм спукал гърне! Бихте ли ме насочили къде да гледам утре или за какво да гледам ? Благодаря ви за отзивчивостта
    Поздрави

    П.П. Звукът е най-силен от страна на шофьора
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

  • #2
    До: Много странен шум ...

    Спукан изпускателен колектор,най-вероятно.Аз имах същия проблем.Или ако си удрял гърнето някъде,си откъснал двуцевката.И в двата случая не е страшно,стига да имаш приятел с телоподаващо.
    ОффРоуд Клуб БАЛКАН 4x4-Враца

    Коментар


    • #3
      До: Много странен шум ...

      След двуцевката има една връзка като ябълка на два дълги болта с пружини, като се разбута (примерно ако си провлачил гърнето в някой дълбок коловоз)се получава разместване и започва да ръмжи.Разклати тръбите и ако е това ще се намести.
      Николай Папазов

      Коментар


      • #4
        До: Много странен шум ...

        Моята като я купих преди 2 месеца имаше същия звук. Оказа се от запушен катализатор беше духанла гарнитурката между изп. колектор и двуцевката. Смених е и се оправи.
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          До: Много странен шум ...

          Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
          Моята като я купих преди 2 месеца имаше същия звук. Оказа се от запушен катализатор беше духанла гарнитурката между изп. колектор и двуцевката. Смених е и се оправи.
          Колко ти излезе гарнитурата ? И принципно дали ще я има по магазините за japan части или трябва да си я търся от вторичните ?
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: Много странен шум ...

            Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
            Колко ти излезе гарнитурата ? И принципно дали ще я има по магазините за japan части или трябва да си я търся от вторичните ?
            В София ми сложиха някаква неоригинална, правена в един сервиз за ремонт на гърнета и смяна на катализатори. По принцип по големите специализирани сервизи за гърнета ги имат за всички модели. А цената мисля беше нещо символично около 10-15 лева.
            NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

            Коментар


            • #7
              До: Много странен шум ...

              Сега като я запалих, отворих капака на двигателя и забелязах, че от връзката между тръбите от двигателя към двуцевката дими Дали не е и от там проблема ? Връзката е нищо и никаква си заварка, но вече пропуска газовете
              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

              Коментар


              • #8
                До: Много странен шум ...

                Напълно възможно е да е от там шума
                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X